Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Merjem bevenni a 72 órás...

Merjem bevenni a 72 órás tabit így?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nagyon tanácstalan vagyok, mert a baleset megszakítás közben történt, eddig mindig érkezte kivenni, most épphogy kivette, és már elélvezett, lehet belém is ment egy kilövés. Ezt sajnos nem tudjuk. Azt viszont igen, hogy kb 2 hónapja kiszakadt a gumi, és akkor indokolt volt bevenni. Eléggé tönkretette a ciklusomat, hasfájásom volt meg volt egy vérzésem is, utána megjött normálisan. Most a napokban kell megjönnie, érzem a mellfeszülést, és nem tudom érdemes e bevenni.

Az a baj, hogy az orvos nem vizsgált ki, nem konzultált velem, mivel külföldi állampolgár vagyok és nincsenek magyar okmányaim, de szívességből felírta és a nővér kihozta a receptet. Nem is érkezten kérdezni. Félek, hogy nem lehet csak félévente egyszer. Vagy hogy jobban megzavarja-e a ciklusomat.

Tanácstalan vagyok, nem tudom kinek a szakvéleményét kikérni. :(

Megpróbálom a gyógyszertárban, de ez nem az ő foglalkozásuk... max felhívom a ügyeletet.

Mi a véleményetek?

Íratok majd fogamzástablettát.

21/L


2018. aug. 23. 13:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ugye tudod, hogy a megszakítás akkor sem védekezés, ha nem élvezett beléd? Ha szexelsz, akkor viselkedj is úgy, mint aki elég értelmes ehhez.
2018. aug. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Oké, volt 1-2 ilyen eset. De ez most miért releváns?

Nyilván normálisan kell védekezni, de ez most...

2018. aug. 23. 13:25
 3/15 anonim ***** válasza:

Én inkább bevenném, vállalva, hogy lesznek megint kellemetlen mellékhatásai, minthogy terhes legyek úgy, hogy nagyon nem ideálisak a körülmények.

Viszont tényleg írass fel majd fogamzásgátló tablettát, mert nagyon nem jó rendszert csinálni a 72 órásból. De ezt te is tudod.

2018. aug. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

"Oké, volt 1-2 ilyen eset. De ez most miért releváns?"


Talán azért, mert ha 2 hónapja már bevettél eseményutánit, akkor azt feltételezné az ember, hogy jobban vigyázol, és nem a megszakításos módszerrrel próbbálkozol. Azon csodálkozom, hogy csak most kezdtél aggódni, hiszen az előváladéktól is terhes lehetsz.

2018. aug. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

De ez most tök hülyék voltatok. Be kell venni. Pont. A ciklusod miatt a szex előtt kellett volna aggódni.

A tabit a lakóhelyed szerinti háziorvos fel tudja írni. Mivel nincs magyar TB-d ezért fizetni kell a felírásért is.

2018. aug. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
69%
2.: miért releváns? Mert láthatóan nem vagy tisztában a kockázattal, ha egy 72 órás talkettás szervezetszétcseszés után nem sokkal ismét védekezés nelkül közösülsz.
2018. aug. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A kedvencem az, amikor ilyen értelmes lányok állítják, hogy szedik a fogamzásgátlót (hébe-hóba, amikor eszükbe jut) és csodálkoznak, hogy hopp, mégis terhesek lettek.
2018. aug. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
67%

Nincs itt arról szó, hogy megéri-e. Egészen egyszerűen NEM veheted be. Nem fogja felírni a doki, hacsak nem mész idegen helyre hazudozni.

Ugyanis a 72 órásat MAXIMUM egyszer lehet bevenni fél éven belül.


Abba most ne menjünk bele, hogy mennyire butaság tőled, hogy volt már baleset, és mégis úgy gondolod, jó módszer a megszakítás... Lényeg a lényeg, hogy jelen esetben marad a reménykedés, hogy nem történt gond. 2-3 hét múlva csinálj egy tesztet a biztonság kedvéért.

A "majd kiveszem" módszert meg felejtsd el, tessék fogamzásgátlót íratni. (Egy hónap múlva, először biztosan tudnod kell, hogy nem vagy terhes.)

2018. aug. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Oké, de nem a kioktatásért írtam. Tisztában vagyok azzal, hogy hiba volt, szedek majd fogamzásgátlót. Lehet oltogatni, de a kérdésem továbbra is az, hogy szabad-e ismét bevenni, érdemes-e, mert pont havi előtt vagyok, illetve ha megjön, akkor tuti kizárt a terhesség?

Legalább ezt írjátok mellé, ha már mást is

2018. aug. 23. 13:38
 10/15 anonim ***** válasza:
68%
Ha megjön is lehetsz terhes, mivel pont előtte voltatok együtt. Kisebb rá az esély, mivel elvileg később van peteérés, de lehetsz. Már csak azért is, mert az előző 72 órás még nem ürült ki a szervezetedből, épp meg van kattanva a hormonszinted, ilyenkor simán történhetnek másképp a dolgok, mint "normális" esetben. De még ha ettől eltekintünk is, vannak, akiknek menzesz alatt sikerül be a baba, csak nyilván kisebb az esély.
2018. aug. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!