Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi leggyakoribb, legvaloszinub...

Mi leggyakoribb, legvaloszinubb oka a durva hajhullasnak?

Figyelt kérdés

29 eves fiatal,egeszseges no vagyok.2 eve kezdett hullani a hajam erosebben.mostmar itt-ott szinte kopasz vagyok.teljesen kilatszik a fejborom,foleg a fejem tetejen.

3 gyermekem van,a legkisebb 26 honapos.

1 eve voltam utoljara teljes verkepet nezetni de minden ertekem rendben volt.

Milyen orvoshoz erdemes fordulni ezzel a problemaval?

Tapasztalatok is johetnek.visszafordithato ez?nagyom rosszul erzem mar magam a boromben.egyaltalan nem tudom kibontva hordani a hajam :( (itthon gyakran van kibontva,es ha ossze is kotom nem szorosan es nem mindig ugyan ott)


2018. jún. 4. 23:03
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Hormon tartalmú gyógyszer, pl. fogamzásgátló.
2018. jún. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mirenam van...esetleg attol is lehet?most lesz 2 eves.annak elvileg nagyon alacsony hormon tartalma van,es csak helyileg hat.
2018. jún. 4. 23:12
 3/9 anonim ***** válasza:
Vashiány
2018. jún. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Pajzsmirigy problema (ezt mindenkepp nezesd meg a vaandossag fl tudja boritani rendesen a mukodeset es ki tudja vissza all-e utana).
2018. jún. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is pajzsmirigy probléma, hormon vizsgálattal kideríthető az e. Mielőbb menj orvoshoz.
2018. jún. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Koszom a valaszokat.

Haziorvoshoz menjek?

Pajzsmirigy problemanak vannak mas tunetei is?

2018. jún. 5. 10:43
 7/9 anonim ***** válasza:

Házi orvoshoz is mehetsz, de ezzel az endokrinológián foglalkoznak.

Általában vannak egyéb tünetei is ezek attól függnek túlműkődés vagy alulműkődés.

Itt írnak róla: [link]

2018. jún. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem foggyökérciszta volt a bal felső szemfogamon.
2018. jún. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom, hogy párhuzamosan kezdd meg a vizsgálatokat, hogy hamarabb kiderüljön, mi a gond.


Tehát

1. Kezdj el vastablettát szedni - C-vitaminnal egyszerre vedd be, és étkezésektől minél távolabb.

Bajod nem lesz tőle semmiképp, nagyon kevés embernek van olyan magas vasszintje, hogy a pluszbevitellel már túl sok lenne.

2. Menj el fogorvoshoz ellenőrzésre, góckutatásra.

3. Endokrinológushoz csak beutalóval lehet menni, ahhoz meg "ok" kell. Szóval első körben a házi orvost keresd fel, és kérj egy teljes vérképet. (Évente egyszer amúgy is ajánlott.) Plusz kérj vasat és TSH-t.

Utóbbit tekintik jelenleg a pajzsmirigy-problémák "meghatározó markerének", holott már több éves kutatások állnak rendelkezésre, amelyek bizonyítják, hogy normál TSH mellett is lehet alulműködés, méghozzá az autoimmun eredetű. Ennek a speciális markerét viszont csak akkor szokták nézni a mai orvosi gyakorlat szerint, ha a TSH túl magas. Az pedig sokszor csak több év múlva emelkedik meg a betegség kialakulásától számítva.

Tehát ha a TSH-d referenciatartományon belül lesz, és addigra sem a fogorvos nem talál semmit, sem a vas nem válik be, akkor célszerű magánúton megnézetni az autoimmun pm-alulműködés markerét (antiTPO a neve, ez egy ellenanyag amúgy).


A tünetekről pedig: az autoimmun eredetű pm-alulműködés esetén (Hashimoto thyreoditis a neve) alul- és túlműködéses tünetek is lehetnek felváltva, de akár egy időben is. Ennek hosszú a magyarázata, egyelőre nem írom le, csak ha esetleg kiderül, hogy nálad is ez a probléma.

2018. jún. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!