Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi a baj a hüvelyemmel?

Mi a baj a hüvelyemmel?

Figyelt kérdés
Az egyik problémám, hogy viszket, nem folyamatosan és nem is erősen , de azért kicsit zavar.Megnéztem tükörrel és fehér nyálkát látok benne.Ha a tampont próbálom felrakni ,kb fél centinél,nyomó ,szúró érzés van, mintha valami ott lenne ami visszatartja.Nem nagyon tudom mit csináljak,segítsetek. 16/L

2018. júl. 3. 13:39
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Először is ne használj tampont mert nagyon nem egészséges egy eszköz. Megakadályozza a hüvely természetes tisztulását. A DM-ben lehet kapni olyan betétet, ami 100%-ban tiszta alapanyag, nem műanyag. Ha nem akarsz nőgyógyászhoz menni letesztelni, hogy mi okozza a viszketést, akkor próbáld ki a VITAGIN C hüvelykrémet és ha még ennek hatására se javul, akkor feltétlen el kell menni vizsgálatra.
2018. júl. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szűz vagy? A fehérfolyás önmagában gond, de fura állagú, szagú, menj orvoshoz. Ha a tampont mem tudod felrakni, lehet olyan a szűzhártyád -ha szűz vagy- hogy kisebb rajta a nyílás és ezért nem megy
2018. júl. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%

Menj el nődokihoz mert fertőzésed van. Tampont azért nem tudsz használni mert folyamatos gyulladásban van a hüvelyed. Azzal, hogy fertőzés mellett próbálkozol vele még rontasz is a helyzeten. Az irritált hüvelyt könnyen felsértheti és megbeljebb kerül a fertőzés.


Jelentkezz be orvoshoz. Használj addig illatanyag mentes betétet ha menstruálsz. Majd csináld végig a kezelést amit kapsz.

2018. júl. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: Nem tudom, merjek e orvos nélkül bármi krémet használni, de köszönöm a segítséget.

Második válaszoló: Igen szűz vagyok, köszi a választ.

Harmadik válaszoló: Köszi a segítséget neked is, de nem lehet, hogy csak azért nem megy fel mert ez lenne az első(igen elnézést ezt nem említettem)?

2018. júl. 3. 16:06
 5/10 anonim ***** válasza:
40%
Ha még szűz vagy, akkor azért nem megy fel a tampon, mert a szűzhártyád még meg van. Amennyiben még szűz vagy, akkor ritka a hüvelyi fertőzés. Főleg, ha még nem használtál tampont sem. A tamponnal könnyen fel lehet tolni a baktériumot, gombát. Vegyél Canesten krémet a patikában, és kívülről kenegesd magad a hüvely körül. Amennyiben ez nem használ, akkor jó ötlet a Vitagin C, vagy a nőgyógyászhoz látogass el.
2018. júl. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Menj el nőgyógyászhoz. Valami fertőzésed lehet. A tampont valószínűleg azért nem tudod használni, mert kicsi a lyuk a szűzhártyádon, vagy mert nem lazulsz el eléggé. Ne felfelé told, hanem hátrafelé.
2018. júl. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

- viszketés - orvos

- fehér nyálka - ha nem viszket és nincs szaga, természetes

- tampon: előfordul, én sem tudtam szűzen használni, de még most sem szeretem, pedig már 7 éve élek szexuális életet

2018. júl. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, egyébként a viszketés kicsit csökkent, és már egyáltalán nem egy folyamatos érzés, a nyálkának nincsen szaga.
2018. júl. 4. 11:02
 9/10 anonim ***** válasza:
#5 már nem azért, de a tampon az biza felmegy a szűzhártyán is... (anélkül, hogy kilyukasztaná)
2018. júl. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt amúgy (előző vagyok) annyi különbséggel, hogy nekem akkor nem volt épp meg de menj el orvoshoz, az a tuti (nekem így derült ki, hogy gombás fertőzésem volt, semmi komoly, adott krémet és hüvelykúpot, majd max egy hét alatt rendbe jött)
2018. júl. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!