Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez kozti verzes?

Ez kozti verzes?

Figyelt kérdés

Fogamzasgatlot szedek 3 eve, Corenelle 0,2 mg-t, ha szamit.


Tegnap voltam a 21. napban, tehat a 13. gyogyszeremet vettem be. Tegnap es tegnapelott kicsit fajdogalt a hasam, olyan volt mintha meg akarna jonni, nem ertettem, azt hittem felfaztam, tettem fel tampont mindket nap. Mindket nap a tampon kicsit veres volt, sotetbarna csik/folt volt a bordazat kozt, de csak egy helyen, nem tudom tampon nelkul egyaltalan eszrevettem volna e. Ez koztiverzes? Hany napig jelentkezhet ez? Valami bajt jelez? Kell vele egyaltalan foglalkozni?


A tabit estenkent veszem be, pentek este viszont elfelejtettem ahogy reggel is, igy masnap este sikerult bevennem nagy ertetlenkedesek kozepette hogy megis hogy tortenhetett ez. Aztan a soron kovetkezot felnappal csusztattam, utana a kovetkezot is, tehat a kimaradt tabit nem a masikkal egyutt vettem be, de kozrejatszhat ez is? Hogy most kicsit megbolygattam magamat?

20/L



2018. júl. 9. 15:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Te hogy vagy a 21. napban, ha a 13. szemet veszed be? Ezt nem igazán értem.


Tampont tilos feltenni, ha nem vérzel rendesen. Simán lehet, hogy a felhelyezés és a levétel megsértette a hüvelyfaladat, és azért volt barnás-véres a tampon. Ilyet ne csinálj. Kiszárítja a természetes méhnyálkahártyát, és könnyebben kapsz el bármilyen fertőzést.

De az is lehet, hogy a kihagyott tabi miatt jelentkezett a vérzés, hiszen a szervezeted úgy érzékelte, hogy megvontad magadtól a hormont.


Ne foglalkozz a vérzéssel, nem kell dokihoz menni. Szedd rendesen tovább a tablettát, ahogy egyébként kellene. Állíts be ébresztőt, nehogy megint elfelejtsd bevenni.

2018. júl. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hat igen a szamokkal kicsit bajban voltam hogy irjam le, az elozo level utolso tablettajatol szamoltam, de akkor rosszul tettem.


Ugy a tiszta, akkor javitom, hogy a 13. tabimat vettem be, es van meg 8 darab, utana jon a tabletta nelkuli 7 nap.


Es a hasfajassal nem fugg ossze? Menstruacios gorcsnek ereztem, igaz nem olyan intenzivnek, de ugy gondoltam ez okozhatta.

2018. júl. 9. 15:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja így már értem a számozást. :)


Amikor a szünetet tartod, megvonod magadtól a hormont. Ilyenkor elkezd leválni a méhnyálkahártya. Ez okozhat görcsöket. Most veled ugyanez történt, mert egy napi adag hormont nem vittél be. Szóval normális a görcs. Kicsit összezavarodhatott a szervezeted.

2018. júl. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Csak az a fura, hogy mikor abbahagyom akkor ra par napra kezd el gorcsolni, most meg egybol.

Megnyugodtam, koszonom szepen!! :)

2018. júl. 9. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!