Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A háziorvosom azt mondta hogy...

A háziorvosom azt mondta hogy nem írhat fel több fogamzásgátlót amíg el nem mentem nőgyógyászhoz szűrésre. Van rá lehetőség hogy a szűrést egy ultrahanggal letudhatom?

Figyelt kérdés

Mikor először mentem, akkor is megtagadtam hogy bennem turkáljanak így csak ultrahangot végzett és olvastam a honlapján hogy van olyan hogy méhtestrákszűrés ultrahanggal. Ezzel ki tudom váltani a turkálást és megkapom a papírt hogy tovább szedhetem a fogamzásgátlót?

(szűz vagyok, többek között ezért sem szeretném hogy mindenféle dolgot feldugdosson..)


2018. aug. 7. 14:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
A dokinak a te alkatrészed kb az ezredik nem foglalkozik vele,ha mondod neki,hogy szűz vagy akkor biztos jobban fog rád vigyázni. Minden nő jó nem minden, de nagyon sok nő utálja ezt a dolgot és feszeng, de ez egy szükséges rossz ami az élethez tartozik. Szóval legyél nagy lány és irány a doki. ;)
2018. aug. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Én sem akarom hogy ott turkáljanak főleg hpgy szűz vagyok. De olyan görcseim hányás szédüléssel jön a mensi kellett fogamzásgátló. Nődokinak elmondtam mi a bajom, miért nem akarok vizsgálatott. Ő felírt gyógyszert ennyi volt.
2018. aug. 8. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Neked nem hormonszarokat kellene szedned, hanem kivizsgáltatni magad!


Endometriózis, ciszták pl.

2018. aug. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
bár nem ez a kérdés, csak megjegyzés szintjén a későbbikre vonatkozóan... ami a hpv elleni oltást illeti, a hpv közel 200 genotípusát ismerjük, az (új!) védőoltás ebből 9 ellen nyújt védelmet. a többit a fantáziádra bízom... bár tény, hogy az oltás a 9 legrosszabbtól véd meg.
2018. aug. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

1. A háziorvosodnak igaza van, hogy nem írja fel, végre egy felelősségteljes doki. Sajnos találkoztam olyan 40 éves nővel, aki évekig szedte a tablettát, de rákszűrése nem történt, mert mindig a házidoki írta fel neki. Ennek eredményeként későn derült ki a méhnyakrákja.


2. A HPV oltás bizonyos törzsek ellen véd csak, így nem váltja ki a rákszűrést.


3. UH vizsgálattal csak méhTESTrákot és petefészekrákot lehet szűrni (azt sem jó hatékonysággal!), méhnyakrákot nem, tehát nem lehet vele kiváltani.


El kell menni a nőgyógyászhoz, és ha ő úgy ítéli meg, hogy nem szükséges a szűrés, mert szűz vagy, akkor ír egy igazolást, hogy a háziorvos továbbra is egy évig felírhatja.

2018. aug. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!