Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Merjem bevenni a 72 órás...

Merjem bevenni a 72 órás tabit így?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nagyon tanácstalan vagyok, mert a baleset megszakítás közben történt, eddig mindig érkezte kivenni, most épphogy kivette, és már elélvezett, lehet belém is ment egy kilövés. Ezt sajnos nem tudjuk. Azt viszont igen, hogy kb 2 hónapja kiszakadt a gumi, és akkor indokolt volt bevenni. Eléggé tönkretette a ciklusomat, hasfájásom volt meg volt egy vérzésem is, utána megjött normálisan. Most a napokban kell megjönnie, érzem a mellfeszülést, és nem tudom érdemes e bevenni.

Az a baj, hogy az orvos nem vizsgált ki, nem konzultált velem, mivel külföldi állampolgár vagyok és nincsenek magyar okmányaim, de szívességből felírta és a nővér kihozta a receptet. Nem is érkezten kérdezni. Félek, hogy nem lehet csak félévente egyszer. Vagy hogy jobban megzavarja-e a ciklusomat.

Tanácstalan vagyok, nem tudom kinek a szakvéleményét kikérni. :(

Megpróbálom a gyógyszertárban, de ez nem az ő foglalkozásuk... max felhívom a ügyeletet.

Mi a véleményetek?

Íratok majd fogamzástablettát.

21/L


2018. aug. 23. 13:19
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Oké, ha még nem ürült ki, vagy még megvan kattanva a hormonszintem, mit tegyek? Most vegyem be vagy ne?
2018. aug. 23. 13:44
 12/15 anonim ***** válasza:
81%

Ne írjunk már orbitális baromságokat! A tablettát be kell venni a gyógyszert pedig minden normális orvos felírja. Ugyanis kisebb kockázata van bevenni, mint egy terhességmegszakításnak. A gyógyszer alkalmazási előírata pedig csak az azonos cikluson belüli szedést nem javasolja. Tehát az orvos nyugodt szívvel felírhatja, mert jogilag is le van védve.

A tabletta pedig már rég kiürült ilyenkor már semmi védő hatása sincs és amúgy is csak 90 százalék körüli a hatékonysága.


Üdvözlettel egy orvos

2018. aug. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
48%
És ismétlem SEHOL nincs olyan szabály, hogy csak félévente lehetne beszedni. Nyugaton over the counter vény nélkül kapható készítmény...
2018. aug. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
68%

Utolsónak igaza van. Imádom, mikor a laikusok egymást hergelik a hülyeséggel, és tényként állítanak be olyan dolgokat, amik nem igazak.


1. "Az a baj, hogy az orvos nem vizsgált ki, nem konzultált velem, mivel külföldi állampolgár vagyok és nincsenek magyar okmányaim, de szívességből felírta és a nővér kihozta a receptet. "

Esemény utáni tablettához nem is szükséges vizsgálat. Mégis mit vizsgálna rajtad? Nincs semmi kontraindikációja az allergián kívül. Bőven elég, ha megkérdezi, hogy mikor volt az aktus meg az utolsó vérzés, de ennyi. Nem szükséges nőgyógyászati vizsgálat, Magyarországon sem csinálják. Azért, mert tök felesleges és az égvilágon semmi relevanciája nincs.


2. Baromság, hogy fél éven belül egyszer lehet alkalmazni. A betegtájékoztató is egyértelműen leírja, hogy EGY CIKLUSBAN EGYSZER. Nyilván nem a legjobb megoldás, de ezerszer inkább egy esemény utáni tabletta, mint egy művi abortusz.


Természetesen vedd be, és keress valami normális védekezési módszert. Mert az egy vicc, hogy a kotont nem tudjátok használni, a megszakítás meg marhára nem védekezés. 21 évesen hogy lehet ennyi eszed?

Ha nem akarsz gyereket vagy abortuszt, miért nem lehet normálisan, felnőtt ember módjára védekezni? Mi olyan marha nehéz rajta? Miért nem lehetett már az első balesetnél gondolkodni és hatékonyabb módszert keresni?

Ilyenkor meg megy a sírás-rívás, hogy az esemény utáni szétcseszi a ciklusod. Hát nem cseszné szét, ha normálisan védekeznél és be se kellene venni.

2018. aug. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Akkor is bevehetem, ha megjött a havi?
2018. aug. 23. 14:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!