Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy történik a katéterezés?...

Hogy történik a katéterezés? Fájdalmas, kellemetlen? Hogy lehet felkészülni rá?

Figyelt kérdés
2010. jún. 19. 14:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Én csak a női oldalát ismerem, kellemetlen kicsit, de simán túlélhető. Én azért előtte egy félórával veszek be egy algopiyrint, hogy jobban kibírjam. Felkészülni mást nem lehet, ott úgyis mondják, hogy vegyél egy nagy levegőt, és lazulj el, kb 2 mp az egész. Nekem már vagy 4 volt.
2010. jún. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

kedves első!

ezt az orvos csinálja vagy a nővér?

2010. jún. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem fáj, ha jól csinálják. Én is meglepődtem, mert sokkal rosszabbra számítottam. Bugyit lekapd, felfekszel az asztalra. A doki lefertőtleníti a húgycsőnyílást és mindig mondja, mi fog történni. Tényleg pár másodperc. És fájni nem fáj a nőknél.

A férfiaknál már kellemetlenebb állítólag, mert sokkal hosszabb a húgycső és van benne 2 görbület.

2010. jún. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Orvos és nővér is csinálhatja. Gyakrabban a nővér szokta.
2010. jún. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
köszi:)
2010. jún. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A női része érdekel engem is. Hogy vezetik be a csövet?
2010. jún. 19. 14:54
 7/7 anonim ***** válasza:
Bekenik glicerinnel (síkosító), így könnyen megy :) Egy icipici ellenállása van a húgcső elején.
2010. jún. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!