Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen gyorsan alakul ki a...

Milyen gyorsan alakul ki a cukorbetegség?

Figyelt kérdés
Milyen tünetei voltak? Hogy jöttetek rá? Milyen gyorsan alakult ki? Kíváncsi vagyok mindenre. Aki cukorbeteg, vagy tud ilyesmire válaszolni segítene?
2018. máj. 21. 08:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
I-es vagy II-es típusú érdekelne? A kettesről tudom, hogyan lassan alakul ki, s nincs semmiféle tünete, akár évtizedeken át. Nálam egy rutin laborvizsgálatnál derült ki az inzulin-rezisztencia.
2018. máj. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A családban volt cukorbeteg. Decemberben vettem tőlem vért és minden rendben volt akkor 49kg voltam azóta 52 vagyok, Farkas éhes vagyok folyton, gyakori vizelés, szomjúság. Minden pillanatban éhes vagyok. Ha korán reggel nem eszek már majd ki szakad a hasam. Tegnap este laktam jól 9 előtt de 10 után már majd ki szakadt a hasam úgy fájt, hogy megint éhes vagyok. Mit gondoltok ez lehet cukorbetegség?
2018. máj. 21. 09:01
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Inzulinrezisztencia okozhat ilyen tüneteket, mármint a farkaséhségre gondolok.
2018. máj. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Fiatal korban is előfordul? 17 éves vagyok.
2018. máj. 21. 09:20
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Előfordul, bizony. Klasszikusan a II. típusú a 40-50 feletti, hasra hízó férfiak betegsége. De sajnos ez már a múlt, s egyre több fiatalt érint.

Az I. típusú viszont már újszülöttnél is előfordulhat.

2018. máj. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De akkor a decemberi vérvételnek ki kellett volna, hogy mutassa nem?
2018. máj. 21. 09:28
 7/12 A kérdező kommentje:
Fél órája sincs, hogy reggeliztem, de már megint éhes vagyok. 3 főtt tojást, 3 szelet sonkát, egy pohár kávét. Normális?
2018. máj. 21. 09:34
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem normális, de ez lehet hormonprobléma, pajzsmirigy betegség, meg még ezer másik dolog, ki kell vizsgáltatni. Velem is 17 évesen volt, hogy azt hitték cukorbeteg leszek, apai ágon örökletes. Csukott ajtónál aludtam, és minden reggel amikor édesanyám jött be a szobámba, acetonféle szagot érzett, ami aztán kiderült, hogy a számból jön, és ez a cukorbetegség jele is lehet. Az orvos diétára fogott, napi háromszor mértük a vércukorszintemet, így aztán nem lettem cukorbeteg, de a mai napig félek, nem szeretnék az lenni, sajnos imádok enni.

Szerintem menj el a háziorvoshoz, ki kell deríteni mitől vagy mindig éhes.

2018. máj. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hát nem nagyon megoldható ez. A háziorvosom nem együttműködő. Csak oda küld ahova ő akar. Orvost csak decemberben tudok cserélni.
2018. máj. 21. 09:56
 10/12 anonim ***** válasza:
Egy sima labor nem mutat ki inzulinrezisztenciát, ahhoz cukorterheléses vizsgálatot szoktak csinálni, inzulinszintekkel. Ezt viszont csak magánlaborokban, mert a tb nem finanszírozza sajnos. Viszont nem csoda, ha a reggelid után farkaséhes vagy, mert nem tartalmaz semmi szénhidrátot. Egy vagy egy fél zsemlének bele kell férnie.
2018. máj. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!