Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet Toxikus sokk szindróma?

Lehet Toxikus sokk szindróma?

Figyelt kérdés

11 éves korom óta menstruálok és alkalmanként 13 éves korom óta használok tampont. Jelenleg is megvan és most is úgy adódott hogy inkább tampont használok erre ma délelőtt elkezdtem nagyon szédülni és ájulás határán voltam. Azért azt is tegyük hozzá hogy ez kb 10:30kor történt és addig csak 1 pohár vizet ittam meg szóval van rá esély hogy energiahianyom volt. Mikor szédültem akkor megitattak velem egy pohár üdítőt és 2-3 perc múlva már jobb volt szerencsére.

De most teljesen be vagyok parázva hogy mi volt ez. Tss vagy csak nem volt energiam?



#menstruáció #TSS #Toxikus sokk szindroma
2018. aug. 22. 12:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Hánykor tetted be a tampont?

Mennyi időt töltöttél a napon vagy levegőtlen helyiségben milyen tevékenységgel?

Ezek is számíthatnak.

2018. aug. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem valószínű, inkább a nagy meleg, párás idő, és a kevés víz-és tápanyagbevétel okozhatta. Lehet leesett a cukrod is.

Plusz azért ha igényes vagy, és megfelelő időközönként cserélgeted a tamponod se valószínű, hogy tss.

2018. aug. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Nyugi, tuti nincs gaz. Ritka egy betegseg. Sztem ahhoz tobb tenyezo kell, hogy kialakuljon. De tenyleg figyelj,milyen időközönként cseréled.
2018. aug. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%
Ez 100% hogy nem toxikus sokk, csak energiahiány, esetleg leesett a vércukrod. A toxikus sokk szindróma hirtelen magas lázat, erős hányást és hasmenést okoz, szóval ha csakugyan ilyened lenne, már nínózva vinne a mentő. Azonkívül ez a kórkép inkább középkorú nőkben fordul elő, 11 éves kor környékén szakmai ritkaság.
2018. aug. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ennek semmi köze a szindrómához.
2018. aug. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem sokat volt bennem a tampon. Akkor volt kb 1 órája és még lehet sokat mondtam. És igen természetesen szoktam megfelelő időközönként cserélni.
2018. aug. 22. 13:01
 7/9 A kérdező kommentje:
És köszönöm a válaszokat. :)
2018. aug. 22. 13:02
 8/9 anonim ***** válasza:

"11 éves kor környékén szakmai ritkaság"


Ki mondta, hogy 11 éves kor körül van a kérdező? Senki.

2018. aug. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok.
2018. aug. 22. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!