Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok, van köztetek olyan,...

Lányok, van köztetek olyan, aki valamilyen oknál fogva tamponról váltott betétre? Kéne egy kis segítség, pár jó tanács. (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Nem rólam van szó, én betétet szeretek, szoktam használni. Bár a tampont is próbáltam párszor, de maradtam a betétnél. Na de nem is ez a lényeg, hanem, h van egy barátnőm (aki a lakótársam), aki évek óta tamponozott, viszont az utóbbi időben sok problémája volt a nemi szervével. Azt nem tudom pontosan, meg ő sem tudta pontosan elmondani, h mi, de a lényeg az egészben, h a nőgyógyásza azt mondta neki, h ha nem akar komolyabb problémákat a későbbiekben, akkor ne használjon tovább tampont. Persze, h nem akar, így már ez a második mensije, h betétezik. Viszont látom rajta, h nagyon ki van szegény, nem igazán tud mit kezdeni a helyzettel. Zavarja, h érzi, h ott van, meg az is, amikor érzi, h folyik ki belőle a cuccos. Parázik, h elmozdul, mellé folyik, vagy éppen átázik. Szóval tipikusan azok a dolgok, amiket a tampon pártiak hoznak fel a betéttel szemben. Én próbálok neki segíteni, de mivel nincs viszonyítási alapom, csak abban tudok, h elmondom neki a tapasztalataimat, praktikáimat a betét használattal kapcsolatosan. Viszont vannak olyan dolgok, amire én nem tudhatom a választ ezért lenne pár kérdésem azoktól, akik tamponról betétre váltottak:

Először is: más is ilyen negatívumként élte meg? Mennyi idő alatt lehet megszokni? Egyáltalán meg lehet e szokni? Lehet e valamit tenni azügyben, h ne érezze magát rosszul miatta? Sajnos ezekre nem tudom a választ, mert nekem nincs bajom a betéttel, nem kényelmetlen vagy rossz érzés. Érdemes minél több félét kipróbálnia, h találjon olyat, ami megfelelő neki? (Én anno kb az összes fajtát kipróbtam, h megtaláljam a számomra legideálisabbat) Egyáltalán az ő esetében érdemes próbálgatnia őket, vagy nincs sok értelme, mert ha így utálja a betétet, akkor úgysem figyeli a köztük lévő különbséget? Illetve, mi az a szempont a betétnél, amitől kevésbé lesz rossz érzés, könnyebb megszokni a tampon után? (Pl vékonyabb-vastagabb, hosszabb-rövidebb, szélesebb-keskenyebb stb) Hát, most hirtelen kb ennyi jutott eszembe. Ettől függetlenül, ha bárkinek van még valami jó tanácsa, tapasztalata a dologgal kapcsolatban, akár a legapróbb kis dolog is, légyszi ossza meg velem, h azzal is tudjak segíteni a barátnőmnek, mert nagyon sajnálom szegényt amiért ilyen rosszul éli meg ezt a dolgot. És szeretném, ha mielőbb meg tudna barátkozni ezzel az újonnan kialakult helyzettel, mert igazából túl sok választása nincs: vagy megbarátkozik a betétezéssel, vagy vissza tér a tamponhoz, ami viszont az egészsége rovására is mehet, amit viszont nem kéne kockára tenni...

A válaszokat előre is köszönöm!


2018. jún. 23. 00:00
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Te vagy az első, aki pozitív visszaigazolást ad a tampon, és a görcsös hüvelyizom közötti összefüggésben! :) Általában azt mondják, h ez hülyeség amit mondok, és nem hiszik el. Mindegy, az ő bajuk, majd évek múlva úgyis kiderül kinek volt igaza...


Próbáltam én is a Libresse naturalt, de nekem nem volt praktikus, pont azért mert vastagabb picit, így hamarabb elvesztette a "tartását", már olyan értelemben, h előbb "puhult" fel a vékonyabbnál, így kevesebb ideig hagyhattam bent, mielőtt elkezdett kellemetlen lenni. Nekem a kicsik közül a zöld csomagos a kedvencem, ugyanaz, mint a rózsaszín, csak kamilla van a csomagolásán. Nekem ez is olyan pamutbugyis érzést nyújt. Ezen kívül még az ékszakaiát szoktam használni, sokszor napközben is. Hosszú is, széles is nem kell rá annyira figyelni, ha esetleg picit elmozdul. Az Alwayst én sem szeretem, mert csörög, zörög, durva a felülete, műanyagos a felülete, ezért jobban bele lehet izzadni. Van ugyan egy pamut felületű típus is az már eléggé tűrhető, viszont nekem a Libresse akkor is kényelmesebb. Illetve pár hete találtam egy másik fajtát, ami igencsak kellemes meglepetés volt: Bella for teens a neve. Nekem nagyon bevált. Puha is, jól ragad, jól is tart. Ezért vettem is pár csomaggal belőle. Következő mensikor majd tüzetesebben letesztelem. :)


Nekem sajna a nedves törlőkendő nem opció, mert viszketek, kipattogok tőle, eddig bármelyiket is próbáltam, kisebb-nagyobb mértékben elő jött ez a probléma. Én azt szoktam, h amikor cserélem, és sok tiszta felet van a betéten, azzal törlöm át egy soron, így az új betét nem lesz rögtön maszatos. Mondjuk nekem sosincs erős vérzésem, cserébe 6-7 napig szokott tartani. Szép lassan csörgedezik, van, h nem is kihelyezetten folyik, inkább csak úgy maszatol. Viszont nem áztam még át sosem, nem folyt mellé, meg semmi ilyesmi nem történt.


Mondjuk én is szeretek biztosra menni, bár én ilyenkor harisnyával szorítom a helyére, ha megyek el. Amúgy is sokszor van rajtam harisnya, ilyenkor duplán hasznos darab, mert a szoros derék rész megoldja a rögzítést. Ha meg nem megyek sehova, csak otthon vagyok, akkor még egy bugyit veszek fel. De a passzos rövidnadrág is jól hangzik.


Hát, kénytelen lesz megszokni. Voltunk boltba délután, vettünk neki néhány csomaggal, mondtam neki, h próbáljon ki mindből egyet először, aztán szűkítse a kört, zárja ki azt, ami nem volt praktikus, kényelmes számára. Ha valamelyiket vacaknak érzi, ne kínlódjon vele, szedje ki, és próbálja a következőt. Így aztán majd csak kialakul, h melyik lesz a jó neki, és akkor már hamar hozzá fog tudni szokni. Mondjuk neki erősebb a vérzése, és azt mondja, h az idegesíti nagyon, mikor érzi, h megindul belőle a cucc kifelé, és érzi, ahogy folyik. Szerintem ezt viszonylag könnyű megszokni, engem az szokott inkább zavarni, mikor már kifolyt a betétre, de még nem szívta fel, és pár másodpercig rendesen érezni, h ott van. Na, mindegy, ez már csak ilyen, majd kitapasztalja ő is, hiszen a saját érdekében van ez. Majd túl lesz a kezdeti sokkhatáson, amit ez a váltás okozott neki, és akkor majd helyre áll az univerzum rendje... :)

2018. jún. 23. 16:54
 12/12 anonim ***** válasza:

8-as vagyok: kb. 6 évig.


Most már csak vészesetben, de a betét sokkal jobb érzés, főleg, hogy második nap amúgy is piszkosul görcsölök és egy pisi utáni törlés is kellemetlen, úgy fáj a szeméremcsontom is.

2018. jún. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!