Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mivel érdemes alulról tisztálk...

Mivel érdemes alulról tisztálkodni?

Figyelt kérdés
Intimlemosó, (ha az, akkor Avonos, Doveos, vagy Nivea?) Vagy szappan( a régi hagyományos) vagy tusfürdő? Ki mit használ ott lent?

#Nivea #intim higiénia #Dove #női tisztálkodás
2018. júl. 12. 23:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%
Leginkabb sima vizzel.
2018. júl. 13. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
62%

Szia!

Hagyományos szappan és tusfürdő csak kívülről jó, belül már szárít. Én Nivea intimót használtam és teljesen elégedett voltam vele. De a DM saját márkás intim mosakodó gélje a Jessa sem rossz. Ezeket tudom ajánlani, amiket kipróbáltam.

2018. júl. 13. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
59%
Vízzel. Az intim vackok csak marketingfogások. Semmivel se lesz jobb, mint vízzel.
2018. júl. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Sima vízzel? Tehát ha vérzek,vagy éppen esti zuhanyzás van akkor csak sima vízzel? Ezt több helyen is olvastam már, de ez eléggé nem hangzik higiénikusnak :/ számomra.

2018. júl. 13. 11:33
 5/17 anonim ***** válasza:
66%
Pedig bőven elég a víz. Melegvíz alatt a kezeddel mindent le tudsz mosni, ami nem való oda. És az legalább nem borítja fel a pH-dat.
2018. júl. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
66%
A szeméremdombomat tüsfürdővel mosom meg, lent már csak vízzel.
2018. júl. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
72%
SABA! Illatanyag és mesterséges adalékoktól mentes.
2018. júl. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Igazuk van pedig a hozzászólóknak, a higiénikus szót teljesen át kell értelmezni, mert most már sok bizonyíték van rá, hogy milyen egészségügyi kockázatai vannak a túlzott mosakodásnak, vegyszerhasználatnak stb.

A hüvelynél ez fokozottan érvényes, mert a hüvelynek egy nagyon profi saját védelmi rendszere van, hogy a hüvely savas kémhatása és így a hüvelyflóra érintetlen maradjon és maradéktalanul óvja a hüvely egészségét a gombák és egyéb kórokozók ellen. Bármilyen vegyszer, borotválás, hüvelynél turkálás, lúgos tisztálkodószerekkel mosakodás (ilyenek a hagyományos szappan, nem hagyományos szappan, tusfürdő stb.), illatszerek, szóval kb. bármi beleavatkozhat ebbe.

Úgyhogy ami a legjobb ott, az az, ha nem juttatsz oda semmit, ami fenyegetné a flórát. Persze ez nem oldható meg maradéktalanul a civilizációban, hiszen még maga a csapvíz is klóros, hiába nincs benne más. De ha intim lemosót választanál, akkor csakis olyat, aminek a legrövidebb az összetevőlistája és semmiképpen nincs benne illatanyag, fertőtlenítő hatású anyag (mert ugye nem akarod egyenesen kiirtani a hüvelyflórádat), növényi kivonatok, illóolajok, színezék, szóval tényleg semmi cicoma. A Sába illatmentes tényleg ilyen, de biztos van másmilyen is, csak már átolvastam minimum 20 termék összetételét és ez volt a legjobb, plusz mindenhol kapható, úgyhogy én nem keresek tovább.

2018. júl. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Mostanába gyógyszertáti mosakodót használok vagy csak vízzel mosakszom,bár,ha kádba fürdök,akkor van benne tusfürdő vagy valami.Meg néha szoktam tusfürdőt is használni.
2018. júl. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Azt a Sabát hol lehet kapni? Gyógyszertár? Drogéria?
2018. júl. 15. 01:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!