Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Magán nőgyógyásznál hogy...

Magán nőgyógyásznál hogy zajlik egy vizsgálat?

Figyelt kérdés
2018. jún. 8. 17:27
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Pont ugyanúgy, mint az SZTK-ban, csak sokkal kedvesebbek, és óvatosabban bánnak a lyukaddal.
2018. jún. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy, hogy magánrendelésre vagy körzeti orvoshoz mész, a nőgyógyász asszisztense a neved vagy sorszámod alapján szólítani fog, amikor rád kerül a sor. A rendelőben valószínűleg lesz egy paravánnal vagy függönnyel elkerített rész, ahol levetkőzhetsz. A vizsgálat előtt az orvosod fel fog tenni néhány általános kérdést arról, hogy élsz-e nemi életet, van-e állandó partnered, hogyan védekeztek, és mikor volt az utolsó menstruációd. Fontos, hogy ezekre a kérdésekre őszintén válaszolj, különben az orvos esetleg nem végez el olyan teszteket, amelyekre pedig szükség lenne. Ne aggódj, köti az orvosi titoktartás, és abban is biztos lehetsz, hogy a tiédnél sokkal cifrább sztorikat is hallott már: ez a munkája, hidd el, számára csak egy páciens vagy, így a magánéleted is csak és kizárólag a kórismereted miatt érdekli, fölösleges szégyenlősködnöd. A rövid beszélgetés után kezdődhet maga a vizsgálat a szék és a végén található kengyel, amibe a lábaidat kell tenned nagy valószínűséggel csak pár percet kell itt töltened, így hamar túleshetsz a vizsgálaton. A belső vizsgálat során az orvos egyik kezét a hasadra másik kezének két ujját (középső és mutató ujját) a hüvely belsejébe helyezi, majd a hason lévő kézzel finoman, többször is megnyomja a hasadat. Ez a vizsgálat lehetővé teszi, hogy a nőgyógyász kitapintsa a méh és a petefészkek helyzetét, illetve méretét. Ennek során az orvos egy kacsának nevezett eszközt vezet a vaginába, ami óvatosan kinyitja a hüvely összezáruló falait, így egy kis pálcikával kenetet tud venni, amit aztán később majd a rákszűrésre használhatnak. Ez nem fáj max kellemetlen. A külső vizsgálat során megvizsgálja, hogy a külső nemi szerveken nincs-e bármilyen elváltozás, seb vagy duzzanat. Általában megnézi a melleket is. Tapintással cisztákat, csomókat és egyéb, a mellben lévő elváltozásokat keres, továbbá szemügyre veszi a mell külső részét, a mellbimbót és a mellbimbóudvart, szintén elváltozások után kutatva. Ha fogamzásgátlót íratsz fel akkor elküld vérvételre is illetve még ultrahangot szoktak készíteni.
2018. jún. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Már voltam párszor de eddig mindig sztk-ba. Azt nem tudjátok ha csinál ultrahangot én is látom majd a képet? (nem terhesség)
2018. jún. 8. 19:21
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem szokta mutatni az ultrahangot, de csak ha van valami (ciszta, gyulladás).
2018. jún. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ciszta ellenőrzés miatt megyek, csak eddig mindig a fejem mellett volt az uh kép, nem láttam belőle semmit
2018. jún. 8. 21:35
 6/6 anonim ***** válasza:

Ahova én járok (magánorvos), ott szemben is van velem egy monitor ha ultrahangot csinál, akkor làtom én is. Bár nem nagyon szoktam nézni, alig várom hogy vége legyen.

23N

2018. jún. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!