Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy lehet valaki olyan...

Hogy lehet valaki olyan igénytelen, hogy naponta 1x cseréljen betétet? (zuhanyozásnál)

Figyelt kérdés

Egyik válaszból idézek:

"Nem kell egy betétet csak azért kidobni, mert egy kicsit véres lett! Elég minden zuhanyzáskor, ami naponta egyszer van"


2010. jún. 20. 12:18
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Én nem tudom,hány óránként cserélem,de minden WC-re menéskor átcserélem.Nem tudnám megcsinálni,hogy elmegyek WCre és ugyanazt a véres gusztustalan betétet húzom vissza magamra :S Vagy na értitek.De amikor már szinte teljesen elmúlt a vérzés,és nem lesz semmi "kosz" a betéten,akkor én is van,hogy 1 napig benthagyok 1et,mert nem akarom pocsékolni,viszont féltem a bugyimat,hogy nehogy mégis még jöjjön egy kis vér :S
2010. jún. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
72%

12:30-as vagyok

Én úgy szoktam,hogy amikor erősen megvan,az első pár napban,akkor reggel zuhany,beteszek egy tisztát,haza érek,akkor megint kicserélem(ez kb.7-8 óra),aztán este zuhanyzáskor éjszakára megint tiszta.Ez így napi 3,utána már csak 2x szoktam cserélni,reggel-este,az utolsó napon,amikor már szinte nem is vér jön,akkor este 1x.

Nem szoktam büdös lenni,és nem érzem magam igénytelennek sem,azért,mert nem cserélek 1 nap 6x betétet.Intim mosakodó gélt is szoktam használni,és törlőkendőt is.

16/L

2010. jún. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Saját magadat nem fertőzöd?

Ugyan kérdezd már meg erről az orvosod véleményét.

De, megfertőzöd saját magad. Ha a valamid üszkösödik, akkor is magadat fertőzöd meg a bomló sejtjeiddel, sőt pl a ráknál is saját magát fertőzi meg a szervezet.

Ha egyszer látnál vért mikroszkóp alatt 4 órásan, akkor azután óránként cserélnél betétet.

2010. jún. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

:D

Nem csak igénytelen, hanem buta.. Bomlásnak indul a vér, mindenféle baktériumok telepednek meg rajta, amiket te nagyon könnyen lekaphatsz.. 15 évesen többet tudok erről, mint te.. Ez azért ciki szerintem. és nem nekem. :D

2010. jún. 20. 12:47
 15/24 anonim ***** válasza:
60%

Még mindig én (a kérdéses).


Naszóval. Bevallom töredelmesen, hogy most, hogy nyár van, naponta 2x, néha 3x fürdök. Na de nem is ülök egész nap itthon! Útközben, idegen helyeken nem fürdök. Mikor megjövök, lefürdök, és ennyi. Ha meg itthon vagyok egész nap, mint pl most, mert vasárnap van, akkor meg nem izzadok, miért fürödjek? Este megfürdök azért, mielőtt lefekszem, és kész.

De hozzáteszem: ha lenne lehetőségem, mert mondjuk a vizet nekem ingyen adnák, akkor sem fürödnék többször, mert a bőröm azt nem szereti. Stimmt? Nem egészséges naponta ötször fürdeni!


A betétről: első nap betét+vatta, a vattát kicserélem, ha nagyon átázott, a betét alatta még jó. Elmegyek, megfürdök. Nem bírom, hogyha tiszta vagyok és véreset vegyek vissza, úgyhogy cserélem. Közben nem izzadok, nem fürdök, legközelebb csak este. Ekkor megint cserélem. Kielégítő a válasz?


Télen meg: szintén nem izzadok, mert nem csinálok a lakásban 30 fokot, mondanám úgy, hogy vastag pulóverben ülök. És megint kibírom 1 nap 1x-i fürdéssel. Ilyenkor a betétcsere marad 2x, ha nagyon vérzek 3x.


És kijövök a pénzemből, és büdös sem vagyok. Jééé! Hát anyámnak szerinted mi volt annakidején? Elárulom! Vatta! És nehogy azt hidd, hogy ez a kor találta fel a spanyolviaszt, mert ők is szépen, tisztán éltek akkor, drága ilyen-olyan nedvszívó betétek nélkül! Nekem sem szégyen vattát használni. Ha meg vki nagyon trendi és csak naturellával él, akkor tegye azt, én nem vagyok vezérigazgató, mint már mondtam.

2010. jún. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
33%
Ja, hogy te 15 éves vagy! Így már más! Hát akkor anyuci-apuci pénzéből könnyű havi 5-10 csomag betétet vetetni, meg csinálni nekik a vízdíjat, mert úgysem te fizeted, közben osztani az észt! Szánalom!
2010. jún. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
93%
Ki mondta, hogy naponta 5-ször kell fürdeni? Szövegértésből bukta...
2010. jún. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon szánalmas, hogy szüleim betétre, tamponra se adnak pénzt, és én keresem meg.. Tényleg szánalmas vagyok és szörnyű.
2010. jún. 20. 13:03
 19/24 anonim ***** válasza:
55%

Olvastam a válaszokat,és engem is ledöbbent az,hogy valaki naponta 4-7 -szer is betétet cserél..Hát nem is tudom,hogy ez nem felesleges pocsékolás-e..

Én amikor fiatal voltam,még nem volt ennyi választék betétekben,tamponokban..Ha őszinte akarok lenni csak VATTA volt,és bizony vagy textil rongyot(minta szüleim,nagyszüleim használtak) vagy vattát használtunk..

A vattával az volt a baj,hogyha este lefekvéskor betetted,reggelre természetesen mindig átáztál,és soha nem ott volt ahová tetted..Ha iskolába mentünk inkább vattát használtunk,és bizony előfordult,hogy reggeltől estig nem tudtál cserélni..(mert ugye vattát az ember nem vitt a suliba)Többnyire elég is volt,csak arra kellett figyelni,hogy "ne ázzál át" vagyis ne csússzon félre..Így ja vissza gondolok általában naponta 2x cseréltünk vattát..Soha nem voltunk büdösek,és csak azért tudtuk,hogy a másiknak éppen "megvan" mert a szokásos kérd ilyenkor mindig elhangzott:" nem látszik????"

Én nem vitázom azon,hogy egy bomló vér mennyire veszélyes,fertőző..Lehet...de azt tudom,hogy az életem során soha nem csináltam azt,hogy naponta 6-7 cserélek,és naponta 3-4 fürödjek..(Hiszen ez pazarlás,nem beszélve arról,hogy elég sok pénzbe kerül a betétek és a víz is)De soha nem volt nőgyógyászati problémám,sőt a testvéreimnek sem..Még egy gombás fertőzésem sem volt az éveim alatt..(pedig voltak udvarlóim,és a második férjemmel élek jelenleg)

Sok fiatal elfelejti,hogy ha nagyon sterilizálja magát szinte mindenhol,akkor sokkal könnyebben lesznek allergiásak,betegek..A baktériumok nem csak ártanak,hanem meg is védenek minket...(nézzél meg egy vidéki gyereket aki egész nap a kertben a homokban játszik,és egy olyan gyereket aki állandóan tisztálkodik,kenegeti magát mindenféle védő krémekkel,hogy ki az egészségesebb.,.megsúgom: A vidéki gyerek....

Az rendben van,hogyha úgy érzi az ember,hogy már nem megfelelően látja el a betét a feladatát akkor cserélni kell,de hogy naponta 6-8-szor???

Az is rendben van ha az ember úgy érzi izzadtságszagú,büdös,és lezuhanyzik naponta 2-szer,de ha nem az akkor minek??

Sokszor amikor megyek valahová,és jönnek velem szembe a fiatal lányok,vagy éppenegy helyen vagyunk,látom,hogy mennyire figyelnek arra,hogy milyen ruhában vannak..Látom,hogy mekkora gond volt a frizurájukat megcsinálni,és mennyi időt elvett a smink készítés..De ha melletted áll,annyira büdös,izzadságszagú,hogy lefordulsz a székről..Szóval a higiénia nem attól van valakinek,hogy naponta 8 betétet fogyaszt el...

Üdv.42/N

2010. jún. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
60%
12 vagyok és naponta 2-3x cserélem , és így is alig van rajta vér
2010. jún. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!