Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nem dolgoznak azon az...

Miért nem dolgoznak azon az orvosok/tudósok, hogy végleg eltöröljék a menstruációt?

Figyelt kérdés
Ez egy szükségtelen kínszenvedés, ami megkeseríti a nők életét kinek kevésbé, kinek teljesen. És nem, nem természetes, hogy 40 éven át, havonta betegnek érezzük magunkat, sokan ugyanúgy szenvedünk mint például egy komoly gyomorrontással, de mégsem hiányozhatunk a munkából, elvárják tőlünk hogy elrejtve a szenvedést ugyanúgy teljesítsünk az élet minden területén. Gondoljatok bele az ősidőkben, sőt még a múlt század elején is, nem menstruáltak ennyit a nők. Alapból nem jött meg nekik 10-11 évesen csak később, és szültek 10-12 gyermeket akiket évekig szoptattak, így pár évre tehető a rendszeres menstruációk száma, a mostani 30- 40 helyett. Az állatok közül sincs olyan faj, akinél ez így működne mint az embernél. Szerintem ideje lenne feltalálni a megoldást, ami megszünteti ezt a felesleges dolgot. Persze nem ezer mellékhatású hormonbombákkal, hanem kikísérletezve egy megfelelő módszert. Az én időmben már úgysem találják fel, de az is megnyugvással töltene el, ha tudnám hogy az unokáimnak már ismeretlen fogalom lesz a menzesz. De valószínűleg ilyen úgysem lesz, a probléma mögött a betét és tampongyártó vállalatok állnak, illetve a nőgyógyászok is sok bevételtől elesnének, ha nem tudnák jó pénzért kezelni a menstruációs zavarokat. :( Mi nők pedig senkit sem érdeklünk.
2018. júl. 13. 11:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Sok kultúrában még ma is a menstruáló nők külön vannak, ahová NEM a szégyen miatt rakják őket, hanem azt az egy hetet PIHENIK.


Nem dolgoznak, meg ilyenek.


1. jogos a kérdésed, sokkal egyszerűbb lenne, hogyha csak akkor menstruálhatnál, ha gyereket akarsz

2. állatok sem mensruálnak 12x egy évben, hannem max. 3-4x, mikor termékenyek

3. jó azoknak, akiknek a menzesz semmi, nekem második nap hányás, fosás, görcsök, gakorlatilag fekszek egész nap - és nem, NINCS endometriózisom sem semmi

2018. júl. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Látszik a válaszokon, hogy tünetmentes nők, meg férfiak ítogatják ide a baromságaikat.

Jó lenne végre valami megoldást találni. Itt vagyok pl. én, akunek semmilyen alap betegsége nincs, mégis úgy érzem magam a hogy a kérdező.

Az USA-ban pár éve elkezdek foglalkozni vele. A menstruáló nők sokszor táppénzen vannak, olyan betegek ilyenkor. Ez gazdasági kiesést jelent.

2018. júl. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"Látszik a válaszokon, hogy tünetmentes nők, meg férfiak ítogatják ide a baromságaikat."


Komolyan, mint a faék... A és B lehetőség, igen/nem válasz, 0 vagy 1...


Éveken át sokat kínlódtam, fájdalomcsillapítókat szedtem az első napon, melegítettem, tornáztam... Volt, hogy a munkahelyemen a radiátor mellett kuporogtam egy órát.


Persze erre megint az jön majd, hogy "de te nem vagy végig rosszul", meg "be tudsz menni dolgozni, bezzeg én nem bírok" stb.


Ezt megelőzendő: egyáltalán nem tudom elhinni, hogy valaki annyira rosszul legyen, annyira görcsöljön, hogy négy-öt napot otthon kelljen maradnia. Biztos van néhány tényleg indokolt eset, de a többség szerintem egyszerűen kényeskedés vagy lustaság.

Több száz női munkatársam van/volt már, soha egyik sem engedte meg magának ezt a luxust.

2018. júl. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Munkahelyről én sem hiányoztam. Bevettem a gyógyszert, és kint sétálgattam az udvaron. Kb egy órán át, de szerencsés vagyok, mert máshol ezt nem tűrik meg.


Én a szenvedésről beszélek, nem a hiányzásról. Alkalmanként 1-2 óra hiányzás belefér. És a többi tünet? Mert oké, nem fáj 7 napig. Csak magamról beszélek, kísérőtünetnek megkaptam a kóros kimerültséget, az elkeseredettségerés az erőszakosságot. Na, ezért mondom, hogy nagyonis igaza van a kérdezőnek.

2018. júl. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
54%

Az enyémet ugyan nem keseríti meg. Soha nem voltam rosszul, nem görcsölt a hasam meg semmi ilyesmi nem volt. Az én életemet nem teszi pokollá a mansim, sőt, ha megjön többnyire megkönnyebbülést érzek, h minden rendben van.

Jó, eleinte én is útáltam, és ki voltam bukva ilyenkor, de aztán rájöttem, h ez nem vezet sehova, ez még hosszú-hosszú évekig az életem része lesz, így aztán arra jutottam, h ebből kell kihozni a lehető legjobbat, h ne töltsenek el rossz érzéssel ezek a napok. Elkezdtem megismerni a testem, elkezdtem kísérletezgetni, h mitől, mivel lehet jobbá tenni ezeket a napokat. Jó, beletellett pár évbe az igaz, de mostmár tudom, h mikor milyen betét kell, mit érdemes enni, inni, csinálni stb, így eljutottam arra a szintre, h nem tekintek rossz dologként a menstruációmra, ilyenkor is ugyanúgy megy minden, mint amikor nincs meg, azzal a különbséggel, h ilyenkor betét van a bugyimban, de ezt sem mondanám rossz érzésnek. Görcseim nincsenek, a hasam nem fáj, nincs rossz közérzetem, nem vagyok depis, sem ingerült, szóval én nem vágyom arra, h bárcsak ne lenne menzeszem. Elfogadtam, h ez a női lét vele járója. Szerintem sok nő ezt túlreagálja, és a negatív hozzáállásával csak ront a helyzetén. Attól nem lesz jobb, ha valaki csak rinyál, bosszankodik, vagy depis lesz. Amitől jobb lesz az az, ha megtanuljuk elfogadni, és kihozzuk belőle a magunk számára a legjobbat. Jó, ez is idő, meg energia, de ez legalább vezet valahova, míg a duzzogás sehova. Szerintem két lehetőség van: vagy kivárjuk azt a 20-30-40 évet, míg magától elmúlik, havi pár nap kínlódás mellett, vagy pedig elébe megyünk a dolgoknak, és elérjük, h ne legyen negatív hatással ránk. Hogy melyik a jobb, mindenki döntse el maga.

2018. júl. 15. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Nézz már szét a kategóriában, mielőtt baromságokat írsz. Az, hogy te tünetmentes vagy, a te magánügyed. Olyan dologban osztod az észt, ami nem is érint. Fogalmad sincs milyen pokoli fájdalmakat átélni. Amikor már azt kívánom, bárcsak ne érném meg a reggelt, annyira fáj. A depresszió meg nem hiszti, hanem a hormonváltozás miatt van. De szerinted csak a nők túloznak, hisztiznek... nem kívánom hogy átéld amiket a kategóriában a nőtársaid leírnak.
2018. júl. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

1. Mivel az egész ciklus hormonális folyamatok eredménye, megszüntetni is csak hormonokkal lehet. Vagy ha kiveszik a méhet.


2. Létezik olyan fogamzásgátló, ami hosszú szedési ciklusú, azaz nem havonta, csak 3 havonta van szünet és így megvonásos vérzés, akkor is jóval kevesebb a normálnál.


3. Létezik hormonos spirál, ami mellett teljesen megszűnik a vérzés vagy max. pár napos pecsételés lesz helyette.


Szóval ha ennyire utálod, vannak lehetőségek...

2018. júl. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Halisten en is tunetmentes vagyok, semmi bajom vele, meg sem erzem. Rovid es keves.
2018. júl. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!