Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pikkelysömörre valami gyógymód...

Pikkelysömörre valami gyógymód? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
15 éve szenvedek pikkelysömörtől mindkét tenyeremen, most már a kézfejemre is terjed. Mindkét terhességem alatt elmúlt valamennyire. Van valaki hasonló helyzetben? Esetleg valaki, akinek segített valami gyógymód?
2010. jún. 19. 20:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Ugyan konkrét választ nem tudok adni, de szeretettel ajánlom szíves figyelmébe egy híres osztrák természetgyógyász-asszony, MARIA TREBEN könyvét: EGÉSZSÉG ISTEN PATIKÁJÁBÓL.

Abban talál javaslatot arra, hogy milyen gyógynövényekkel kezelhető, sőt, vissza is szorítható pikkelysömör. Maria Treben maga is leír egy-pár konkrét esetet.

2010. jún. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
...úgy tudom jelenleg csak bizonyos fokig csökkenthető, de megszüntetni semmivel nem lehet...mondják, hogy a Holt-tenger iszapja sokat segít, de elég drága...keress rá a neten: van egy pikkelysömörös honlap és van egy újságjuk is...ezeken a helyeken biztosabb segítséget kapsz...a héten is volt ezzel kapcsolatban az index.hu-n valami cikk, ami valami új lehetőségről írt...(nekem is van pikkelysöm,öröm, de csak naggggyon gyenge fokú néha a térdemen és a könyökömön)...
2010. jún. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Helló! A párom (F23) is a pikkelysömörrel szenved, kb 3-4 éve. A mi háziorvosunk Diprosalic krémet írt fel rá (vényköteles, kb 800Ft), és nagyon be is jött. Neki sajnos a fejbőre is olyan, amire szintén ennek a gyógyszernek az oldat formáját használjuk, emellett maximum 3 hétre toljuk ki a hajnyírást, ami még nagyon jó. A sok napfény is jót tesz neki (van, amikor teljesen elmúlik, majd később újra előjön). Kipróbáltuk a fürdősót is, az is jó volt, bár nem olyan látványos, mint az előbb említett krém és oldat (de a viszketés elmúlt tőle rövid időre). Remélem tudtam segíteni, kitartást!
2010. jún. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%

A tünetek enyhítésére tudom ajánlani a Dr. Michaels termékeket. Ha jól tudom, ez egy ausztrál, gyógynövényekből készült termékcsalád. Egy rokonom is küzd ezzel a problémával, és neki enyhítette a panaszait. A nagyobb patikákban lehet kapni, igaz, kicsit borsos az ára. Remélem, segítettem.


link:

[link]

2010. jún. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Fordulj Török Ernő Természetgyógyászhoz. Sok mindenkit meggyógyított már. Nem csak ebből sok minden másból is!!!!!
2010. jún. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
85%

Helló! Újra a 21:23-as vagyok. Az előttem szólókhoz írnék néhány gondolatot.

Először is, nekem nagyn gyanús, hogy nem vagytok tisztában vele, mi is az a pikkelysömör. Ez egy olyan genetikai mutáció, torzulás, amit senki az ég világon nem fog kigyógyítani, mivel ez nem fertőzés, vírus, ...

Az egész arról szól, hogy az ember felső bőrrétege sokkal gyorsabban hámlik, ezért szüksége van a testünknek egy kis rásegítésre, hogy le is tudjon válni a testről ez az elhasználódott réteg. Ennek van egyetlen egy jó oldala is: annak, akit ilyen hibás dns-lánccal áldott meg az élet, annak nem kell aggódnia a sebek, vágások, karcolások miatt a testén, mert sokkal hamarabb begyógyulnak...bár ez sovány vigasz (a párom amikor nagyon el van keseredve ez az egész miatt, ezzel próbálja vígasztalni magát, viszont minden nap attól retteg, hogy a születendő gyerekeink is örökölni fogják-e és ha igen, milyen mértékben).

Elnézést kérek a litániáért, de ezek a tények. Még annyit a kezelésről, hogy a krém, amit előzőleg megneveztem, savat tartalmaz, ami segít a fölösleges bőr leválásában. Egyszerű az alkalmazása, olcsó, átmenetileg hatásos (amint már írtam, végleg nem gyógyítható ki az illető!), nem gondolom, hogy megérné az idődet és a nehezen megkeresett pénzedet ámításokba fektetni (a Kérdezőhöz szóltam).

Elnézést a modorért, de itt nagyon sokan el vannak tévedve. Szép napot és szerencsés döntést!

2010. jún. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kedves 21:23as. Megpróbáltam a Diprosalic krémet, és valamivel jobb lett! Nagyon köszönöm, hogy megírtad, mert eddig még semmi nem segített. Nagyon, nagyon köszönöm!!!
2010. júl. 6. 16:42
 8/10 anonim válasza:
Kedves Kérdező! Nagyon örülök, hogy tudtam segíteni. Remélem sikerül tünetmentessé tenned a dolgot hosszabb időre is! Kellemes nyarat!
2010. júl. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én mindenféle betegségekre ajánlom Kovács József, természetgyógyász mindhárom könyvét
2010. aug. 4. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ma még nem tudják mi a gyógymód de vannak akiknek elmúlt. pl: egy ismerősnek 20 évig volt pikkelysömörös és miután kihúzták egy gyulladásban levő fogát elmúlt. Kivülről semmi baja nem volt a fognak és a röntgen sem mutatta ki. A véletlen szerencse volt, hogy ki huzatta és csak utána mondták neki , hogy gennyes volt a gyökér.Én most azon gondolkodom hogy egy MRI-s gócvizsgálatra bejelentkezek hátha... Ezért kétlem , hogy javíthatatlan genetikai kód hiba lenne
2014. szept. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!