Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nem dolgoznak azon az...

Miért nem dolgoznak azon az orvosok/tudósok, hogy végleg eltöröljék a menstruációt?

Figyelt kérdés
Ez egy szükségtelen kínszenvedés, ami megkeseríti a nők életét kinek kevésbé, kinek teljesen. És nem, nem természetes, hogy 40 éven át, havonta betegnek érezzük magunkat, sokan ugyanúgy szenvedünk mint például egy komoly gyomorrontással, de mégsem hiányozhatunk a munkából, elvárják tőlünk hogy elrejtve a szenvedést ugyanúgy teljesítsünk az élet minden területén. Gondoljatok bele az ősidőkben, sőt még a múlt század elején is, nem menstruáltak ennyit a nők. Alapból nem jött meg nekik 10-11 évesen csak később, és szültek 10-12 gyermeket akiket évekig szoptattak, így pár évre tehető a rendszeres menstruációk száma, a mostani 30- 40 helyett. Az állatok közül sincs olyan faj, akinél ez így működne mint az embernél. Szerintem ideje lenne feltalálni a megoldást, ami megszünteti ezt a felesleges dolgot. Persze nem ezer mellékhatású hormonbombákkal, hanem kikísérletezve egy megfelelő módszert. Az én időmben már úgysem találják fel, de az is megnyugvással töltene el, ha tudnám hogy az unokáimnak már ismeretlen fogalom lesz a menzesz. De valószínűleg ilyen úgysem lesz, a probléma mögött a betét és tampongyártó vállalatok állnak, illetve a nőgyógyászok is sok bevételtől elesnének, ha nem tudnák jó pénzért kezelni a menstruációs zavarokat. :( Mi nők pedig senkit sem érdeklünk.
2018. júl. 13. 11:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Hajra, szülj te is 10-12 gyereket és meg is van oldva. A menstruacio a természet rendje, nem halt meg bele senki.
2018. júl. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
79%
A menstruáció olyan természetes dolog, mint a pisilés vagy az evés. Nem kell és nem is lehet eltörölni. Szerinted akkor mégis hogy szaporodnánk?! Én nem érzem magam betegnek tőle, mivel nem betegség.
2018. júl. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Akinek kiveszik a "belsőrészt" , úgy tudom annak megszűnik.
2018. júl. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
A mai társadalmi berendezkedés nem engedi hogy 10-12 gyereket szüljünk, így talán ideje lenne ezzel a problémával is foglalkozni. A természet rendje például az időskori látásprobléma, a prosztatagondok, a fogak elvesztése is, mégsem fogadjuk el.
2018. júl. 13. 11:37
 5/18 A kérdező kommentje:
Elhiszem hogy vannak nők akiknek tünetmentes a menstruáció, de a többség nem ilyen szerencsés. Én betegebbnek érzem magam, mint egy valódi betegség közben, pl egy lázas torokgyulladás alatt. És nem azért mert bármi bajom lenne.
2018. júl. 13. 11:44
 6/18 anonim ***** válasza:
66%

"Szükségtelen kínszenvedés". Nem, pont, hogy szükséges kínszenvedés, hiszen ez az alapja annak, hogy lehessen gyereked. És egyébként meg az tényleg nem normális, ha szó szerint rosszul vagy tőle már régóta. Rendben van, hogy a menstruáció fájdalommal már, de ha olyan tüneteket tapasztalsz már egy ideje, ami eddig nem volt, akkor menj el dokihoz, mert betegség is okozhatja (ciszta, mióma, endometriózis). Nekem 5 centis ciszta okozott eszméletlenül görcsös fájdalmat, hasmenést, ájulást, kettesével szedtem a cataflamot és nem hatott. Utána mentem dokihoz. Szóval ha valami ilyet tapasztalsz te is, akkor irány a doki.


Valóban lehet szenvedésnek nevezni, de szerintem a gyerek(ek) mindent megér(nek). Max annak szívás, aki egyáltalán nem akar. De hány olyan nő vagy, aki annyira vágyik a babára és nem sikerül? A menstruáció természetes folyamat, nem lehet csak úgy megszüntetni.

2018. júl. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Van némi igazság abban, amit mondasz, például sok lánynak/nőnek valóban nagyon fájdalmas és mégis el kell rejteni, ugyanúgy kell mindent csinálni mensi alatt is. (Én is ilyen vagyok, gyakorlatilag meg tudnék halni aznap mikor megjön... na de most nem rólam van szó.)

Alapvetően evolúciós előnye van annak, hogy ilyen gyakran menstruálunk - így tudunk minél több utódot létrehozni, illetve a több termékeny időszakkal növelni a megtermékenyítés esélyét. Ez természetesen a mai világban már nem releváns, legalábbis a jóléti társadalmakban nem, hiszen a nők/családok megállnak egy vagy két gyerek után. Ha már jóléti társadalom: azért jön meg a lányoknak ilyen korán, mert a szervezet biztonságban érzi magát, és mivel már nem a létfenntartásra kell minden erejét koncentrálnia, így jöhet a fajfenntartás. (Ez az oka annak is, hogy pl bizonyos testsúly alatt elmarad/rendszertelen lesz a menstruáció; a szervezet az energiáit a létfenntartásra fordítja fajfenntartás helyett.) A szegényebb, elmaradottabb területeken valószínűleg ugyanúgy később jön meg az első menzesz, mint ahogy nálunk is volt régen. Illetve a nők nem éltek régen olyan sokáig, így nem is tartott 40 éven át ez az időszak.

Visszatérve a kérdésre: a menstruáció azért fontos mert nélküle nem lenne peteérés, nem lennének termékeny nők, illetve ha lennének, nem lehetne tudni hogy éppen mikor, így jelentősen csökkenne az emberiség létszáma. Az pedig, amit írtál, hogy ne hormonokkal oldják meg a tudósok, elég vicces - majdnem fel is röhögtem -, hiszen mégis hogyan ha nem azokkal? Az egész menstruációs ciklust különböző hormonok alakítják ki, így az egyetlen hormonmentes megoldás, ahogy előttem is írta valaki, a méheltávolítás lenne. Végül is, ha nem akarsz gyereket, akkor ez is lehet egy opció...

Egyébként nem igaz, hogy nem érdekelnek senkit sem a nők. Hiszen egyre jobb betéteket, tamponokat gyártanak a nők számára, illetve kifejezetten menstruációs görcsre való gyógyszerek is léteznek. A nőgyógyászok sem alapvetően azért oldják meg a zavarokat hogy nekik pénzük legyen, hanem hogy az illető nőnek jó legyen.

Egy szó mint száz, a menstruáció egy lényeges dolog. Nem csak szaporodási szempontból lényeges, hanem egyfajta folytonosságot, körkörösséget is ad az életünkbe, mint az évszakok.

2018. júl. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
73%

Nem tudom eldönteni, kérdező, hogy troll vagy-e, vagy simán csak idióta, így válaszolok.


"még a múlt század elején is, nem menstruáltak ennyit a nők. Alapból nem jött meg nekik 10-11 évesen csak később, és szültek 10-12 gyermeket akiket évekig szoptattak, így pár évre tehető a rendszeres menstruációk száma, a mostani 30- 40 helyett."


1. NEM szültek annyi gyereket. Volt rá példa, de nem általános.

Csak a saját családom adataival: 2, 5, ill. 9 gyerek. Utóbbi már akkor is ritkaságnak számított.

2. Nem nyivákoltak a menstruáció miatt (pedig még sem betét, sem tampon nem volt, de még vatta sem... na, próbáld csak ki egyszer így...)

3. Irigyled őket, pedig butaság. Sokkal nehezebb életük volt, mint nekünk van. Vonulj el egyszer csak pár hétre egy olyan helyre, ahol nincs mosógép, mikró, hűtő, villany, hajszárító, porszívó, elektromos vasaló, központi fűtés vagy gáz, és lásd el így a gyereke(i)det, majd meglátod, milyen jó lesz.


"A mai társadalmi berendezkedés nem engedi hogy 10-12 gyereket szüljünk"


De, engedi. Az, hogy te nem akarsz ennyi gyereket (meg a nők döntő többsége sem), teljesen érthető. De ne fogd rá a társadalmi berendezkedésre.


"Én betegebbnek érzem magam, mint egy valódi betegség közben, pl egy lázas torokgyulladás alatt. És nem azért mert bármi bajom lenne."


Akkor miért is?

2018. júl. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
68%

Basszus, de örüknék neki, ha még menstruálnék...

Ha leáll a menzesz, jön a csontritkulás és a az egyéb hormonális nyalánkságok.

2018. júl. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, nincs miért dolgozni rajta. Az orvoslás feladata nem az, hogy egészséges működéseket megváltoztasson.

Továbbá meg tudjuk szűntetni a menstruációt, lásd fogamzásgátló tabletták. Ezen kívül el lehet távolítani a méhet és soha többé nem lesz ilyen problémád. Orvosi szempontból ez egy megoldott robléma.

2018. júl. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!