Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hpv fertőzés legyőzése,...

Hpv fertőzés legyőzése, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Hpv fertőzéssel kapcsolatban érdekelnének tapasztalatok, hogyan sikerült legyőzni, mennyi ideig tartott? Nálam tavaly októberben mutatott a rákszűrés hpv gyanút, márciusban kellett visszamennem tipizálásra (hátha addigra el is tűnik), ahol sajnos kiderült, hogy a magas rizikófaktorú 16, 31 és 39-es típust, illetve a nem azonosított kockázatú 53-ast hordozom. Párom is elment szűrésre, ugyanezeket az eredményeket kapta. Kezdetben semmi tünete nem volt, majd idővel a párom nemi szervén piros pontok (nem szemölcs) jelentek meg, mintha valami kiütés lenne, ecsetelést és immunerősítő vitamint írtak fel neki, a hpv-vel hozták kapcsolatba. Májusban csináltuk újra a citológiát illetve a tipizálást is, ami sajnos ismét pozitív lett. Ekkorra már én is tapasztaltam kellemetlenségeket a szeretkezésnél, égő, szúró érzést éreztem, a nőgyógyász azt mondta, hogy ez lehet a hpv tünete is, hüvelytablettát írt fel rá. Most 2 hónapig óvszert használtunk, ezek a tünetek megszűntek, viszont ahogy egy alkalomra nem használtuk (fogamzásgátlót szedek amúgy), a páromnál rögtön megjelentek. Nyilván még nem múlt el a fertőzés. 2 hét múlva megyek vissza konzultációra a nődokihoz, természetesen neki is fel fogom tenni minden kérdésemet a továbbiakat illetően, de addig is érdekelnének személyes tapasztalatok, akik hasonló cipőben jártak, hogyan sikerült túljutni rajta, milyen "megszorító intézkedéseket" tettetek? A szexuális életünket nem fogjuk feladni, de tényleg olyan nagy kockázat lenne az orális szex, akár még a kisebesedett szájjal csókolózás is? Hiába az óvszerhasználat, ha ezeket ugyanúgy csináljuk? Nektek mennyi ideig tartott legyőzni? 19 éves vagyok, odafigyelek a táplálkozásra, tényleg vitaminokban gazdagon étkezek, sok vizet iszok, sokat vagyok a szabad levegőn, szinte minden nap sportolok, immunerősítőnek Béres csepp extrát szedek C-vitaminnal, nagyon pozitív a hozzáállásom mindenhez, úgy érzem szinte mindent megteszek, hogy legyőzzem ezt a fertőzést. Párom szintén fiatal, hasonló személyiség, másfél éves monogám kapcsolat. A doktor úr is úgy gondolta, hogy gyorsan túl leszünk rajta, sajnos az első kontroll még nem ezt igazolja. Mit kellene másképp csinálnunk, még jobban koncentrálni esetleg az immunrendszer megerősítésére? Mi a véleményetek, tapasztalatotok az oltással kapcsolatban? (Én hetedikes koromban nem kaptam meg, most nem tudom mennyi értelme van, az orvos szerint gondolkozzak rajta.) Nem félek attól, hogy méhnyakrákom lesz, túljutunk rajta, csak kezdi megkeseríteni a szexuális életünket, illetve nem is szeretném, hogy a szervezetemben legyen. Bármilyen tapasztalatot, tanácsot szívesen fogadok, esetleg működő "csodaszerek", kinek mi segített, lelki okok a háttérben, csak szeretném egy kicsit megnyugtatni magamat, nyomaszt a helyzet. Előre is köszönöm! :)

2018. júl. 10. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]


Kifejezetten ajánlják ezt a kúpot a megelőzésre IS.


[link]


Belsőleg ezt is jó használni, segít tisztítani.


Külsőleg almaecetet ajánlok kenegetésre de mindennap ha lehet 2x-3x is akár és folyamatosan több hétig amíg le nem szárítja.


A lelki hátterét nem tudom. Szerintem a gyengébb immunrendszer miatt többször jöhet ki, arra kéne ráerősíteni. A stresszet pedig mindenképp mellőzni. Néha egy egy tisztítókúra nem árt.

2018. júl. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Oltasd be magad. Bár első sorban megelőzésre javasolt, a vírus eliiminációját is segíti.
2018. júl. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, lehet kipróbálom a javasoltakat, illetve gondolkozok az oltásom is. :)
2018. júl. 10. 14:38
 4/7 A kérdező kommentje:
oltáson*
2018. júl. 10. 14:39
 5/7 anonim ***** válasza:
54%
Olvastam egyszer a neten egy doktornő írta, hogy az ezüstkolloid gyógyítja a HPV-t. Az oltás állítólag gyógyítja is a betegséget.
2018. júl. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Zsazsa199 válasza:
Sziasztok nekem is HPV van . Nálam ugy kezdődőt hogy el mentem nőgyógyászatra mert ugye babát tervezünk akor vett kenetet a doki és 1 honap mulva meg is volt az eredmény ez 2016 decemberében volt ami azt mutatta hogy p3 van nálam na akor jött még egy kontrol annak is 2017 ben az erdményem p2 lett elsőnek kaptam kupot de nem használt semit se másodjára is kaptam kupot az se volt jó semire se harmadjára is p3 lett megint kup volt most Februárba meg mütötek vakbélel akor vettek kenetet megint annak is 1 hónap mulva lett erednénye az is p3 lett na akor már most gyogyszert kaptam utoljára és 2 hét kura 3 hét no sex szoval most meg vettek mintàt ki derült HPV van magas kockàzatu most el ment a férjem is meg nézetni magàt mert neki van szemölcs is jövöhéten le veszik neki a mintàt .engem a p3 miatt jövőhéten mütenek kup alaku metszést csinálnak hàt ha jobb lesz és közölte a doki ha nem jo akor ki pakolnak szoval nem örültem neki mivel baba projektbe vagyunk agusztusba kell mennünk konzultàciora mert sajnos csak lombik lehet kevés a férjem katonàja de most lehet mindent fel kell adjak ezek a virusok miatt 😞😞
2018. júl. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Kedves kérdező! Most én is hasonló cipőben járok. Mi lett a végkimenetel? Elmúlt az évek során? Ha igen, akkor hogy érzed, mi segített benne?
2023. júl. 19. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!