Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ugyanúgy kell megbetegednek...

Vickyy888 kérdése:

Ugyanúgy kell megbetegednek ahogy eddig?

Figyelt kérdés
Szedtem fogamzásgátlót (Belara - 21tabletta), mindig pontosan 28 napos ciklusok volt, aztán most átáltam a Daylette-re aminek ez a 28 tablettás verziója van, és nemértettem meg a prospektusba sem hogy hanyadik tabletta után kell megjönnie,

2018. aug. 15. 17:30
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Kezdjük az alapoktól: a mentstruáció nem betegség. Neked pedig nincs most mentstrációd, hanem megvonásos vérzésed van. A tabletta kikapcsolja a természetes ciklusod.

24 tabletta tartalmaz aktív hatóanyagot (hormont), 4 pedig placebo.

2018. aug. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, vagyis 3 nappal késöbb fog megjönni az ,,elvonásos vérzés” ha a 21 tabletta helyett a 24ben van aktív hatóanyag?
2018. aug. 15. 17:53
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Ugyanakkor kell jelentkeznie a vérzésnek mint eddig.

De ez a "megbetegedni" kifejezés tényleg valami iszonyú! Anyukádtól tanultad? Borzalmas, hogy nők azt sulykolják a gyerekeikbe, hogy ez betegség. Persze azért, mert már beléjük is ezt sulykolták. Kérlek, ha lesz lányod, te ne tedd ezt vele!

2018. aug. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Nem elvonásos, hanem megvonásos vérzés. A 4 napos szünetben kezdődik a vérzés. Hogy melyik napon, az majd kiderül. Prospektust az Ikeától kapsz. A fogamzásgátló tablettához betegtájékoztatót adnak. Kicsit ilyen falusi buta lánykának tűnsz. Főleg ezzel a "beteg legyek" kifejezéssel. Szörnyű.
2018. aug. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mibaj ezzel a kifejezéssél? Ti aztán már tenyleg bármibe beletudtok kötni... Nem kellemesen élem át a menzeszeimet, szóval elég találló rá ez a kifejezés...
2018. aug. 16. 15:51
 6/10 anonim ***** válasza:
68%
Az a baj vele, hogy NEM betegség. Butácska...
2018. aug. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%

Nem vagy butácska. És a legtöbben nem is kötözködésből mondták.

Az a baj, hogy pont azért éled meg nehezen a mensidet, mert egész életedben azt sulykolták beléd, hogy betegség. Így aztán pszichésen arra készültél, hogy tényleg olyan lesz, mint egy betegség. Ezért aztán olyan is lett!

Azokban a társadalmakban, ahol ünneplik a lányt, amikor először megjön a vérzése, és azt mondják neki, hogy ez büszkeség, mert a nővé válás és a nőiesség bizonyítéka, ott érdekes módon sokkal ritkább a görcsölés, fájdalom.

Érted, mire gondolok? Ezért nagyon nem mindegy, hogyan készítik fel a lányokat, milyen kifejezést használnak!

2018. aug. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%
Miért kell rögtön lebutázni a másikat?Nekem is fura volt mikor mamám a megbetegedni kifejezést használta.De mondta,hogy tisztába van vele,hogy nem egy betegség csak régen így mondták és ő ezt szokta meg.És sztem mások sem hiszik azt,csak épp így fogalmazzák meg.Aki meg végig szenvedi az egészet annak szerintem tényleg felér egy betegséggel vagy inkább rosszulléttel.Egyik ismerősöm úgy mondja,hogy garázsfestés van.Akkor ebbe is bele lehetne kötni,mivel,hogy nem garázsról meg festékről van szó.
2018. aug. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A garázsfestés egy vicces kifejezés. A betegségnek nevezés pedig egy önbeteljesítő jóslat, ami generációk menstruáció-megélésére nyomta és nyomja rá a bélyegét. Ott hurcoljuk magunkban tudat alatt ezt a programot, hogy ha megjön, akkor szenvedni kell, szégyenkezni kell. Még ma is azt sugallják a reklámok, hogy tégy úgy, mint ha nem is létezne, leplezd el, nyomd el. Más kultúrákban viszont épp nyilvánvalóvá teszik, hogy ezek a napok mások, ilyenkor nem kell ugyanúgy tipródni, jár a pihenés, az elvonulás, és az életciklus kitüntetett állomásaként tekintenek rá.
2018. aug. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele hogy nem betegségeöl van szó...csak szimplán megszoktam ezt a kifejezést...eleinte végképp nem szoktam görcsölni, aztán egyre rosszabb és rosszabb lett az évek során, és a végeredménye pedig egy pár rosszindulatú ciszta lett...ezért szedem a fogamzásgátlót.
2018. aug. 18. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!