Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Csomót érzek a melleimben!?...

Csomót érzek a melleimben!? Többi lent

Figyelt kérdés

Az az igazság, jó hülyének fogtok nézni, de kábé 1-2 éve érzem a csomókat mind a kettő mellemben. Utána olvasgattam, és elvileg ez a fibroadenoma (nemtudom hogy jól írtam e) olyan tünetekkel járt, mint ami nekem van. Mozgatható, rugalmas csomók a mellekben. Csak nem szeretnék kockáztatni, szeretnék egy vizsgálatot. Az egyetlen baj, hogy nagyon nagyon fiatal vagyok még, 13 éves. Mindenki írt hogy a mammográfia ez 30-40 ev között ajánlatos. (Mondom, nem biztos hogy ezek rossz indulatúak, mert se nem nőttek, se nem csökkentek az elmúlt 1-2 év alatt). Nagyon fiatal vagyok, és nagyon tudatlan még.

A témához kapcsolódHAT, hogy néha a bal mellem szúr. Mindig ugyan ott, a szívem tájékán. Azt tudni kell, hogy nekem a szívem nem a legjobb, általában magas pulzusom van, de mindig változó. Ez a 2 összefüggésben lehet? Esetleg lehet hogy van egy daganat a mellemben, ami ráhúzodott a szívemre, és ezért fáj a szívem? (Ne haragudjatok, lehet hogy hülyeséget mondtam). Olvastam még az ultrahangról, meg nőgyógyászról is, de biztos ezek is korhoz vannak kötve. Mostmár én telljesen össze vagyok gabalyodva. Általában 16-7-8 éves korban mennek először nőgy.hoz, a rákszűrés meg 20+. Pont én lennék a kivétel, ilyen fiatalon? :/ Bocsánat hogy hosszú lett, de kétségbe vagyok esve :c



2018. máj. 29. 17:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Véletlenül nem a tejmirigyeidtől vagy megijedve? Miért nem anyukáddal beszéled ezt meg, aztán miért nem mész orvoshoz? Miért tőlünk - laikusoktól - kérsz tanácsot, ha ilyen kételyeid vannak. Nézetem szerint nincs semmi gond, hisz 2 éve nincs változás. Ám, ezt az orvos döntse el, ne én!
2018. máj. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A háziorvosodnak mutasd meg a melledet! Ő ha úgy találja probléma van, akkor elküld vizsgálatra.
2018. máj. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2018. máj. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
1. lehet, hogy attól. Azért nem először a szüleimmel beszélem meg, mert édesanyám azonnal bepánikol, és folyamatosan emlegetné. persze, érthető lenne az ijedtsége, mert azért egy daganat nem olyan nyugtató tém. Mensi előtt fájnak, érzékenyek is, aztán elmúlik. Lehet hogy tejmirigyek lesznek
2018. máj. 29. 18:38
 5/9 A kérdező kommentje:
Rossz kifejezés volt hogy fájnak. Inkább érzékenyek
2018. máj. 29. 18:40
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én még emlékszem, amikor elkezdtek kifejlődni a melleim. Eléggé fájtak, érzékenyek voltak, és csomókat is éreztem bennük, azok a tejmirigyek.

Ha nagyon aggódsz, létezik gyermeknőgyógyászat, anyukáddal menjetek el. Nem valószínű, hogy ilyen fiatalon daganatod van.

2018. máj. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! :)
2018. máj. 30. 16:24
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha mégis vannak kételyeid és anyukádat félted, hogy bepánikol, akkor beszéld meg a problémádat barátnőiddel, női (fiatal vagy idősebb ) rokonaiddal, kihangsúlyozva, hogy anyukádnak ne szóljanak. Nem vagyok orvos, de a sejtésedet alaptalannak vélem. Nem más, mint testi fejlődéssel járó kellemetlenség, ami - hangsúlyozom! - a fiúknál is megvan pubertás idején (duzzadt, érzékeny mellek - aztán mindez elmúlik).
2018. máj. 31. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Semmi bajod sincs! Ebben a korban ez teljesen normális így!
2018. jún. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!