Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy lehet valaki olyan...

Hogy lehet valaki olyan igénytelen, hogy naponta 1x cseréljen betétet? (zuhanyozásnál)

Figyelt kérdés

Egyik válaszból idézek:

"Nem kell egy betétet csak azért kidobni, mert egy kicsit véres lett! Elég minden zuhanyzáskor, ami naponta egyszer van"


2010. jún. 20. 12:18
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én nem tudom, ki írta, és miért, de én pl el nem tudom képzelni, hogy 2, max 3 óránként ne cseréljem ki. Akkor is, ha tiszta. Ugyanígy vagyok a tamponnal és a tisztaságival is.

Érdekes válasz egyébként... :-O

2010. jún. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha a körülötte lévők bírják a szagát..

Én ezért nemis tudnék betétet használni. Még gyakran cserélve is mocskosnak és büdösnek érezném magam. Nemhogy egyszer naponta

2010. jún. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
67%
Naponta egyszer tényleg kevés, de olvastam annál a kérdésnél, hogy valaki meg 6-7-szer cseréli naponta, az viszont a másik véglet, teljesen fölösleges annyiszor cserélni, kivéve ha nagyon erős a vérzés. Nekem az első pár napon elég erős, de még így is elég szokott lenni napi 3-4 csere.
2010. jún. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
70%

Én a menzesz elején napi 2x,max. 3x,a végén pedig napi 1x.

Szerintem sokan túlzásba viszik ezt a tisztaság mániát,megfelelési kényszert,és mindent ami ebbe bele tartozik.

Én is rendszeresen tisztálkodom,van hogy napi 2x zuhanyzom,2-3 naponta hajak mosok,az hogy egy nap 7x cseréljem a betétet....nem is beszélve arról,hogy egy csomag betét nem 20 Ft,és én szeretem megvenni a minőséget.

16/L

2010. jún. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
62%

attól függ a menstruáció melyik szakaszában vagy.

amikor már a végefelé,akkor velem is előfordul h.reggel beteszem és csak este cserélem..

2010. jún. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
De pl első napokba elképzelni se tudom, hogy 1-2x cseréljem ki...
2010. jún. 20. 12:34
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Menstruáláskor elvileg nem csak egyszer kéne egy nap zuhanyozni. Én olyankor naponta kétszer szoktam, a vége felé már úgy, hogy reggel zuhany, betét be, estig bent van, akkor megint zuhany és betétcsere. De ezt tényleg csak az utolsó 1-2nap lehet megcsinálni, amikor már alig vérzek. De hogy valaki napi egyszer zuhanyozzon és csak akkor cseréljen betétet, az tényleg kicsit igénytelen...
2010. jún. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

reggel lezuhanyzol, meg este ez mondjuk elvárt ilyenkor,de akkor is eltelik a 2 közt 8-9 óra is akár...

A betét/tamponcsre ettől függetlenül indokolt lenne napközben.

Ma már szuper kis intim öblítők,kendők vannak.Azt a munkahelyen is lehet használni.

2010. jún. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem azzal van probléma, hogy nem zuhanyozol.Hanem azzal, hogy a betéten lévő vér azonnal elkezd bomlani. Azonnal baktériumok kezdenek tenyészni benne. A két csepp vérben is. Ezzel szépen megfertőzöd magad.

És hiába zuhanyzol le, ha utána visszarakod magadra a baktériumtenyészetet. kb 4 óra után cserélni kéne, gyakrabban mint a tampont,hiszen a bomlásoxigén hatására indul be és a hüvelyedben kevesebb oxigén éri a vért mint a betéten.

2010. jún. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
40%

Ezt a választ én írtam a másik kérdésnél, és ha már idézel, akkor idézzed a teljes válaszomat, ne csak egy mondatot ragadjál ki!


A teljes válasz így hangzott (másolás-beillesztés):


"6-szor, 7-szer? És meg te hiszed azt, hogy te csinálod jól, hogy ez a normális? Mennyi betét fogy neked, te jó ég? És ki győzi azt szerinted? Nem kell egy betétet csak azért kidobni, mert egy kicsit véres lett! Elég minden zuhanyzáskor, ami naponta egyszer van, ha éppen nem kapálsz, ami nem hiszem, hogy előfordul. De most nyár van, legyen kétszer, oké. Na de nem 6-7 betétcsere, könyörgöm!! Te így pazarolsz mindennel? Vagy belőled dől a vér, vagy mi? Mert nekem elég rendes vérzésem szokott lenni, és elég a napi 1-2 csere bőven. Az elején még teszek a betétbe vattát is, az is sokat felfog. Nem tudom elképzelni, hogy hogy lehet így pazarolni, és még emiatt másokat is megszólni.

Persze mert a tescos betét már nem is jó sokaknak, veszik ezt a drága naturellát meg carefree-t, mert tudja a t.köm, hogy mit, és ha azt cserélném naponta hatszor, hát a fizetésem rámenne, de gondolom, te vezérigazgató vagy."


És ezt még kiegészíteném azzal, hogy NEM, a saját véremtől NEM fogok fertőzést kapni, úgyhogy ez is butaság. Látom, hogy sokan ezt írják, ezt hiszik, azoknak rettegés lehet az életük, de köszönöm, én egészséges vagyok és nem rettegek mindenféle képzelt baktériumtól, és nem játszok rá a tisztaságmániára sem, valamint a bőrömet sem teszem tönkre a napi százszori fürdéssel, nem mellesleg, hogy a vízdíjat se bírnám úgy fizetni.

Aki meg retteg a fertőzéstől, hát rettegjen, én nem fogok, mert nincs miért. Saját magamat nem fertőzöm el. Ennyi.

2010. jún. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!