Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Igaz, hogy az 1 típusú cukorbe...

Igaz, hogy az 1 típusú cukorbetegség és a legtöbb autoimmun betegség a d-vitamin hiánya miatt alakul ki?

Figyelt kérdés
2014. máj. 10. 08:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a kettőnek semmi köze hozzá. Igaz, ha valami felborul a szervezet működésében, az kihat sok mindenre. Pl. az erek tönkre mennek, keringési probléma, látás romlás Stb

D vitamin hiány táplálkozáshoz és szabad levegőn lenni minél többet amikor süt a nap. Ahol kevés a napsütés ott D vitamin hiány fellép. Ha egész nap a lakásban a gép mellett ücsörögsz, előfordul D vitamin hiány. Jön a nyár menj strandra

2014. máj. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem. Nézd már meg mennyi zsírt eszünk, arról nem is beszélve, hogy elég kiminni és napozni. Szerintem egy D-vitamin hiányos ember nincs ebben az országban.
2014. máj. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen,erről már én is olvastam,de nem hiszem,hogy ez igaz csak egy feltételezés,mivel még nem tudjál az okot. Viszont az nem igaz,hogy a mi éghajlatunkon nincs D vitamin hiányos ember. Amit mi kapunk napfényt(hacsak nem vagyunk napos időben folyamatosan a napon)nem elég, a téli hónapokban szükség van a D vitamin pótlásra,mert amit nyáron "össeszedünk" néhány hát alatt kiürül. Csontritkulásos beteg pedig rengeteg van(most már népbetegségnek számít),ami viszont biztos,hogy összefüggésben van a D vitamin hiánnyal.
2014. máj. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!