Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi az hogy tisztasági? Azt...

Mi az hogy tisztasági? Azt tudom, hogy van tisztasági betét. De az ugyanaz? Vagy mi a kulonbseg kozte?

Figyelt kérdés
2018. júl. 20. 21:59
 1/4 anonim ***** válasza:
44%
Van különbség. Méretileg is.Az egyik típus a menzeszre való, a másik pedig a hüvely természetes folyásához tervezett. Jóval vékonyabb is. Nem láttál még ilyet a DM-ben? Feladat holnapra ezt lecsekkolni.
2018. júl. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Amiről az 1-es ír az a egészségügyi betét, amit menstruációkor használnak a nők, a tisztasági betét valóban a hüvelyváladéktól vèdi a fehèrneműt.
2018. júl. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A tisztasági szó a tisztasági betét rövidítése. Ez a fajta betét mindennapos használatra van, ha zavar a fehérfolyás.
2018. júl. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A tisztasági betét rövidítve. Szóval a tisztasági=tisztasági betét. Bár a kérdés szerintem jogos, mert én is ismerek olyan csajokat, akik az egészségügyi betétre is azt mondják, h tisztasági. Amúgy valahol van benne valami, hisz mindkettő azt a célt szolgálja, h tiszta maradjon a bugyi. Viszont félre vezető lehet annak, aki nem régóta mensizik, mert ha sima tisztasági betétet vesz, akkor kellemetlen dolgokban lehet része, hiszen azt nem vérzéshez találták ki, hanem folyáshoz, ami állagában, és mennyiségben is nagyon különbözik a vértől. Pár cseppnél többet nem bír el, mivel nincs fólia az alján egyből átázik. Viszont ebből kifolyólag sokkal inkább légáteresztő mint az eü betét, így alkalmas a mindennapi használatra is. Sokan használják napi szinten, többek közt én is, mert nem a bugyi lesz maszatos. Ha több folyásom van, csak lecserélem, nem pedig nyirkos bugyiban vagyok.... Szóval szerintem nagyon praktikus dolog a tisztasági betét is. Mondjuk sokan ellenzik a mindennapos használatát, de én tisztábbnak, frissebbnek érzem magam, ha használom. Mensihez meg eü betétet használok, ezért valami mindig van a bugyimban... :)

Amúgy a kérdésed tulajdonképpen mire vonatkozott? Mensihez kell, vagy csak úgy általánosságban érdekelt? De végülis mindegy is, a lényeg, h mensihez eü betét kell (vagy tampon, de most nem ez a téma), minden más esetben elég a tisztasági(=tisztasági betét)

2018. júl. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!