Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van valami praktikátok, hogy...

Van valami praktikátok, hogy ne fájjon annyira?

Figyelt kérdés

Nekem a menstruáció kész kínszenvedés, az első két nap nagyon durva, folyok mint a niagara, és iszonyatosan fáj a hasam, de annyira, hogy hányok és sírok miatta. Cataflamot szedek, hogy elviseljem, de félek, hogy mivel ez nagyon erős gyógyszer (én meg fiatal vagyok) valami kárt tesz a szervezetemben. Van valami házi praktika a fájások csökkentésére, ami használ is?

16L



2018. jún. 10. 10:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy nem házi praktika, és nem is fog tetszeni, de menj el orvoshoz. De ne olyanhoz aki csak annyit mond, hogy: fogamzásgátló. Menj olyanhoz aki utánajár, és segít.
2018. jún. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%

Menj el nőgyógyászhoz! Nem jó, ha ennyire erős és fájdalmas. Akár betegség tünete is lehet, pl. endometriózis.

Az orvos kivizsgál és ajánl rá valamit. Lehet, hogy fogamzásgátlót fog javasolni. Ebben az esetben a menstruációs probléma kezelésére kapod a hormont, és a "mellékhatás", hogy gátolja a teherbeesést.

A legegyszerűbb, ha anyuddal együtt mentek. Így az orvos tudja neki ezt elmagyarázni, és nem neked kell otthon mentegetőzni, hogy kivel szexelsz. 🙄

2018. jún. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, majd felkeresek valakit!
2018. jún. 10. 11:13
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Addig is házi praktikaként amit én szoktam alkalmazni: sűrű kamillatea, a has melegítése (infralámpa, melegvizes palack, babzsák, meleg zuhany), könnyű testmozgás (pl. séta, de vannak jógagyakorlatok is kifejezetten fájdalmas menstruáció esetére), illetve végső esetben egy kupica tömény alkohol (de mivel kiskorú vagy, ezt neked nem ajánlanám). De remélem a nőgyógyász fog tudni segíteni.
2018. jún. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Papaverint vegyél magadnak, ez nem ártalmas, egy komponensű sima izom görcsoldó.
2018. jún. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
operáltasd magad férfivá itt nincs ilyen probléma:D
2018. jún. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#6 gondolkoztam már rajta :D de a méh eltávolító műtéten XD
2018. jún. 12. 14:23
 8/8 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm mindenkinek a válaszokat megfogadom őket!
2018. jún. 12. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!