Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A BMI-m szerint 10 kilót...

A BMI-m szerint 10 kilót minimum fogynom kéne az igazán ideális súlyhoz pedig 18-at. Mégsem érzem azt, hogy 5 kilónál többet kellene, inkább a BMI-t vegyem figyelembe?

Figyelt kérdés

28,5 körüli a BMI-m. 25 alatti kéne legyen a normálishoz. Igaz sosem voltam egy vékony alkat de az utóbbi 1,5 évben szétstresszeltem magam, több, mint 10 kilót híztam. Lehet hogy az önértékelésem rendben van azért nem érzem hogy több kéne lemenjen 5 kilónál. Még a pszichológusom is csak ennyit tanácsolt, mondta hogy nem vagyok kövér de az egészséges életmód fontos.


40-42-es ruhaméret nagyon sok már szerintem, csak 163 centi vagyok. 38-as az ideális számomra a szép ruhámba már nem férek bele, a diplomaosztóra már úgy sem tudom leadni 3 hét alatt. Szóval oda már tuti az új ruha vagy anyuét kell felvegyem ha nem akarok költeni, márpedig nem fogok. Így is sok olyan ruhát vettem amit 1 év múlva már nem szeretnék hordani, mert szeretnék kifogyni belőlük. Bűntudatom is van emiatt. Fürdőruhát is kettőt vettem, amik így is nagyok de a 38-as már kicsi volt.


Borzalmas a súlyingadozás, mások nem engedik így el magukat. Mozogni az elmúlt 3 hónapban alig tudtam mert bokasérülés miatt nem terhelhettem. Most meg a sok féllábazástól a jobb tèrdem nagyon fáj. Frusztrál hogy nem tudtam figyelni magamra, és még a bokasérülést is összeszedtem. Félek, hogy nem lesz erőm kitartani és depis, kövér ember leszek mint apukám, aki 30 éves kora óta súlyosan el van hízva. :(



2018. jún. 22. 19:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Hány kiló vagy jelenleg?
2018. jún. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a normál BMI tartományig kellene lefogynod. Az nem egy esztétikai, hanem egy egészségügyi besorolás.
2018. jún. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha 163 cm magas vagy és 28,5 körüli a BMI-d, akkor 75-76 kg lehetsz. Átérzem a problémádat, mert magam is nagyon hízékony alkat vagyok, és ha nem figyelek oda, azonnal felugrik pár kiló. A jelenelgi súlyod sajnos egészségügyi rizikó, és hacsak nem vagy rendkívül izmos (vagyis a többletsúlyod nem izomtömegből jön), akkor bizony minimum 15 kg-tól meg kellene szabadulni. A jó hír az, hogy önmagában a helyes táplálkozással is látványos eredményt lehet elérni, akkor is, ha sportolni aktuálisan nem tudsz. Minél kevesebb szénhidrát (lehetőleg napi 80-100 g alatt), és 1500-1600 kcal csodát tesz (tapasztaltam). Dietetikus nagyon sokat tudna segíteni.
2018. jún. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy egészségügyi, de ha pontosítani szeretnék, akkor esztétikailag nem hiszem, hogy 10 kilót kell fogynom, én nem szeretnék, de egészségügyileg 10 kilót kéne mert a BMI alapján annyit kell, azt írta ki. És több vagyok 70-nél, szóval alighanem igaz, hogy le kéne menjen az a 10 kiló.
2018. jún. 22. 20:08
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, az esztétika mindenkinek egy kicsit mást jelent, ahány ember van, annyi vélemény létezik arról, hogy mi szép. Az egészségügyi szempontok ennél konkrétabbak, objektívebbek. Viszont ha azt vesszük, az élet egy nemi úton terjedő halálos betegség, így végső soron az a lényeg, hogy jól érezd magad a bőrödben, és olyan döntéseket hozzál, amiket sem most, sem később nem bánsz. Ehhez figyelembe kell venni mind a szubjektív, mind az objektív dolgokat.
2018. jún. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Körte alkat vagyok, kicsit homokóra irányba hajló és nem lóg rajtam semmi. :D Vannak duci modellek, akik jóval nagyobb súllyal elvannak és biztos nem érdekli őket az egészségügyi kockázat. Nehézcsontú is vagyok, amihez vastagabb izmok is járnak, el nem tudom képzelni, hogy festenék 58 kilósan, ami a BMI szerint ideális. 15 évesen voltam annyi és nem szerettem magam. Folyton a kalóriákat számoltam, ugyanúgy széles volt a csípőm, vastag combokkal. Most a melleimmel is elégedett vagyok. :D Nincs ekkora mellem és ilyen vékony derekam, de ilyesmi vagyok, nekem nagyon tetszik ez az alkat és ugyanolyan magas a hölgy mint én. :)


[link]

2018. jún. 22. 21:19
 7/9 A kérdező kommentje:

[link]


Itt még ducibb volt ez jobban hasonlít az én alakomra.

2018. jún. 22. 21:22
 8/9 anonim ***** válasza:
93%

A BMI egy kalap fos, aszerint én 169 centivel és 70 kilóval túlsúlyos vagyok :D


Ja, csak épp vízilabdázok, így a 70 kilóm 95%-a izom :D

2018. jún. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem hinném hogy az lennél kedves utolsó. :D Lényegesebb hogy jól érezzük magunkat a bőrünkben.
2018. jún. 23. 23:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!