Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nekem ezesetben ad a háziorvos...

Nekem ezesetben ad a háziorvos beutalót a mammográfiára?

Figyelt kérdés
21 eves vagyok,ugy hallottam,hogy 30 alattiaknak nem adnak oda beutalot csak ha talaltam csomot a mellemben. Nekem nincs benne csomo meg semmi egyeb baj nem merult fel,csak elvegeztetnek egy szűrő vizsgálatot,mert anya nyaggat vele.

2018. jún. 7. 14:56
 1/2 anonim ***** válasza:

21 évesen nem szabad mammographiát csinálni. Ha panaszod lenne, akkor is UH-val néznék meg. Ugyanis egyrészt fiatal nők esetén a mellszövet nem vizsgálható jól röntgennel, másrészt a röntgensugárzás nem tesz neki jót. Ha 21 éves korodtól elkezdenél 2 évente mammographiára járni, ahogy 40 felett javasolják, pont attól lenne majd egyszer emlőrákod.

21 évesen, ha nincs panaszod, nem kell emlőszűrés, pláne nem röntgennel.

2018. jún. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ebben a korban fölösleges (és még káros is) a mammográfia. Pláne, ha nincs panasz. Bőven elég menzesz után, minden hónapban kézzel átnézni magadnak, hogy érzel e benne elváltozást/ csomót. Illetve nyilván nem árt emellett, ha nőgyógyász 1-2 évente kézzel szintén megnézi, de ebben a korban ez bőven elég.
2019. nov. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!