Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Két hullámos papagájnak...

Két hullámos papagájnak mekkora ketrec lenne ideális, ha?

Figyelt kérdés

Tervezek venni két hullámos papagájt. Nagyon sok éve volt egy, aminek volt egy kis ketreckéje (40 cm hosszú, 30 cm széles és 24 cm magas), de őt minden nap "sportoltattuk" a nappaliban, ami kb. 10 méter hosszú (karnistól karnisig repült oda-vissza, amíg el nem fáradt).


A most kinézett hely tágas és félreeső, itt viszont a reptetést nem kockáztatnám meg, mert viszonylag könnyen el tudnának szökni, tehát akkora lenne érdemes, amiben tudnak repülni is, még ha nem is olyan sokat. Vajon egy X magasságú, másfél méter hosszú és fél méter széles kalitka elég lenne nekik? Az nem akadály, ha nekem kell megépíteni, és nem lehet készen kapni.



2018. máj. 22. 18:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát a hosszával nincs baj, de lehetne picit magasabb és szélesebb. Nekem is voltak gyerekkoromban, de sajnos az én szüleim sem nézték, hogy jó e a papagájnak. Akkor még ez nem volt divat. Nekünk is a nappaliban voltak reptetve. Gyerekként is határozottan láttam, hogy nem volt buli nekik a kis ketrec,(kb. 30x50x40-es lehetett sajna) mert minden nap várták a repkedést és csak sokadik kérésre voltak hajlandók vissza menni, pedig tudták mi a szokás :-) De javaslom ha abba teszed őket legyen legalább keresztben 2 fa amire rátudnak csücsülni különböző magasságban. Kis tükör hogy ne uncsizzanak és az a fehér valami amit csipkodhatnak hogy erősek legyenek a csontjaik, hogy ha véletlen megütik magukat ne egyből törés legyen a vége. Sajnos a nevére nem emlékszem talán kalcium korong volt, de már nagyon régvolt. Ja és tökre bírták a kis hintát is:-) Csak a mozgás igény miatt mondom.
2018. máj. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszra reagálva a tükröt felejtsd el, a szépia pedig alap de semmi köze a csonttöréshez önmagában illetve alapból a kalciumpótlás a feladata és a súlyos kalciumhiány miatt lehet csontritkulásuk de amellett más bajokat is okoz de a szépia önmagában nem kalciumpótlás mert hiába eszik alig hasznosul. Kell hozzá dvitaminnak is jelen lennie a szervezetükben.



Ha nem akarod kiengedni őket akkor legyen 100-150cm magas is a röpde de ha a földön lesz akkor 170magas is lehet és jobb lenne 200cm hosszal. Ekkora helyen már tudnak repkedni. Az ágakat pedig úgy tedd hogy a 2 végébe inkább hogy a középső rész üres legyen, legyen helyük repülni oda-vissza de azért persze legyen több ág, vékonyabb,vastagabb,elágazó és feljebb-lejjebb.

2018. máj. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ja és persze hinta, fűzfagallyak csokorban,stb egyszóval elfoglaltságok.


Egyebek amik kellenek: [link]

2018. máj. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az etetőt/itatót/homoktartót inkább fentre vagy lentre érdemes tenni? Csak azért kérdezem, hogy miként lenne érdemesebb megtervezni.
2018. máj. 25. 15:19
 5/11 anonim ***** válasza:

Az itatót magasabbra hogy fentről ne tudjanak belekoszolni annyira.

Az etetőt lehet lejjebb de nem a ketrec aljába inkább rácsra akasztott tál vagy ilyesmi mert ne keveredjen ürülékkel viszont ha alacsonyan van akkor a maghéj,szétdobált kaja jobban a röpde aljában marad.

A homokos tál mindegy csak ne tudjanak beleüríteni.

2018. máj. 27. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Köszönöm a 2-es válaszolónak én is tanultam legalább valamit. Még gyerekként nehéz volt mindent meg tanulni róluk, meg internet sem volt.
2018. jún. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Két papagájunk van, de kisebb ketrecbe és nem lehet kiengedni őket, mert veszélyes lenne rájuk nézve. Próbáltuk a nagyobb ketrecet, de féltek benne, nem mozogtak, nem csiripeltek (pedig amúgy 0-24-ben), így visszatettük a kisebbe. Most boldogok, ugrálnak, csiripelnek, játszanak, és 30x30x50 (hossz, szélesség, magasság).
2018. jún. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Előző vagyok.

Nem azt mondom, hogy ez a jó, dehogy is. Csak elmondtam a mi esetünket.

2018. jún. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Ha te egy WC-be lennél zárva születésedtől 20 éves korodig úgy gondolom neked se lenne rohangálhatnékod amikor betennének egy 30 négyzetméteres szobába...

A madaraknak is meg kell szokni a változást. Nem csoda ha megszeppennek egy normálisabb méretű ketreceben amikor teljesen más vacak körülményhez vannak szokva, szegényeknek az izmaik is teljesen el vannak sorvadna... Ezt lehet nyugodtan állatkínzásnak nevezni.


Szerencsétlen madaraknak hosszú idő kell mire megtanulnak újra nagyobb térben mozogni, létezni a repülésről nem is beszélve, szegények hosszú ideig a rácson másznának még akkor is ha egy 2x2 méteres röpdébe kerülnének.

Pont volt is talán tavaly 2 hasonló borzalomból mentett madár akikről olvastam, szerencsétlenek kezdetben alig tudtak tájékozódni a röpdébe és csak össze-vissza másztak, szerencsétlenkedtek.

Nincs is annál szomorúbb mikor egy madár (aki repülésre lett tervezve) nem tudja hogyan kell repülni, használni a szárnyait a közlekedéshez. Szomorú és egyben dühítő mivel csakis az ember tehet róla, a gazda kényszerítette bele őket a teljesen természetellenes élethelyzetbe... Ami egészségtelen élethelyzet is mert bizony a nem repülésnek több tucat egészségre ártalmas hatása is van és egyik rosszabb, egyik fájdalmasabb mint a másik....

2018. jún. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Utolsó, kiegészítve a privát válaszomat.

És ugyan szerinted az mitől van, hogy ha kiszedjük őket (igen kiszedjük, mert maguktól nem jönnek ki, hiába nyitva az ajtó) mennének vissza? Ha éppen sikerül a kalitka közelébe esniük, egyből mennek vissza, és ki se jönnek újra. Bizonyára utálják a kalitkát...

Ismerem a madaraimat évek óta, látom a jelzéseiket, és soha nem tennék, olyat, ami nem értük van.

2018. jún. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!