Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Klion D 100 kúp után melyik...

Klion D 100 kúp után melyik hüvelyflóra helyreállítót használjam?

Figyelt kérdés

Olvasgattam itt több félét, mind jó? Illetve volt aki azt írta, egyik sem az igazi: https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__8087..


Nektek mi vált be?

+ kérdés: a következő nap azonnal kezdjem meg használni, vagy hagyjak ki közöttük 1-2 napot? (nőgyógyászom nem is mondta, hogy kellene...)



2018. júl. 8. 09:14
 1/4 anonim ***** válasza:
12%

Miután lejár ennek a gyógyszernek a használata, ő maga ajánlani fog vagy fel fog írni egyet és el fogja mondani a kezelés helyes menetét ! Úgyhogy aggodalomra semmi ok !

Valószínűleg Silver Q fog ajánlani, ami egy 10-os hüvelykapszula !

2018. júl. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%

Hát, ez a linkelt kérdés elég zavaros, az első választól meg dobtam egy hátast... nem tudja mi a kapcsolat tejsav és baktérium közt.

Pár éve volt egy nagy kísérletem ezekkel, átnéztem egy csomó hüvelyflóra-helyreállító összetételét, azokat kerestem, amikben van

+ élőflóra (azaz valamilyen tejsavtermelő baktérium)

+ tejsav (segít visszatolni a hüvely kémhatását savas tartományba)

+ prebiotikum (az élőflóra hosszabb életbenmaradását támogatja azzal, hogy táplálékot biztosít neki)

és nincs bennük

- parfüm (embernek eszébe nem jutna, hogy ez is lehet benne, mégis van ilyen termék...)

- baktériumellenes (azaz fertőtlenítő) összetevő (visszaállítani akarom a baktériumflórát, nem kiirtani)

- egyéb fölösleges adalékok, mert a hüvely(flóra) számára minden zavaró, ami természetes úton nem része

Ami akkor fennmaradt a szitán:

1) Gynophilus (1 milliárd baktérium és prebiotikum)

2) Vagilact-Q (fél milliárd baktérium, tejsav és fitoösztrogének, azaz természetes, növényi eredetű ösztrogén, ami szintén fontos szerepet játszik a hüvelyflóra egészségének megőrzésében)

3) Idelyn Beliema Effect (fél milliárd baktérium és tejsav)

4) Genia 92 (csak tejsav)

Ezeket aztán a következő években ki is próbáltam, s a következőket tapasztaltam:

1) Ez jött be a legjobban, az ára is kedvezőbb általában, online még inkább. Egyetlen hátránya a fura szaga. Naponta kétszer vagy akár többször is alkalmazható, nem tabletta formájú, hanem kapszulázott, így minimális mennyiségben folyik ki a hüvelyből később, tehát jórészt a rendeltetési helyén marad és "dolgozik", akár már órákon belül redukálja a tüneteket.

2) A Vagilact-Q-t is nagyon hatékonynak találtam, de sajnos csak lefekvés előtt alkalmazható, plusz másnap nem árt, ha van bent betét, mert ez viszont tabletta és a tabletta segédanyagai (plusz a tejsav miatt víztiszta folyadék is) ürülni fognak a nap folyamán. Erre a célra direkt vettem természetes anyagból lévő mosható tisztasági betétet, mert az eldobható betét még akkor sem szellőzik eléggé, ha légáteresztő, s az így létrejött párás környezet ellene hat a gyógyulásnak.

3) Ez is tablettás, annak összes előzőleg felsorolt hátrányával és eléggé borsos ára van, de működik, bár az előzőekhez képest semmi pluszt nem nyújt.

4) Ez egy kúp, szintén csak este alkalmazható, napközben viszont őrületes mennyiségben távozik miatta ez a víztiszta folyadék a hüvelyből. Ára kicsit alacsonyabb és enyhe flóraborulásnál önmagában segít a hüvelynek megoldani a problémát.

A tablettásokhoz még annyit, hogy nekem ennél a kiszerelésnél ha hosszabb ideig alkalmazom, akkor előfordulhat pecsételő vérzés.

Én az elsőből mindig tartok otthon, de Vagilact-ot is szoktam venni, ha épp olcsóbban hozzájutok. Erősebb tüneteknél este Vagilact, reggel Gynophilus.


Meg még egy dolog, amit nem említ minden nőgyógyász, hogy a hüvelyflóra és a bélflóra valamilyen eddig nem ismert módon összefügg és hat egymásra, ezért érdemes szájon át szedendő probiotikummal is kiegészíteni a gombaölő utáni 2-3 hetes hüvelyflóra-visszaállító kezelést, amihez olyan probiotikumot kell választani, aminek egy adagjában van legalább 4 milliárd baktérium, hogy elegendő túlélje az emésztési folyamatokat és eljusson a vastagbélbe. A Béres ilyen vagy Jutavitből egyszerre 2 szem stb.

2018. júl. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Wow, kimerítő választ kaptam, köszönöm szépen :)
2018. júl. 8. 13:16
 4/4 anonim ***** válasza:
65%
A Protexin cuccok mnind jók és drágák. Gynophilus.
2018. júl. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!