Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon viszket a puncim és...

Nagyon viszket a puncim és sárgás folyásom van. Mit tegyek? Hogy menjek dokihoz?

Figyelt kérdés

Anyukámmal ezt nem igazán tudom megbeszélni. Tudom hogy dokihoz kellene mennem, de nem tudom hogy megy ez. Egyedül szeretnék menni, magán-ra nincs pénzem. Azt sem tudom hogy megy ez. Segítene valaki? Oda megyek a nőgyógyászatra és akkor? Egyszer csak behívnak? Az mennyi idő? Illetve mennyi pénzt vigyek magammal. Valami biztos nincs rendben, de nem tudom mennyibe kerülnek a gyógyszerek.

16/L


2018. júl. 8. 15:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Kórházfüggő, felhívod és megkérdezed kell e bejelentkezni, ha kell adnak időpontot és arra elmész. Ha nem kell, csak bemész rendelési időben, húzol sorszámot vagy csak kivárod a sorod ha érkezési sorrend van. 18 alatt tiniambulanciára menj, ott általában nincs előjegyzés és a dokik is fiatalabbak. A kórházi rendelés meg ingyenes, fizetned nem kell, csak majd a gyógyszert amit felír.
2018. júl. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első írja. Tehát tudakozódni kell, hogy a kórházban, ahová területileg tartozol, hogy működik.

Amúgy van egy fertőzésed, az okozza a tüneteidet.

2018. júl. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Az sztk ingyenes, a magán fizetős. Jól látod, ezzel mindenképpen nőgyógyászhoz kell menni, mert bakteriális vagy gombás fertőzésed van. A közeledben lévő nőgyógyászati szakrendelést kell felhívnod. Meg kell kérdezned, kell-e időpont.


Én szegedi vagyok. A szegedi klinikán ingyenesen megvizsgálnak, időpontot sem kell kérni. Be kell adni a személyit, a tajkártyát és a lakcímkártyát a klinikán lévő pultba. Beírnak a gépbe, aztán pedig majd szólít valamelyik doki. Legutóbb negyed órát vártam csak, máris sorra kerültem. De volt már, hogy ott ültem 2 órán át. Szerintem 5.000 Ft-ot vigyél magaddal, mert nem tudhatod, hány féle gyógyszert írnak fel. Inkább több legyen nálad, mint kevesebb.

2018. júl. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat. Győr közelében lakom egyébként és igen azt tudom hogy a vizsgálat ingyenes, arra voltam kíváncsi amit az utolsó írt, hogy kb. a gyógyszerek mennyibe kerülhetnek. Tiniambulancia ugyan ott van, ahol a rendes nőgyógyászat? És szerintetek gáz egyedül mennem?
2018. júl. 8. 16:21
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem olcsó a gyógyszer. Konkrétan a gyógyszer, amivel kezelik, az is ott lehet 2-3.000 Ft-nál is akár, ajánlott ilyenkor a kezelés után, vagy szájon át szedhető gyógyszer esetén azzal egyidejűleg hüvelyflóra helyreállítót is használni, az is 2.000 és 3.000 Ft között mozog. Tehát olyan 5-6.000 Ft-tal lehet számolni.

Egyébként miért lenne gáz egyedül menni? Nem az. Bár elég szomorú, hogy ezt anyukáddal nem tudod megbeszélni.

2018. júl. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
2018. júl. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos az.

Tudom, hogy nem szabad, de neten picit utána olvastam, és tényleg van olyan, hogy életmódot kell váltani? Illetve kb. mikorra szoktak időpontot adni? Gondolom ez helyenként változó, de leírnátok a tapasztalataitokat?

2018. júl. 8. 16:30
 8/18 anonim ***** válasza:
Nem kell életmódot váltani. Az már a durvább, gyakran visszatérő fertőzés miatt fontos. Nálad nem ez a helyzet. A hüvelyflóra rengeteg mindentől felborulhat. Elég hozzá egy nyilvános WC vagy egy uszoda. Időpontot néhol több hétre adnak. Ezért lenne jobb olyan helyet keresni, ahol csak ki kell várni a sorodat.
2018. júl. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Azt esetleg megcsinálhatom, hogy felhívom őket és esetleg én mondok időpontot hogy mikor szeretnék menni? Nyilván nem úgy értem hogy megmondom hogy holnap megyek és kész, hanem mondjuk ha 2 rendelési nap van és megmondom hogy nekem melyik lenne jobb, illetve meg lehet azt csinálni hogy felhívom őket és csak érdeklődőm az időpontok után, hogy mikor tudnának leghamarabb fogadni?
2018. júl. 8. 16:42
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, két helyre mehetsz, egyrészt elmehetsz a házi gyermekorvosodhoz, és előadhatod neki a problémát, ami egyébként szerintem hüvelygomba. B lehetőségként pedig felkeresheted a helyi nőgyógyászati ambulanciát, ahol ingyen megvizsgálnak és ellátnak, érdemes időpontot kérni. Általában telefonon is lehet.
2018. júl. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!