Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez normálisnak mondható? (mensi)

Ez normálisnak mondható? (mensi)

Figyelt kérdés

Sziasztok! 18 éves vagyok, 5,5 éve menstruálok. A menstruációmat kicsit rendszertelennek érzem, szóval azt szeretném kérdezni hogy ezek normálisnak mondható hosszúságú ciklusok?

2017: 33,30,26,40, 33,36, 39,42,32, 36,35

2018: 35,32,41



2018. jún. 11. 16:29
 1/7 anonim válasza:
45%
Szia. Engem is érdekelne a válasz. 19 éves vagyok és 8 éve mensizek. Nekem van olyan hónap amikor meg sem jön. Szedtem fogamzásgátlót az beállította de attól meg rosszul éreztem magam.
2018. jún. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

Egyszerűen nincs beállva a menstruációd. Exemnek is anno ilyen volt a menstruációs ciklusa. Bár ő fiatalabb volt.

Lehet hormon problémás vagy. De sok mindentől függ.

Miért nem mész el nőgyógyászhoz, ha ennyire zavar?

2018. jún. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%

Kérdező!

Ez a ciklus szerintem rendszeresnek mondható, hiszen többnyire 30-36 nap között mozog. Én a helyedben nem aggódnék. Nagyon ritka az, ha napra pontos. Mivel egy hónap csak 30-31 napos, nyilván van olyan hónap, amikor nem menstruálsz, de ezzel semmi gond.


Első válaszoló!

"Szedtem fogamzásgátlót az beállította"

Ne terjeszd, hogy a fogamzásgátló beállítja a ciklust, mert NEM állítja be. Kikapcsolja a természetes ciklust, és egy mű ciklust hoz létre mű vérzéssel. Semmi nem lesz beállva tőle, csak el lesz fedve a probléma. Rendszertelen menstruációra a lehető legrosszabb ötlet fogamzásgátlót szedni.

2018. jún. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

#2 nemrég voltam nőgyógyásznál (kontrollra) , de ő annyit mondott, hogy ha nem tetszik ad fogamzásgátlót, amiből nem kértem.


#3 köszönöm a választ :)

2018. jún. 11. 18:04
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Normál esetben a ciklus időtartama 21 és 35 nap között van. Neked kb. az egyharmada efölötti érték. A nőgyógyászod meg trehány, mint az enyém is, aki 17-20 nap körüli ciklusok után fogamzásgátlót írt fel, mivel a TSH-m normál szinten volt.

Azóta viszont tudom, hogy a normál TSH kb. semmit nem jelent, amellett még simán lehet pajzsmirigy-rendellenesség.

Szerintem próbálkozz a házi orvosnál, ő is tud laborbeutalót írni, teljes vérkép + TSH + vasat sem árt nézetni.

Ha pedig normális a TSH-d, akkor javaslom, hogy privátban nézess antiTPO-szintet, mert az kimutatja az autoimmun pm-betegséget már évekkel a TSH-szint emelkedése előtt.

2018. jún. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
#3: első válaszoló vagyok. Nem magamtól találtam ki a fogamzásgátlót, nőgyógyász írta fel. Én nem tudhatom jobban hogy mit kell tenni. De rájöttem pár hónap mulva hogy nem kéne a gyógyszer.
2018. jún. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A 40-42 naposak extrem hosszuak. En mennek masik nogyogyaszhoz.

Nekem a menszesz kezdete utan 2-3 evvel beallt mar 28-32 naposra a ciklusom. Legrosszabb esetben is 26-36 volt elvetve!


Irtak a TSH-t, ha mar vervetelre mesz, vegignezhetnek a tobbi hormonjaidat is. Egy normalis nogyogyasz tudja milyen hormonvizsgalatot erdemes kerni. Es a ciklus elejen es vegefele is el kell menni vervetelre. Ultrahangon is erdemes lenne vegignezni a ciklusod. Amikor ilyen elnyujtott, lehet nincs peteeresed. Vagy lehet neha vannak cisztaid.

Ezek is még belefernek a normlisba, hiszen fiatal vagy még, de valoban szukseges lenne egy alaposabb vizsgalat, mert ha akarmilyen homronzavar vagy autoimmun vagy polcisztas petefeszek szoval barmi kiderulne (remeljuk nem fog:-)), akkor is jobb, ha ilyen hamar tudsz rola es nem 30 akarhany evesen kapkodsz mindenfele, amikor esetleg nem jon a baba...

2018. jún. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!