Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szülés utáni menstuáció és...

Szülés utáni menstuáció és fáááájdalom?

Figyelt kérdés
20 hónapja szültem, és tavaly májusban jött meg a szülés utáni első menstruációm. A kicsit viszonylag sokáig (legalábbis mások szerint sokáig) másfél éves koráig szoptattam. Abban az időszakban nem volt a leg rendszeresebb a vérzésem. Fájdalmaim sem voltak kibirhatatlanok, de a vérzés mennyisége néha sokkolt. A legnagyobb betétek seperc alatt áztak át ha épp úgy alakult, hogy jött, aminek jönnie kellett. Most, mióta nem szopizik a lánykám a vérzés mennyisége valamelyest csökkent (persze így is több, mint a terhesség előtt) de viszont a fájdalmak nagyon felerősödtek. Az előző menstruációm alatt olyan erős görcseim voltak, mint amikor vajúdtam. És pontosan úgy kisugárzott mindenhova, talán legkevésbé a hasam fájt, de a derekam, a combjaim, a keresztcsontom...felkelni nem tudtam.Nekem azt mondták, hogy a szülés után szinte nem is fog fájni... Mennyire lehet ez normális? Van, aki hasonlóképp járt? Meddig tarthat ez? Januárban voltam nőgyógyásznál, akkor még szopizott a kicsi és különben is a dokim ezen a téren elég laza, ha nem tart 7 napnál tovább és a két ciklus között nincs kevesebb, mint 21 illetve több, mint 42 nap, akkor szerinte nincs gond...
2018. júl. 13. 09:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Én 2× szültem.

Az első után szinte alig volt vérzésem, észre sem vettem hogy megjött.

A második után bő vérzés, erős görcsök.

Amióta elkezdtem a fogamzásgátlót a vérzés csökkent, de a fájdalom maradt.

2018. júl. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én egyszer szültem. Hamar menstruáltam. Kb 3. Hónapban megjött.

Az első viselhető. A második brutál durva volt. Rettentően fájt a derekam, hasam, és a hüvelyemnél is azt a bizonyos nyomást éreztem mikor a tolófájások jöttek szülésnél.

Azt hittem újra szülök kb. 🤣🤣

A vérnyomásom is oly alacsony volt csoda, hogy el nem ájultam.

Ez egyszeri alkalom volt.

De egy jó évig, ha megjött, ott lent az a nyomás végig kísérte a rossz napjaimat. Sokszor állni sem bírtam.

A dokim szerint sajnos van ilyen. Vegyek be fájdalomcsillapítót. Nagy volt a babám. 4kg. Szóval ő erre fogta.

2018. júl. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szeretem az orvosok ilyesfajta hozzáállását, hogy van ilyen...Mintha az normális lenne, hogy nekünk ezt tűrnünk kell.
2018. júl. 13. 20:13
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, elég lekezelőek. Unottak sajnos.

Magándoki megnézett alaposan ultrahang vér- vizeletvétel minden de semmi kóros.

Nem tudott mit mondani. Volt gátmetszésem de csak két öltés kívül szóval nem tudom mái napig mi volt az.

Most készülünk a második baba projektre. Nem tudom azzal mit "váltok" ki újra....

#2

2018. júl. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Gátmetszésem nekem is volt és ahogy utólag látom, nem is kicsi (bár nem tudom mi számít kicsinek és mi nagynak :) . Gondolod, hogy köze lehet bármihez is?
2018. júl. 13. 20:42
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az nem befolyásolja.

Inkább szerintem ez hormon kérdés.

Meg a méh is"használtabb" már.

Bár ez csak az én agyszüleményem 🤣

Én is azt gondoltam jobb lesz szülés után... de fenéket. Szerintem rosszabb. Nekem a fogamzásgátló sokat segített ebben is. Most, hogy jó pár hónapja, nem szedem újra ömlik belőlem minden- minden hónapban....

2018. júl. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Pedig én is azon kezdtem el gondolkodni, hogy irány a doki fogamzásgátlóért. Bár lehet, hogy ha megvizsgálna más is kiderülne. próbálok válaszokat találni, van itt sok minden szörnyűség, a cisztáktól kezdve a miómáig, de én januárban voltam nőgyógyásznál, megvizsgált, szűrés is volt és hüvelyi UH. Talán látta volna, ha vlmi baj készülődött volna.
2018. júl. 13. 21:26
 8/8 anonim ***** válasza:

Látnia kellett volna.

Ne gondolj a legrosszabbra.

Esetleg egy tanácsadásra elmehetsz, hogy megnyugtasd magad. 😊 Nem vesztesz vele semmit.

Magamból kiindulva tudom, hogy addig úgy se nyugszom le.

2018. júl. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!