Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nemi szemölcs HPV nélkül?

Nemi szemölcs HPV nélkül?

Figyelt kérdés

Egy darab, kb. 1-2 miliméteres szemölcs van a szeméremdombomon már jó ideje, ami szinte észrevehetetlen. Elmentem vele bőrgyógyászhoz, ahol ecsetelőt írtak fel, ha nem HPV okozta, de lejárt a recept, mire kiderült a szűrés edeménye (szerencsére negatív lett).

Olvastam, hogy a nemi szervi szemölcsök évek múltán átalakulhatnak rákká és nagyon megijedtem tőle, mert ez már régóta itt van. A bőrgyógyász szerint ha nincs HPV-m, akkor valószínűleg dörzsölés miatt alakult ki. Most viszont észrevettem, hogy mintha nőtt volna egy kicsit, pedig elvileg nem érintkeztem semmi olyannal, amitől ez lehetne (bár elvieg a szőrtelenítés is okozhatja, ha minden igaz)

Mi lehet ez, volt már valaki így?


2018. jún. 18. 09:35
 1/3 anonim válasza:
Szia! Ugyanilyen problémám volt nekem is, annyi különbséggel, hogy nekem az első szemölcs után megindult és elterjedt sok apró pici szemölcsre. Én is nemi szemölcsre gyanakodtam, elmentem nőgyógyászhoz, azt mondta, hogy ez nem herpesz, a szőrtelenítés miatt szőrtüszőgyulladás alakult ki. Nekem azt mondta, hogy ecseteljem MINDEN ESTE Betadine oldattal egy fültisztító segítségével. Nekem 2 hét alatt teljesen eltűnt mind. :)
2018. jún. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia!

Ez jól hangzik, ilyennel, ugye?

[link]


Nem is tudtam, hogy szőrtelenítéstől is lehet ilyesmi.

2018. jún. 18. 14:41
 3/3 anonim válasza:
Igen ez az :)
2018. jún. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!