Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló szedése után...

Fogamzásgátló szedése után kimaradt menstruáció. Ki járt még így? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Lassan már 4 hónapja hagytam abba a gyógyszer szedését, és azóta nem menstruálok. A gyógyszert eddig azért szedtem mert PCO-ra azt írt a doki... Miután megvilágosodtam hogy az csak rontja a helyzetet, amint elfogyott az utolsó levél le is álltam vele. Szóval most a hasonló helyzetben lévő nőkhöz szólnék, és azokhoz akik már kigyógyultak ebből. Mi segített ? Én jelenleg rendszeresen sportolok + odafigyelek az étkezésemre (de nem számolok kalóriákat meg szénhidrátot mert kicsit túlzásnak érzem, mivel nem vagyok túlsúlyos hogy fogynom kelljen). Kb 2-2.5 hónapja szedek barátcserje kapszulát, D-vitamint, E-vitamint, folsavat, vasat, meg B komplexet. Már a második próbalkozásom folyik a progeszteron krémmel (amit 14 napig kell kenni menstruáció meghozása érdekében a tájékoztató szerint), szóval elsőre nem hozta meg (14 nap használat után 14 nap várakozás) most másodjára kezdtem... Kicsit költséges ez a sok étrend kiegészítő meg kencefice és nem érzem úgy hogy eddig bármi változott volna.... Úgyhogy értelmes hozzászólásokat, tapasztalatokat szeretnék kérni. Mit nem csinálok jól? Mit kéne még tennem?? HELP

2018. aug. 21. 07:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Fogamzásgátló abbahagyása után egyébként is normális, ha nincs menstruáció egy ideig vagy ha összevissza jön meg, erre rátesz egy lapáttal a betegség. Én azt javaslom, hogy menj el endokrinológushoz, ő majd segít neked.
2018. aug. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem 8 hónapra maradt ki utána. 4 hónap után mentem el dokihoz, azt mondták PCOS és IR. Sportoltam, diétát tartottam és MercforminXR-t szedtem. 4 hónap után megjött, viszont úgy gondolom nem ezek miatt.

Majd találtam egy normális dokit, kiderult hogy pajzsmirigy probléma van. Mióta arra szedek gyógyszert, beállt a menstruációm 31 naposra. D vitamint, E vitamint, szelent és folsavat szedek.

Menj el egy jó dokihoz, és nyugi előbb utóbb rendbe jössz :)

2018. aug. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!