Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló váltásában...

Fogamzásgátló váltásában vagyok épp, biztonságos így az alábbi védekezés?

Figyelt kérdés

Régóta szedek egy gyógyszert, de most egy hónapig várnom kell, majd ha megjön, akkor tudom elkezdeni az újat..( Azt tudom, hogy utána is 1-2 hétig védekezni kell majd, mert a doki azt mondta az ötödik napján kezdjem el szedni. )

Az lenne a kérdésem, hogy ha pharmatexet használok megszakítással, azt mennyire tartjátok jó ötletnek? Antibiotikum mellé is így csináltam. Rosszul vagyok a gumitól, és éget, viszketek tőle. Másfél hónap pedig egy jó kapcsolatban is sok, erre nem szeretném azt mondani, hogy "kibírom"..

Sajnos megszoktam már a gyógyszer által nyújtott biztonságot és szeretnék most megbízható módszereket gyűjteni olyanoktól, akik tényleg normálisan válaszolnak. Volt már valakinek problémája pharmatexxel ?

Azt írják, ha betartja az ember a használatit akkor nem lehet baj.


Előre is köszönöm!



2018. jún. 7. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg allergiás vagy az óvszerre. Használjatok latexmenteset. Aki nem akar gyereket, annak nem elég biztonságos a Pharmatex. A megszakítás pedig élvezhetetlenné teszi az aktust.


Én nem így váltanék másik fogamzásgátlóra, szerintem rohadtul összezavarja a hormonokat, hogy nem a másikkal folytatod a szedést, hanem kihagysz egy ciklust. Fura egy dokid van.

2018. jún. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötletet, de kíváncsi lennék óvszer mentes ötletekre is, mert irtózom tőle. Nem próbáltam még latexmenteset, de ha ugyanolyan a tapintása és az egész külleme akkor nem jönne be :/
2018. jún. 7. 16:43
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerinte inkább bírj ki egy hónapot latexmentes óvszerrel, minthogy besikerüljön a tablettaszedésig egy gyerek. A pharmatex nem megbízható, és amúgy is, engem annyira csípett, hogy utána semmi kedvem nem volt a szexhez, rohantam kimosni.
2018. jún. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
34%
Viselkedj nagylányként és szerezz be latexmentes óvszert,a többi csak kifogás.
2018. jún. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Yadine --> Rezia

"Ha egy másik kombinált hormonális fogamzásgátlóról (kombinált fogamzásgátló, hüvelygyűrű vagy (fogamzásgátló) tapasz) vált át:

Elkezdheti a Rezia filmtabletta szedését a korábban használt fogamzásgátló utolsó aktív tablettájának (utolsó hatóanyagot tartalmazó tablettájának) bevételét követő napon, vagy legkésőbb az előző készítmény tablettamentes időszakát követő napon (vagy a korábbi fogamzásgátló utolsó inaktív, hatóanyagot nem tartalmazó tablettáját követő napon)."


Rezia --> Yadine

"Ha egy másik kombinált hormonális fogamzásgátlóról, kombinált fogamzásgátló hüvelygyűrűről vagy tapaszról vált át:

Lehetőleg a korábban használt kombinált fogamzásgátó utolsó aktív tablettájának (utolsó, hatóanyagot tartalmazó tablettájának) bevételét követő napon, legkésőbb azonban az előzőleg alkalmazott készítmény adagolási útmutatójában előírt gyógyszerszünetet (vagy az utolsó hatóanyagot nem tartalmazó tablettát) követő napon kell elkezdeni a Yadine szedését."


Nem tudom, melyik fogamzásgátlót szedted eddig, és melyikre térsz át, de ha így szeded (magyarul nem vársz egy ciklust tök feleslegesen), akkor nem kell gumit használni.

2018. jún. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én is ezt olvastam, reziaról váltok a másikra.

A doki viszont azt mondta, hogy várjak egy hónapot....

2018. jún. 7. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!