Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha nem végzett rajtam az...

Ha nem végzett rajtam az orvos trombózistesztet fogamzásgátló felírásakor, akkor most még érdemes?

Figyelt kérdés

Annyit kérdezett anno, hogy a családomban tudok-e trombózisról, de nem végeztek rajtam tesztet.

Lindynettet szedek már azóta két éve. Amikor elkezdtem, nem tudtam, hogy ilyen tesztet érdemes... az orvos pedig nem mondta.

Emiatt félek és azon gondolkozom, érdemes-e még elmenni, vagy két év után már nem, mert ha hajlamos lennék, már bajom lett volna?


2018. jún. 23. 22:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez nem időhöz kötött, hogy mikor üt be a krach. Ha félsz, akkor mindenképpen érdemes, már csak a magad megnyugtatására is!
2018. jún. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%
9 évig szedtem gond nélkül.
2018. jún. 24. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1.igazad van, köszönöm. Már csak a saját lelkinyugalmam miatt is elmegyek


2.: én is évek óta szedem, de ez nem azt jelenti, hogy esetleg nem lehet gond

2018. jún. 24. 13:27
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Ha valakinek genetikai hajlama van, az jellemzően viszonylag hamar trombózist kap a szedést követően (az első fél-egy évben).

Viszont szedés alatt funkcionális teszteket nem érdemes csináltatni, mivel a tabletta befolyásolja. Ha már mindenképp meg akarod nézetni, akkor genetikai teszttel..


Egyébként az orvos nem követett el hibát, ha negatív a családi anamnézis, nem kell thrombophilia vizsgálatot végeztetni fogamzásgátló felírása előtt.

2018. jún. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4.: a negatív alatt azt érted, hogy esetleg én nem tudtam róla? Nagyon pontos diagnózis :D Elmegyek, foglaltam időpontot is, nem akarok ilyennel játszani. Mióta tudom aggódok
2018. jún. 25. 10:18
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Miért kellett nullára lepontozni a válaszom, mikor teljesen korrekt, amit írtam?
2018. jún. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6.: én senkit nem pontoztam le. Viszont egy vizsgálatban semmi nincs, jobb biztosra menni. Az, hogy az orvos annyit megkérdez, hogy van-e a családomban ilyen eset, közel sem biztosíték semmire.
2018. jún. 26. 01:40
 8/8 anonim ***** válasza:
51%

Én nem is ezt mondtam...


Én annyit mondtam, hogy az orvos nem követett el hibát, mivel a trombózis hajlam vizsgálata nem kötelező fogamzásgátló felírása előtt.

Persze, ha te így nyugodtabb vagy, menj el, szerintem sem hülyeség, de mint mondtam, funkcionális teszt ilyen esetben nem jó.

2018. jún. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!