Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Inzulinrezisztencia és sport,...

Inzulinrezisztencia és sport, mit egyek, igyak sportolás után?

Figyelt kérdés
Még várok az eredményemre, de én inzulinrezisztenciára gyanakszom a tüneteim alapján. A lényeg, hogy futok hetente kétszer, amit most szeretnék heti négy alkalomra emelni. Eddig egy adag tejsavó fehérjét ittam a futás után, nem tudom ezzel ártottam e magamnak, vagy sem. Mit egyek vagy igyak sportolás után?

2018. aug. 7. 10:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Tiszta étkezés! Napi 160gramm szénhidrát.

Mire a PCOS által kiderült hogy inzulinrezisztenciám, majdhogynem teljesen helyrejöttem, elmúltak a tüneteim, az államon a szőrök felszívódtak! A cisztáim szépen lassan tűnnek el. (Még van pár! :D)

Ezen diagnózis előtt 2 évvel nagyon meghíztam és próbáltam lefogyni, ami végül sikerült nagy odafigyeléssel. Közben kerékpáros, úszó és futó lettem, heti 9-10 órákat edzettem. Lefogytam 15 kg-ot, de én csak simán nem eszek azóta sem kenyeret és társait, tésztát, édességeket. Ezek teljesen törölve lettek az életemből, alacsony glikémiás indexű ételeket eszek. A zsír szépen átalakult izommá és szép formás lettem. Az én véleményem szerint nincs szükség bolti katyvaszokra ahoz, hogy helyre álljon minden. Csak türelem és kitartás! :) További szép napot!

23/L

2018. aug. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 audrey89 ***** válasza:
Én eddig 22kgt fogytam mióta kiderült h ir-es vagyok. Egyet értek az előttem szólóval. Én mondjuk szedem mellé a gyógyszert, de elég ha az ember elhagyja a fehér lisztet , cukrot és az ehhez hasonló dolgokat. Ha ir-es vagy valszeg úgy is a 160gos diétát fogja az orvos javasolni. A lényeg ha kiegyensúlyozottan táplálkozol nincs szükség ilyenre. De ha mindenképpen inni szeretnéd, ami szíved joga, ha beleépíted a napi 160g szénhidrátba sztem nincs akadálya.
2018. aug. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még csak ismerkedem a 160 grammos diétával. A nőgyógyászom azt mondta hogy kalóriát számoljak. 31 éves vagyok, 164 cm magas és 70 kg. Az elmúlt 2 évben híztam 15 kilógrammot. Rossz a közérzetem, hullik a hajam, fáradt vagyok, barna foltok jelentek meg rajtam, 30-35 naposak a ciklusaim, nem esem teherbe. Igazából azt olvastam, hogy sport után egyek 10 gramm gyors felszívódású szénhidrátot. Nem tudom ez mit takar valójában. Én egy pohár gyümölcs lére gondoltam, de igazából fogalmam sincs.
2018. aug. 7. 11:48
 4/7 anonim ***** válasza:
Csatlakoznék az előttem szólókhoz, ha azokaz elhagyod, amiket ők is írtak (kenyér, cukor, tej, tészták, cukrok) akkor helyre lehet hozni magától is, nem kell sokat költeni bolti cuccokra, max akkor, ha nehezen bírod pl csoki, nutella, stb hiányát. Edzéshez pont elég a víz szerintem, bár nem tudom mennyit futsz, hosszabb távra vannak mindenféle energiaszeletek - úgy láttam ebből nagyobb választék van az érzékenységeket figyelembe véve - de az izotóniás ital sem káros ha nem iszol belőle nagyon sokat.
2018. aug. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 audrey89 ***** válasza:
Hát a tüneteid alapján én is ir-re gondolok. Olvass utána a szénhidrát típusoknál, nem mindegy mikor mit eszel. Vagy esetleg keress fel egy dietetikust. Ő segít összeállítani egy jó és tartható étrendet. Ha esetleg metformin tartalmú gyógyszert kapnál, ne egyből kezd el szedni a felírt mennyiséget. Nekem 2*1et kell. Két hét alatt jutottam el erre az adagra. Napi fél szemmel kezdtem és fokozatosan emeltem. Nekem kifejezetten mondta az orvos de bnőmnek elfelejtette. Eléggé megviseli a szervezetet ha nagy adaggal kezded, idő kell h hozzá szokjon.
2018. aug. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Az egyetlen hibám, hogy a tejtermékekről nem tudtam lemondani teljes egészében, de ettől majdhogynem tökéletes értékeim lettek az előző havi cukorterhelésen és a hormonjaim is határon vagy határértékeken belül vannak. Azt javaslom, hogy olvass ezek után nagyon sokat, egy cikket akár többször is. Nekem eltartott egy fél évig mire mindent megértettem és összeraktam, majd rájöttem, hogyan is kell alkalmazni ezeket. Edzés után megmondom őszintén én 1 kis pohárka kefirt nyomok 3 korpovit keksszel. Reggelire is szoktam ezt még pluszba csirkemell sonkával vagy főtt tojással kombinálni, esetleg kefir nélkül, zöldségekkel. Az ebéd pedig általában valamilyen párolt zöldség főtt tojással vagy olajba sült karaj (nem a legegészségesebb, jobb ha sütőben sütöd!), csirkemell. Meg ami van itthon a többieknek (4 tagú család, ők normál parasztos kajákat nyomnak), amit úgy gondolok, hogy az egészséges és jöhet, abból én is eszek, de szigorúan rizs, tészta meg mindenek nélkül..a köretet én készítem hozzá, a bulgur jött be a legjobban, bár én nagyon nagy zöldség fan vagyok! A heti edzésem így néz ki (már kissé beteges) : Heti 150-200km országúti kerékpározás vagy mtb-zés. Heti legalább 3 nap pihenő a megfelelő regenerálódáshoz (egyébként ezen a sportolási szinten már napi 1 multivitaminra szüksége van a szervezetnek, amúgy normális táplálkozásnál feleslegesnek tartok bármilyen étrend kiegészítőt szedni DE! a D vitamin kivétel), ha beköszönt az ősz, jön a futás egészen -7 fokig, heti 2-3x 5 km, ilyenkor többet pihenek, viszont kevesebbet is eszek. Ha nagyon hideg van, akkor elkezdek úszni, úgy egészen február közepéig vagy végéig, attól függ mennyire rossz az idő. Egyébként tök érdekes, minél kevesebbet sportolok s kevésbé figyelek oda a kajálásra, annál inkább csúszik el a menstruációm. Sikerült beállítani 30-31 naposra, de február, március környékére el szokott csúszni, 35-37 nap körülire. Talán a téli D vitamin hiány miatt(ez még megfigyelés alatt áll, ugyanis tavaly télen ill idén nem szedtem D vitamint, azt nem olyan régen kezdtem, mivel alacsony volt, most határértéken van. ) Szóval érdemes odafigyelni dolgokra.

Meg szeretném még említeni a káros ösztrogéneket, amik a bolti műkajákban vannak. Olvass kicsit utána, nagyon érdekes. [link]

Úgy gondolom van valamennyi tapasztalatom, mert nagyon próbálok odafigyelni mindenre (IS), ha valamilyen kérdésed van, vagy valamiben nem vagy biztos, írj és én szívesen segítek Neked!

2018. aug. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ismét első. Egyébként én 163 cm vagyok és 72 kilóról indultam tavaly március elején, novemberre sikerült -15kg-ot leadni. Azóta visszajött pár kg, de a 60-at sikeresen tartom.
2018. aug. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!