Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet hogy még nem szokta meg...

Lehet hogy még nem szokta meg szervezetem a fogamzásgátlót vagy másikra kell váltanom?

Figyelt kérdés

Ez az 5.hónap (második hete), hogy a Dienille nevű fogamzásgátlót szedem. Vérvételen voltam, az orvos szerint is minden oké. Az alábbi "mellékhatásaimon" kívűl minden teljesen rendben megy, időben van megvonásos, odafigyelve szedem kb. percre pontosan. Tehát eddig, ez tökéletes védekezési módszernek bizonyult nálam.


Na de a LÉNYEG:


Eleinte fájt a fejem (alapból fejfájós vagyok sajnos) és hányingerem volt, kb, mint mindenkinek a hormonok miatt, 3-4 hónap alatt ezek elmúltak. A bőrömmel pedig csodákat művelt.


Tél végén volt egy izületi gyulladásom, amire a háziorvosom kiírt nekem 10 napra Flector port (? nem utalt be reumatológiára, pedig elég fura, hogy fiatalon kialakul ilyen szerintem), idővel elmúlt, majd azóta néha enyhén visszatér teljesen random. A nőgyógyász szerint nem függhet össze a foggátlóval, szóval ezt csak mellékesen írom le.


Az elmúlt időszakban sokszor enyhén nyom-fáj az alhasam (petefészkem, méhem környéke), néha derékba sugárzóan, úgy, mint mikor régen megjött a rendes menstruációm. Először ez az előző havi (4.hónapi tabi) megvonásos vérzésem előtt kb. másfél héttel jelentkezett, majd miután elmúlt a megvonásos, utána is többször is éreztem ezt.


Kevesebb, mint 1 hónap múlva megyek a nőgyógyászomhoz előre lefoglalt időpontra, a következő 3havi tabi kiírása miatt, természetesen mindent elmondok neki és megkérdezek tőle, mert ő az orvos és nem én (vagy a gy.i.k.:D), de addig is érdekelne, hogy volt-e valakinek ilyesmi tünete?


Nem szokta még meg a testem teljesen vagy másik gyógyszert kell irasson az orvos? Lehet ez a hasfájás-szerű dolog pont a fogamzásgátló "normális" működése miatt van?


Előre is köszönöm a válaszokat!


- Aki olyan választ írna, hogy "mérgezed magad, ne szedd, terhes vagy azért fáj a hasad", inkább ne is kezdjen bele, ha kérhetem. Szerintem teljesen normális, hogy egy komolyabb kapcsolatban tényleg felelősségteljesen védekezem (tényleg odafigyelek mindenre) és nem azon aggódok, mikor szakad az óvszer (már aki húz ugye)...és mikor kell otthagynom az egyetemet, egy rosszidőben érkező baba miatt. :) Tehát ha lehetséges, nem szeretnék megválni ettől a fogamzásgátlási módszertől egy jódarabig, mert mint említettem, eddig bevált.-



2018. jún. 6. 16:09
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt nem a gyógyszerrel lesz a gond. Fogamzásgátló mellett is kialakulhat ciszta vagy valami, elég nagy a “választék”. Mondjuk a helyedben én nem várnám meg a következő időpontodat, ha van rá lehetőség elmennék hamarabb megnézetni, lehet hogy komoly.
2018. jún. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!