Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tampon használata milyen érzés?

Tampon használata milyen érzés?

Figyelt kérdés
Eddig betétet használtam, de szeretném kipróbálni a tampont mondván hogy "praktikusabb". Milyen érzés? Jár valamilyen fájdalommal a felhelyezése?

2018. júl. 3. 09:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
Ha rosszul helyezed fel, akkor feszíthet. Személy szerint én betétet használok több okból is: A tampon felhelyezésekor -még ha kezet is mosol előtte- rengeteg bacilust "bevihetsz" a hüvelyedbe. Továbbá, h a tampon nagyon max 2 órát lehet benned, mivel különböző anyagok szabadulhatnak fel belőle, ami szintén komoly fertőzéseket okozhat. Szerintem sokkal egészségesebb ha a menstruáció nem bent van "tárolva" a hüvelyben, hanem kijön... Én max akkor használok tampont ha fürödni megyünk, de még nem múlt teljesen el.
2018. júl. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem fájdalmas érzés a tampon felhelyezése.Ha eléggé fent van,akkor nem is érzed hogy ott van.Elég tiszta a kezed a művelethez ha szappannal megmosod.Általában 3 óránként javasolt cserélni,ez a vérzés erősségétől függ.8 óránál tovább nem szabad bent hagyni.
2018. júl. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól helyezed fel, egyáltalán nem lehet érezni. Nem látszik, hogy menstruálsz pl pisilés közben, nem érzed, hogy folyik a vér. Én ezek miatt szeretem. Általában 5-7 óra után cserélem. 8 órát lehet fent max.
2018. júl. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
33%

Szar.


Feltenni is kellemetlen, leszedni is, kb. csak vészesetben tamponozok, plusz nekem erősebbek lesznek a görcsök a használata közben.


Pedig már rég nem vagyok szűz, de utálom. :(

2018. júl. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

20 éve használok tampont,éjszakára is.Soha nem volt vele problémám,ami persze nem azt jelenti,hogy senkinek sem lehet.Még tinikoromban váltottam tamponra,azóta,ha fizetnének érte, sem térnék vissza a betéthez,ami gusztustalan és kidörzsöl,ha megizzadok(nem vagyok túlsúlyos) vagy melegben.Feszülős nadrág viselésénél is necces,sportolásnál meg pláne.Nekem abszolút bejött.

Ha normálisan van fent,akkor semmit sem érzel belőle.


Sajnos,mint mindenben,ezekben is vannak vegyszerek,de ha egyszer muszáj valamelyiket használni,akkor muszáj.


Tamponok:

Veszélyes anyagok lehetnek a dioxinok, a furánok, a peszticid-szermaradványok és az ismeretlen összetételű illatvegyületek.

Mindezek okozhatnak: rákot, reprodukciós problémákat, endokrin zavarokat és allergiás reakciókat.


Betétek:

Veszélyes anyagok lehetnek a dioxinok, a furánok, a peszticid-szermaradványok és az ismeretlen összetételű illatvegyületek és ragasztószerek, mint pl. a Metil-dibromo-glutaronitril. Mindezek okozhatnak: rákot, reprodukciós problémákat, endokrin zavarokat és allergiás reakciókat.

2018. júl. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Gyengébb napokon kicsit kellemetlen lehet a felhelyezés de általánosságban nem okoz problémát.


Kézmosás tökéletesen elég. A test alapból tele van baktériummal, maga a hüvely is. A bőr természetes flórája nem okoz semmilyen kárt.


3-4 óránként érdemes cserélni. Ha nagyon megtelik érezheted, hogy ott van, de akkor cserélsz és kész.


Érdemes mellette tisztasági betétet használni arra az esetre ha kicsit szivárogna. Még soha nem áztam át, de az előfordul, hogy hagy egy kis foltot ha már kezd megtelni.


Először minivel próbálkozz és nyugisabb időben. Ne aznap reggel próbáld ki először, hogy csúszdaparkba mennél :) Akkor csak rástresszelhetsz a felhelyezésre.

2018. júl. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
32%
Lehet, hogy "praktikusabb", de egészségtelenebb is.
2018. júl. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szar! Próbáltam párszor, de maradtam a betétnél. A tampon praktikussága számomra megkérdőjelezhető. Abból a szempontból igen, h nem sok mindent érzékelsz a mensiből. Kérdés az,h ez jó e? Én szeretek tudni róla, h mi a helyzet odalent, pl mennyi jön, darabkás e stb. Tamponnal semmi ilyen nincs, jó esetben érzed, ha teli van. A tampont nem cserélheted akármikor. Próbáld meg úgy kivenni, h csak félig van, nem egy leányálom... Betétet akkor cserélsz, amikor úgy látod jónak. Pl indulás előtt én mindig újat teszek mindegy mennyi van az előzőben. A tampon cseréje sokkal macerásabb, ha nem elég tiszta a kezed gáz. Pl erdőben. Egy betétet ki lehet úgy cserélni, h hozzá sem kell érni a felületéhez.

A tampon elzárja a hüvelyt és nem tud úgy tisztulni, ahogy kellene. Szárítja is a hüvelyt, mert nem csak a vért szívja fel, hanem minden mást is. Valamint gyengíti a hüvely izomzatát azáltal, h a hüvelyfal megfeszül a tampon körül, ami idővel gyengíti az izomzatot. Nem is beszélve a görcsökről, mikor tampont használtam görcstem, betéttel sosem. Mindegy is, nem ragozom tovább, majd eldöntöd, h mi a legjobb neked. Én is próbálkoztam a tamponnal még a gimiben, 3 dobozzal használtam el, de inkább maradtam a betétnél, mert a tampon nyújtotta "praktikusság" nem ért annyit mint amennyi hátránya volt a betéttel szemben.

A betét használatnak meg az a titka, h végig kell próbálni jó sokat, h az ember lánya megtalálja a számára leg megfelelőbbet. Aztán, ha ez megvan akkor nem olyan gyakran kell cserélgetni amikor megtelik, hanem akkor mikor elkezd kellemetlenné válni a bugyiban. Pl, nyirkos érzés, izzadás, nem jó illeszkedés stb. Én úgy szoktam, h ha nem érzem elég frissnek magam lecserélem ha van benne valami, ha nincs, így szinte semmit nem érezni belőle, és a kellemetlenségeket (átázás, elmozdulás, félre csúszás stb) is el lehet kerülni. Így én semmit nem érzékelek azokból a negatívumokból, amit a betét használat kapcsán mondanak. A lényeg, h meg kell ismerni a testünket, és ahhoz igazítani a dolgokat. A tampon ebből a szempontból egyszerűbb, mert flerakják és leplezi a problémát, viszont az igazi megoldás az, ha tiszteljük magunkat annyira, h nem annyival intézzük el ezt a dolgot, h a legkényelmesebb megoldás miatt nem veszünk róla tudomást, hanem egy kis energiát fektetünk abba, h olyan megoldást találjunk ami a testünknek az egészségünk szempontjából a legjobb választás....

Asszem picit eltértem a tárgytól. Szerintem mindenképpen próbáld ki a tampont, ha szeretnéd aztán majd kivasztod a számodra legmegfelelőbbet.

2018. júl. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%
A tamponon is látszik hogy mennyi és milyen a vér.Gyengébb vérzés esetén kis méretű tampon az ideális.A görcsölésnek semmi köze a tamponhoz,ugyanis a méh görcsöl,nem a hüvely.A betétcsere előtt-után is kezet kell mosni.Jó a tampon az erdőben is,csak ne akarjunk valóban pont azokban a napokban 10 órán át erdőt járni.De pár órát kibír a tampon.Ha a betét félrecsúszik,simán számíthatsz guszta bugyimosásra,és nézegetheted hogy átázott-e a nadrágod is.Amíg betétet használtam nem élveztem hogy mindig éreztem ahogy folyik belőlem a vér.Nincs az a betét ami olyan szinten beszívja hogy ne érezd nedvesnek. Olyan érzés mintha be lennél pelenkázva, ráadásul véres a feneked,üleped. Nem a legtisztább érzés.
2018. júl. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
61%

Elejétől számítva 2 hónap után váltottam tamponra, mivel a betét gusztustalan volt és büdös, mert izzadtam (165 cm; 50 kg voltam). Tampont soha nem volt fájdalmas felrakni, semmi problémát nem okozott nálam az életben, nem haldoklom és így legalább teljesértékű életet élhetek, akkor is ha megvan.

Sokkal de sokkal jobb,mint a betét (de ha fel vagy fázva, akkor inkább az, mert tamponnal az a kínok-kínja lesz)..

Manapság léteznek spéci kézfertőtlenítők (pl Brado-life/line-nak is van ilyen fújós változata), de létezik már az aplikátoros tampon is, amivel könnyebb jól feltenni és nem lesz olyan a kezed.

Vérzéstöl függően kell cserélni, de max a 8 óra (volt már hogy elaludtam, de abba sem haltam bele)

Betéttel sokkal jobban görcsöltem, mint tamponnal, szóval az nagyobb szenvedés volt, mint így

2018. júl. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!