Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális ha ilyen egy nőgyógyász?

Normális ha ilyen egy nőgyógyász?

Figyelt kérdés

Ma voltam először nőgyógyásznál. Mivel múlt héten megtörtént az első aktusom és már amúgy is 26 éves vagyok, úgy gondoltam itt lenne az ideje elmenni, sosem lehet tudni. Az első amúgy is nagyon kellemetlen volt, irtóra fájt és szerettem volna ha megnéz egy orvos, és ír fel fogamzásgátlót is. Azt a tanácsot kaptam h menjek el minél előbb orvoshoz, meg én is úgy tudtam h ilyen esetben el kell menni.

A doki azzal kezdte h még nem voltam náluk, mondtam h igen most járok először nőgyógyásznál. Kérdezte h miért mentem, elmondtam h mi történt meg h már amúgy is ideje volt elmennem. Erre ő kiakadt és azt mondta, az őt nem érdekli h szexeltem, ezért én minek mentem oda. Annyira leoltott h kínomban már csak annyit tudtam mondani h kárfelmérésre, próbáltam elviccelni.

Azért kénytelen-kelletlen megvizsgált. De közben is bunkó kérdéseket tett fel pl. h mit bánok azt h elvesztettem a szűzhártyámat meg ilyesmi. Még az asszisztens csajon is látszott h szégyelli a dolgot.

Nagyon megalázó helyzet volt. Még én éreztem rosszul magam h elmentem menni.

Ez így részéről normális volt? Tényleg nem kellett volna elmennem?


2018. jún. 1. 19:17
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Amúgy nem kellett volna valamilyen vizsgálatot végeznie h tudja milyen fogamzásgátló a nekem megfelelő? Mert csak felírt valami Altforelle nevűt. Én úgy tudom h ez olyan személyre szabottabban megy.
2018. jún. 1. 19:53
 12/20 anonim ***** válasza:
65%

Nem megy személyre szabottan. Nincs vizsgálat, amivel kiderül, melyik fogamzásgátló tabletta való a te szervezetednek. Vérvételre el szokták küldeni az embert, hogy megnézzék, minden rendben-e. Engem nem küldtek, csak random felírtak valamit. Sajnos akkor nem tudtam, hogy a vérvétel ajánlott lenne. Szerencsére a gyógyszer bevált, 3 éve szedem, semmi gondom vele.

Legközelebb legyél határozottabb, ha a doki bunkó veled. Néha sajnos muszáj, különben "eltapossák" az embert. Én inkább ezt választom, nem fizetek a vizsgálatért magánrendelésen.

2018. jún. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat!


Felmerül a kérdés h ha ennyit nem tudok mi a frásznak kezdek bele mi?

Nálunk nem volt téma soha a szex, úgy kellett tenni mintha nem is létezne....

2018. jún. 1. 20:13
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Én szerencsére egy olyan orvost fogtam ki elsőre, aki csak rámnézett és megkérdezte, hogy először vagyok-e ott. Utána még meg is nyugtatott és viccelődött.


A fogamzásgátlóhoz kell vizsgálat. Minimum egy vérvétel, mert nagyon nem mindegy, mit ír fel. Nagyon sok problémát okozhat még akkor is, ha sokaknak nem lett baja a random felírt gyógyszertől, ne kockáztass. Nekem vérvétel után kereste ki, hogy mit szedhetek.

2018. jún. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
25%

Hagyjátok már ezt a vérvétel témát a fogamzásgátlóhoz. Mégis mire lenne jó egy rutin labor?


Semmilyen vizsgálattal nem lehet eldönteni, hogy neked melyik tabletta fog beválni. A vérvétel annyira jó,hogy megnézze, normálisan működik-e a májad meg a veséd. De mivel tök egészséges, fiatal nőknél, akik nem full sárgák, ez azért elég valószínű, tehát egy rutin labornak semmi értelme.

2018. jún. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Azért figyelj hogy változik-e valami attól hogy szeded a tablettát, első pár hétben a pecsételő vérzés normális, de ha utána bármi szokatlant tapasztalsz akkor lehet új fogamzásgátló kell. Nálam a fejfájás okozott sok problémát, mióta újat szedek semmi problémám :) valamint én még évente egyszer elmegyek vérvételre, mert kíváncsi vagyok hogy mindenem jó-e :)
2018. jún. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

15-öske, full egészségesen KINÉZŐ nőnek is lehet szar a veséje-mája, már bocs.


Én is makkegészségesnek nézek ki, mégis súlyos, több szervet érintő autoimmun betegségem van, amit labor nélkül meg nem mondanak, és pl. hormontartalmú bogyót abszolút nem szedhetek.

2018. jún. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
A lényeg az h szerintem ez az egész nem volt így okés!
2018. jún. 2. 09:26
 19/20 anonim ***** válasza:
85%
69%os: De te tudsz is a betegségedről. A normális anamnézisfelvételbe meg beletartozik, hogy a doki megkérdezi milyen betegségeid vannak és milyen gyógyszereket szedsz. Gondolom az autoimmun bajod sem egy rutin labor során derült ki. Vagy igen?
2018. jún. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Én 30 év felett mentem először nőgyógyászhoz, nagyon rendes volt (nő). Ilyen orvos mellett, mint a tied, a világból is kiszaladtam volna.
2018. jún. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!