Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csináljak, ha kéne mennem...

Mit csináljak, ha kéne mennem nőgyógyászhoz, de nem merek? 16/L

Figyelt kérdés

Kéne mennem nőgyógyászhoz, azt most nem részletezném, hogy miért, de tudom, hogy valami nem oké. Ennek ellenére mégsem merek elmenni. Oké, mondhatjátok, hogy de hát mennyi puncit látott már előttem, oké, de milyen kínos lesz, ha az utcán összefutok az orvossal, és tudom, hogy ő már látott alulról. Egyébként más téren nem vagyok ennyire szégyenlős, sőt.. És a dolgot nehezíti, hogy senki nem látott még se meztelenül, se alulról, illetve édesanyám nem engedi, hogy borotválkozzak intim területen, és őserdőként pedig csak nem mennék oda. Valamint, halálosan félek a vérvételtől, és úgy hallottam, hogy fogamzásgátlóhoz pl. kötelező.

És hallottam egy olyat, hogy ha valaki szűz, akkor végbélen keresztül vizsgálnak. Ez ugye nem igaz? Mert akkor valóban nem megyek..


2018. aug. 21. 15:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
18%
minek akarsz menni egyatalan? fogamzasgatlóról lebeszelnelek, ket baratnöm is RÁKOS, egyik 24 éves mellrakja van, masik 26 májrákja, mind a kettő hosszútávon szedett fogamzasgatlót.
2018. aug. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
ha kenetet kell venni, az le tudja venni siman palcaval, ahhoz nem kell megvizsgalnia, lanyomnak is úgy csinalta, és meg szűz volt.
2018. aug. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

1. Ha szembejön veled az orvos az utcán, az elég valószínűtlen, bár nem kizárt, viszont halvány lila gőze nem lesz róla, hogy te vagy az, aki 1 héttel korábban ott feküdtél a vizsgálószékben. Annyi nőt látnak el egy nap, hogy nem fog rád emlékezni. De ha netán mégis dereng neki valami, te csak egy páciens leszel a sok közül, nem fog rád sehogyan sem gondolni.

2. Nem alapvető dolog, hogy valaki szőrtelenítsen odalent. Számtalan nő nem szőrtelenít. Az orvos sem ezt nézi. Nem szól azért se, ha szőrtelen vagy, meg azért sem, ha szőrös. Neki az a lényeg, hogy tisztán menjen oda valaki.

3. 16 évesen nem engedtem beleszólást anyukámnak a szőrtelenítésbe. Én már ennyi idősen szőrtelenítettem odalent, nem kérdeztem meg anyukámat. Mondjuk tudta, hogy csinálom, tudta, hogy ez az én dolgom.

4. A vérvételt senki nem szereti, viszont fontos dolgokat lehet belőle kimutatni, ami akár az életedet is megmentheti, ha úgy van. Tehát van, hogy valaki nem szedhet fogamzásgátlót, mert súlyos következményei lennének, ezeket pedig a vérvétellel ki lehet szűrni. Tehát ehhez így kell hozzáállni.

5. Nem, nem igaz, hogy végbélen keresztül vizsgálnak szűz lányokat. Bár ilyen is előfordul. Jó magam is egyszer kórházba kerültem nagyon erős menstruációs görcs miatt 13 évesen. Gondolhatod, hogy szűz voltam és hüvelyen keresztül vizsgáltak, csak nyilván olyan módon, hogy tisztában voltak vele, hogy szűz vagyok.

2018. aug. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Gyermek nőgyógyászatra menj.
2018. aug. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
ha senki előtt nem volt meztelen, gondolom nem tablettát akar feliratni, hanem egyéb problémával menne
2018. aug. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Valóban, nem fogamzásgátlóért mennék, egyéb probléma miatt, csak példának említettem, mert azzal még én is tisztában vagyok, hogy ahhoz kell a vérvétel. Nem a vér látványától félek, hanem az érzés, a tudat, hogy szó szerint lecsapolnak.
2018. aug. 21. 15:35
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Keress akkor női orvost.
2018. aug. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy normális,kedves orvost,aki el tudja terelni a gondolataidat vizsgálat közben és el tudsz lazulni. Írd be googleba hogy a lakóhelyeden ki a legjobb és kit ajánlanak vagy kérdezz körbe nő ismerősöktől. Én pl imádom a dokim,nagyon kedves és empatikus,egyáltalán nem félek már a vizsgálattól,plusz megbízom benne,bemegyek a rendelőbe és megnyugszom,mert tudom hogy jó kezekben vagyok. Szóval keress egy jó dokit,ha téged az megnyugtat akkor nőt. Ne félj,fogd fel szükséges rossznak az egészséged érdekében és utána majd meglàtod hogy sokkal rosszabbra számítottál és nem érte meg ennyire ráparázni...:)
2018. aug. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%

Én a tavasszal voltam nőgyógyásznál. Életemben először és szűz is vagyok. Nem végbélen keresztül vizsgál nyugi.

és egyébként túl lehet élni . Rendes is volt a doki, próbálta oldani a feszültségemet azzal hogy viccelődött(amivel egyébként csak fel bosszantott de legalább nem féltem :D )

Amúgy meg nem értelek , miért lenne kínos utànna véletlenül összefutni a orvossal. A pàciense voltàl akit megvizsgált . Ennyi.

17/L

2018. aug. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%
A fogorvossal nem ciki összefutni ha látta a lyukas fogad? Körülbelül ilyen szintű a kérdés. Én a nőgyógyászommal (magán) lazán leültünk egyszer még kávézni is amikor összefutottunk és elkezdtünk beszélgetni..jó, ez nem általános, de nézd, semmi ciki nincs benne se neki, se nekem. Azt gondolom minden normális ember tudja kezelni a munkahelyi dolgait, anyukám bankba dolgozik, tudja kinek mennyi hitele van, mégsem érdekli. Szőrtelenítés tökmindegy, az orvosnak ezzel szemben semmilyen elvárása nincsen, de örül ha tisztán mész oda. Mivel szűz vagy kétlem hogy megvizsgálna, max kenetet vesz, de azt ahogy előttem is írták vizsgálat nélkül egy vékony pálcával megoldja, nem fog hüvelybe nyúlni. Anyukádat mellesleg tiltsd ki az ilyen dolgaidból, 16 évesen elég idős vagy. Azt meg végképp nem értem, ha érzed hogy valami nem okés, nem lenne egyszerűbb valahol “túlélni” azt a 10 percet a vizsgálóban? (10 perc beszélgetéssel, öltözéssel, vizsgálattal együtt) Hidd el nem ciki. Ha kell keress egy rendes, szimpatikus magán orvost, és menj hozzá.:) Vérvételtől meg ne félj, tudatosítsd magadban, hogy az egészséged érdekében teszed.
2018. aug. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!