Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kevés menstruáció problémá?

Kevés menstruáció problémá?

Figyelt kérdés

Rendszeresen megjön. 27-29 napos ciklusokban. Eléggé görcsölök.

Olyan 3-4 napig tart. De kevésnek ítélem. 18 évese 5-6 napig nagyon sok volt.

Most 28 vagyok.

Nőgyógyász megvizsgált azt mondta minden rendben a szerveimmel.

Mégis aggódom.

Elég sovany vagyok, sokat stresszelek. Ez ok lehet?

Babát szeretnénk.


2018. júl. 27. 09:07
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
De abban a 3-4 napban a mennyisége is kevés?
2018. júl. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Első nap elég a mini tampon.

2-3. Nap normál.

4. Nap mini

Éjszaka betét, de tök üres.

2018. júl. 27. 09:12
 3/8 anonim ***** válasza:
23%
"kevésnek ítélem" jesszus mert mit akarsz hogy niagara vízesés legyen a lábaid közt?? rendszeres, meg is jön, orvos is azt mondja hogy oké, erre ilyen ökörség miatt picsogsz. örülj neki hogy kevés és nem egy hétig ömlik belőled a vér, mindenkinek más, a lényeg hogy van, ps inkább akkor kell aggódni ha NAGYON sok. főleg meg ha orvosnál is voltál jézusom mit gondolsz, ő rosszul tudta de random emberek a gykn majd megmondják a frankót?? egy frankót azt mondhatok kölköt még ne vállalj mert ahhoz buta vagy.
2018. júl. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
29%
amúgy megsúgom hogy éjszaka FEKSZEL és úgy akkor is kevésbé fog folyni ha amúgy ontod magadból az áldást, mivel függőlegesen vagy és nem járkálsz. észlény.
2018. júl. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
42%
fekvőegyenesben * kva auto
2018. júl. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
Nem fogytál hirtelen sokat?Vagy már egy ideje sovány vagy?
2018. júl. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Örülj neki! Nekem is kevés a vérzéssm, bár nálam 6-7 napig eltart. Eleinte én is aggódtam, de Nekem is azt mondta a doki, h ez nem baj. Azóta inkább áldásnak tartom, főleg mikor látom 1-2 barátnőmet, h mennyire megviseli a mensije. Inkább legyen lájtos a dolog 1 hétig mint, h 3 napig ömlik a vér. Nem hinném, h a soványság, vagy a stressz miatt lenne, szerintem ez csak genetika. Figyu, voltál dokinál, aki megállapította, nincs gáz. Vannak más nők is, akiknek szintén kevés, és velük is minden rendben. Szerintem kár ezen rágódnod, inkább örülj neki, h ezt dobta a gép, és nem valami rosszabbat.


Mondjuk én a helyedben ilyen kevés vérzés mellett hanyagolnám a tampont, mert sok idő, mire teli lesz, és amíg nincs teljesen tele, addig borzasztó káros, és kellemetlen kivenni. Felsérti a hüvely falát, mert hozzá van tapadva és ha ilyenkor kihúzod, hajszálrepedéseket idéz elő.... Viszont, ha megvárod, h teljesen megteljen, akkor lehet, h többet lesz bent, mint tanácsos, és az sem túl jó. Arról nem is beszélve, h lehet, h a tampon miatt görcsölsz.. Én betétet használok, de sosem görcsölök. Meg volt egy barátnőm, aki nagyon durván görcsölt, aztán mikor egy betegség miatt a dokija letiltotta a tamponról, és 3 mensit betéttel csinált végig, akkor minimális görcsei voltak. Persze nem biztos, h ezért van, mert van olyan barátnőm is aki tampon mellett sem görcsöl, viszont sosem lehet tudni, nem vagyunk egyformák. De gyenge vérzés mellett teljesen jó a betét is. Én gyakorlatilag 3-4 mensi kivételével (gimiben próbálgattam a tampont, de nem igazán jött be) mindig betéteztem, és sosem volt semmilyen kellemetlen élményem. Se nappal, se éjszaka. Mondjuk éjszaka nekem sincs szinte ssmmi, max egy picit maszatos lesz a betét, de van, h tök tiszta marad, amikor felkelek akkor szokott egy picit több jönni, de azt is símán elbírja a betét. Szóval szerintem gyenge vérzéshez sokkal praktikusabb, ha másért nem is, de azért mindenképp, h akkor cserélheted, amikor jól esik, akár akkor is, ha nincs benne semmi, de már egy ideje ott van, és jobb érzés lenne, ha tiszta lenne ott. Vagy pl mielőtt elindulsz otthonról, és tudod, h egy jó darabig nem tudsz (vagy legalábbis nehezen) cserélni, akkor indulás előtt simán le lehet cserélni akkor is, ha csak kevés cucc van benne.... Na mindegy, nem ragozom tovább, felnőtt nők vagyunk, mindenki tudja, h a legjobb neki ilyenkor, ezért mindenki azt használ ami jól esik. A lényeg, h a kevés vérzés miatt nem kell aggódni. Főleg, ha rendszeres, és főleg, ha időnként elmész nőgyógyászati vizsgálatra, akklr nem szabad, h baj legyen!

2018. júl. 28. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az eddigi válaszolókkal ellentétben én nem tudlak megnyugtatni.

Azt írtad, a doki szerint minden rendben a SZERVEIDDEL.

Nade mi a helyzet a HORMONJAIDDAL? Voltál laborban?

Ilyenkor női hormonpanelt kell csináltatni, illetve pajzsmirigyet is szoktak nézni (csak TSH-t sajnos, ami önmagában baromira nem elég).

Ugyanis a stresszen kívül a csökkenő mennyiséget okozhatja hormonprobléma is, akár a női nemi hormonok egyensúlyának felborulása, akár túl kevés pajzsmirigy-hormon.

Nagyon sok nőnek egyébként így szokott kiderülni az autoimmun eredetű pm-alulműködés, hogy nem jön össze a terhesség. Egy normális doki ezért ilyenkor még antiTPO-szintet is nézet a laborban, bár ez inkább csak a privát dokikra jellemző, sajnos a TB-sekre nem.

2018. júl. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!