Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csináljak, hogy ne fájjon...

Mit csináljak, hogy ne fájjon a pisilés?

Figyelt kérdés

14L

Nagyon fáj, inkább csíp mikor pisilek. Nem hinném, hogy felfáztam, mert mindig párnán ülök. De közben meg is jött, és a betéttől kiszokott pattogni a bőrőm, érzékenység miatt (mindegyiktől).

Anya azt mondta, hogy igyak sok vizet, mivel az valamennyire átmossa hátha elmúlik, mivel a nőgyógyász most nem rendel, urulógus pedig nincs a közelben. Mitől lehet és mit csináljak hogy elmúljon?



2017. júl. 11. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Létezik ám háziorvos is akinek pisilsz egy pohárba bevizsgálják a vizeleted azt majd eldönti ő(nem te se nem anyád) hogy bizony húgyúti fertőzésed van e vagy sem.
2017. júl. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A "felfázás" nem a hidegtől van, hanem benyeltél valami bacit. Menj el a háziorvoshoz, ő is írhat antibiotikumot. Addig a sok ivás segíthet valóban.
2017. júl. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A bakteriális húgyhólyaghurutot nevezik köznyelven felfázásnak és valójában semmi köze a hideghez. El kell menni háziorvoshoz, sőt, már el kellett volna menni, ő helyben tud csinálni egy gyors vizeletvizsgálatot és tudna felírni antibiotikumot.

Ez egy húgyúti gyulladás, amit kórokozó okoz, nem a hideg.

Irány a háziorvos. Ugyanis ha nem kezeled, akkor könnyen vesemedence gyulladásod lehet.

2017. júl. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Urológushoz kellene menni, de a háziorvos is jó. A hólyaggyulladás bakteriális eredetű, nem a hideg okozza, csak a "népies" neve a felfázás. Ne várd meg, míg véreset fogsz pisilni. Bár, ha most megvan, és nem tampont használsz, lehet, hogy máris véreset pisilsz, csak nem látszik.
2017. júl. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
18%
Baktériumos fertőzésed van! Egy komolyabb kikezeletlen fertőzés felhúzódhat a hólyagokra, vesékre, sőt, végső esetben akár még meddőséget is okozhat! befertőzted! Felfázáskor nem fertőzöd be, hanem a hideg miatt legyengül a szervezeted, és így a káros baktériumok elszaporodnak. ha befertőzöd, akkor viszont nem kell semmilyen felfázás, egyszerűen valahogy bekerültek a baktériumok. nagyon könnyen be lehet így fertőződni, főleg a lányoknak. Ezért kérlek, soha ne nyúlj oda piszkos kézzel! Moss jó alaposan kezet előtte. Minden egyéb higiéniára ügyelj.
2017. júl. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2017. júl. 11. 21:12
 7/7 A kérdező kommentje:

Na ezért nem akartam orvoshoz rohanni...már hála istennek el is múlt!

Sajnos nem akartam írni, de nekem a legtöbb gyógyszer begyorsítja a szívem és ez veszélyes rám, így nem megyek orvoshoz sokszor, mivel gyógyszert úgy sem tudok bevenni, amik meg jók lennének penicilint tartalmaz arra pedig allergiás vagyok.

2017. júl. 12. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!