Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi a véleményetek a spirálról?...

Mi a véleményetek a spirálról? Tudom, hogy ez egyénfüggő, de pro és kontra, mellette és ellene érvekre lennék kíváncsi.

Figyelt kérdés

Lehetséges mellékhatások: Cikluszavar, rendszertelen vérzés, pecsételő vérzés főleg a felhelyezést követő 6 hónapban amíg az eszköz be nem áll megfelelően a helyére. Fejfájás, migrén, alhasi fájdalmak, feszültségérzés, mellfeszülés Esetleges bőrproblémák, mint ekcéma, Idegesség, hangulatingadozás, libidócsökkenés, Súlygyarapodás, ödémásodás, Petefészekciszták, A trombózis és mellrák rizikó, Gyulladások a kismedencei területen.


Ebből milyen tünetek jelentkeztek a spirál használóknál?



2018. jún. 18. 13:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik ismerősömnél olyan tünet jelentkezett, hogy terhes lett.
2018. jún. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon erős menzeszem volt tőle, más gondot nem okozott.
2018. jún. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Ugye van hormonmentes és hormontartalmú spirál. Ki milyet használt, és mik voltak a mellékhatások? Köszönettel.
2018. jún. 19. 08:39
 4/8 anonim ***** válasza:
Én hormonmenteset használtam és semmilyen mellékhatás nem volt az erős vérzésen kívűl, a menzesz 2-3 napja iszonyú rossz volt.
2018. jún. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Folyamatos gyulladást csinált, és egyfolytában antibiotikumot kellett mellette szedni. Olyan erős vérzés jelentkezett, hogy elöntött a vér, és végigfolyt a lábamon az emberek szeme láttára. Görcsöket, süllyedés megemelkedését, vérszegénységet, rossz közérzetet okozott.
2018. jún. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
en imadom. nagyon eros PMS-em volt elotte, ennek mar nyoma sincs. neha, ugy 2 havonta 1-3 napig par csepp pecseteles van, kb ennyi. semmi mellekhatas. szamomra a vilag legnagyobb talalmanya! ( hormonalis-minerva )
2018. jún. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én csak ismerőssel beszéltem róla, akinek van. Az erős menzeszt említette, illetve ő teherbe esett a spirál mellett. Így nekem tuti nem lesz majd, mert nem kockáztatom, h felboruljon a ciklusom, aztán még terhes is lehetek a végén. Maradok a fogamzásgátlónál, ha védekezni alarok, de már egy ideje nincs párom, így nemi életem sincs, ezért nem kell védekezni sem..
2018. jún. 23. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Abortív eszköz, mert meggátolja a megtermékenyített petesejt beágyazódását a méh nyálkahártyájába. Ettől függetlenül kialakulhat terhesség, de gyakori a vetélés és méhen kívüli terhesség is. Persze még ettől függetlenül is lehet olyan terhesség, ami rendben zajlik.
2018. júl. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!