Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Bármikortól lehet használni...

Bármikortól lehet használni tampont? Mikortól használtatok először? Hallottam olyanról, hogy ameddig nem vagy fiúval nem ajánlott, mert fenn akadhat és nem tudod kihúzni és baj is lehet belőle? Igaz ez? Melyek a tampon előnyei és hátrányai?

Figyelt kérdés
2010. júl. 27. 15:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Már az elsőtől kezdve Először próbáld ki a minit. könnyű felhelyezni. a tamponos dobozokban van elég információ erről. nem hiszem hogy tampon fennakadhat én is szűz vagyok és max normált használok az elvileg átfér a szűzhártyán (ez is van a tájékoztatón) de mielőtt használod ellenőrizd a kihúzószálat (egy határozott rántás) mert ha az esetleg nem jó akkor tényleg fent marad (még nem találkoztam besült tamponnal) fontos a kézmosás előtte is nehogy valami fertőzést összeszedj. előny: vízbe is mehetsz, nekem éjszakára jobb(alatta azért befigyel a betét) nem forgom ki magam alól :)

hátrány:fertőzésveszély, nem olyan egyszerű eldönteni mikor kell cserélni(elvileg ha húzásra rögtön megindul) ha muszály levenni és nincs tele egy picit fájdalmas lehet.

2010. júl. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elméletileg már az első menzesztől használható, azonban én azt ajánlanám, hogy várj vele egy- két ciklust, amire már lesz egy kis rutinod magával a menstruációval is. (erősség, higiénia, csere, saját tested ismerete stb)

Az első pár alkalommal ajánlatosabb az intim betét. Sőt, rendszeres használatra jobb amúgy is a betét, a tampon pedig akkor, amikor a betét nagyon kényelmetlen lenne. (tesióra, tánc, buli).

Éjszakára sem ajánlatos tamponozni a kényelem ellenére sem, mert az arra hajlamos nőknél az órákig a tampon tetején pangó vér méhszájsebet okozhat. Emellett nagyobb a fertőzésveszély is.

Szűz lányok használhatnak mini tampont, persze a szűzhártya alakja, formája is számít, hogy felfér-e rajta a tampon. Az esetek nagy részében ez nem szokott gond lenni. Ajánlatosabb applikátoros tampont használni, mert jelentősen megkönnyíti a tampon felhelyezését és sokkal higiénikusabb is, nem kell a hüvelyedbe felnyúlni, hanem az applikátort csak be kell csúsztatni és az teszi fel a tampont.


A tampon előnye a kényelem. Nem érzed, hogy folyik a véred, nehezebb vele elázni (bár kell ahhoz is némi rutin, hogy megérezd, mikor kell cserélni), nincsen kellemetlen befülledtség érzés.


Hátránya: a fertőzésveszély! A hüvely alapjáraton is tartalmazhat kórokozókat (nem a döderlein bacira gondolok, hanem kórokozókra), amik persze nincsenek elszaporodva, de a tampon, ami órákig a hüvelyben van, sajnos kedvez ezeknek az elszaporodásához. Másodsorban a vérzés miatt megváltozik a hüvely ph értéke, ez szintén gyengíti a normál védekezését és az órákig bent lévő tamponban szaporodó bacik "erőre kaphatnak".

Harmadszor a méhszáj a menzesz alatt nyitva van, ezáltal a méhbe is sokkal könnyebben jutnak be a kórokozók. A tamponnal való fürdésnél ez lehet a probléma. (a kihúzószálon keresztül mindig kerülhet bele víz)

Persze, ha nyaralni mentek érthető, hogy te is szeretnél fürödni. Én ilyenkor az első 2-3 napot kihagyom, a többi nap tamponnal bemegyek és nagyon gyakran cserélem azt. (2 óránként strandon)


Alkalmanként nyugodtan használhatod a tampont, de rendszeresen nem ajánlott a kényelem ellenére sem.

2010. júl. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat

amugy 17éves leszek nem sokára,szóval nem elsőről lenne szó.

2010. júl. 27. 19:18
 4/5 anonim ***** válasza:

van aki soha nem használ betétet és semmi baja nem lesz. akinek volt már valamilyen betegsége a tampon miatt, annak ajánlja a nőgyógyász hogy csak ritkán használjon tampont, de én pl 21 éve tampont használok, soha nem használtam betétet és semmi bajom.

N/33

2010. júl. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én használtam tampont és volt már tőle bajom. A cigitől sem lesz mindenkinek rákja.
2010. júl. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!