Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális ez az állapot vagy...

Normális ez az állapot vagy forduljak orvoshoz?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok 11 évesen jött meg először. Az elején még úgy ahogy rendszeres volt, de mostanaba nem. Van hogy kihagy 1 hónapot, másfelet. Van hogy nagyon fáj a hasam, valamikor meg észrevétlenül jön meg. Ebben a korban ez még normalis vagy érdemes nőgyógyászhoz mennem?

2018. máj. 29. 16:52
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Mindenkinél más és más a tapasztalat. Van akinek ez fel sem tűnik, de van aki rohan vele az orvoshoz.


Én azt tanácsolom, hogy menj el és nézesd meg magad. Veszíteni nem fogsz.

2018. máj. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
14 évesen normális. De nyugodtan elmehetsz nőgyógyászhoz, hogy megnyugtasson.
2018. máj. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kiírtam egy egyszerű kérdést és már is pedofilok vesznek körül a képeikkel. 14 éves vagyok könyörgöm!! Nem fogok senkinek se képet küldeni...
2018. máj. 29. 17:48
 4/9 anonim ***** válasza:

Tudod, hogy kell számolni a ciklust?

Hány naposak voltak az elmúlt fél évben a ciklusaid?

2018. máj. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy kell. Nem is számoltam.
2018. máj. 29. 18:29
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor honnan tudod, hogy mikor késik?
2018. máj. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy hanyadika körül kell megjönnie. Ez is mindig változó. De volt h másfél hónapig nem jött semmi. Ezt azért észre lehet venni.
2018. máj. 29. 18:54
 8/9 anonim ***** válasza:
Na pont ez az. A ciklus nem akkor pontos, ha minden hónap ugyanazon napján jön meg. Így az is lehet, hogy minden ciklusod pl pontos 40 napos. Ha ennyi, akkor logikus, hogy nem minden hónapban jön meg, hiszen egy hónap csak 30-31 napos. Légyszi írd le az elmúlt egy évre visszamenőleg a menstruációid első napjait. Segítek kiszámolni a ciklusodat. Vagy beszélj erről anyukáddal. De ha azt se tudod, hogy kell kiszámolni a ciklusodat, ne állítsd, hogy nem pontod. :)
2018. máj. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ciklust úgy számolunk,hogy az előző hónapban a mensi legelső napja után 21-28 napra,de van akinek 35 napra jön meg.A legtöbb nőnek 25-27 naponta jön meg,de ritka az,hogy valakinek mindig mondjuk 26 naponta jöjjön meg.



Pl ha május 1 jén jött meg màjus 22-29 körúl varható.1 hét csúszás belefér.


Meg meg lehet figyelni kb hány naponta jön meg mert a többstgnél 2-3 nap eltérés van csak.Tehat pl 24-27 naponként jön meg.



Kezd el naptarba bekarikazni mikor jött meg.


Még normális.Bàr ha az elején normális volt ,nem 3 év után kellene össze-vissza megjönnie

2018. máj. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!