Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan zajlik le egy petefésze...

Hogyan zajlik le egy petefészek eltávolítás?

Figyelt kérdés
Ha van tapasztalatod, kérlek írd le!
2010. jún. 21. 18:35
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

És jajj, de fiatal vagy tényleg..., mondjuk én is 23...

Te hogy jöttél rá a betegségedre?

Fájdalom stb. volt valami?

2010. nov. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

szia!


16 évesen volt pár cisztám, akkor megmütöttek, mert nem múltak el a fogamzásgátlótól, aztán műtét utána azthittem vége és kész. később sokszor fájt a hasam, és elmaradt a menzeszem, sokszor ájulásközeli állapotban voltam, akkor mondta a doki, hogy újra cisztás vagyok. kaptam fogamzásgátlót, végig fájt a hasam, majd az orvos benyögte, hogy valoszinuleg endometriosis :( itt a ciszta már 7 cm volt, és a másik oldalon is voltak sima vizes egyrekeszü ciszták. nagyon sokszor jártam vizsgálatokra, és akkor mondta, hogy hasi műtét lesz, ki kell deriteni pontosan mi van odabent. elmentem még 2 orvoshoz, akik megerösitették ezt. kivették a jobb petefészkemet, és a bal oldalrol is leszedték a cisztáimat. utána danovalt szedtem. a műtét júliusban volt, és most megincsak cisztám van. nem vészes, most egy ideig nem is kell mennem vizsgálatokra. de már elegem van az egészből. elég sokszor jön rám a rosszullét is, de már közel sem olyan rossz mint régen volt, és az okokat ami napig nem tudjuk, ez a legidegesítőbb. most próbálok egészségesen élni, normálisan enni, sokat aludni, mozogni, odafigyelek sokmindenre, hátha segít! teis elmeséled, hogy veled mi volt?

2010. nov. 24. 08:48
 13/22 anonim ***** válasza:

Okés, persze.

Én 23 vagyok, idén március körül kezdett fájni a vese tájékom. Először azt hittük, gondoltuk, hogy vesebajos vagyok. Aztán április végére kiderült egy amorf 5 cm átmérőjű cisztám van ( hüvelyi UH-n természetesen).

És a doki mondta mindenképp műteni kell, hiszen, így ultrahangról pontosan nem tudják megállapítani, hogy milyen szerkezetű is. Szóval laparoszkópiásan mintavétel lesz és amíg én altatásban vagyok addig elmegy a minta analízisra és utána, pedig annak függvényében, milyen a szerkezete eltávolítják vagy csak leszívják, végül a rosszabb lett, tehát laparotomia (has felnyitás) és eltávolítás, hát mit ne mondják megviselt a dolog. Nem gondoltam, hogy ennyire fog fájni. A hab a tortán, hogy engem akkor hagytak ott...és ez pszichésen még inkább megviselt, ezért a műtétre 2 hónapra ismét kórházba kerültem, bár akkor nem találtak semmit, a menses görcsölt be, de annyira, hogy majdnem elájultam. Nap injekciókat kaptam. Ez a névnapomon volt.

Nemsokára kellene visszamennem kontrollra. A mensesem a műtét óta különösen görcsöl, tehát valami mégsem okés.

Nagyon jó orvosok műtöttek, de a félelem mindig ott van az emberben...és még nagyon szeretnék gyerekeket a későbbiekben és hát, így marha nehéz.

2010. nov. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Nem dohányzom, ritkán iszom. Mostanában mondjuk többet:)

a műtét óta, de előtte nem nagyon.

Stresszes fajta vagyok.

Engem is nagyon zavar, hogy nem tudok az okokat.

Te mennyire vagy stresszes?

Mert ugye az általában belerondít a dolgokba, ha túlzott.

2010. nov. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Ha tudsz majd légyszi válaszolj!!!
2010. nov. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

tényleg jobban görcsölsz amikör megjön? :( nekem azóta nem is volt még természetes menzeszem, de már most félek tőle. én sem gondoltam, hogy ennyire fog fájni, bár előtte annyit szenvedtem hónapokig, hogy olyan mindegy volt.. és már lelkileg jobban vagy? elhiszem hogy ez az elhagyás + műtét kombó nagyon földhözvágott:( látom neked sem 2 perc alatt derült ki, hogy mi a baj. szerencsére nekem egyből volt egy tippem, mert éreztem már azt évekkel ezelőtt, így célirányosan nőgyógyászhoz mentem.

én nagyon stresszes vagyok, sokminden nincs rendben körülöttem, és keveseket alszom, minden nap ezen a petefészekdolgon rágódom, már most aggaszt a teherbeesés, főleg hogy a maradék egy petefészkem is ki akar tolni velem, pedig alapból nem gondolom magam egy paragépnek. sosem jöttem még el úgy az orvostol, hogy azt mondta volna, hogy na, minden klappol. ráadásul én baromira megalázónak tartom a rengeteg vizsgálatot, a rengeteg hüvelyi uh-t, stb. szorongás, feszengés az egész, én nem tudok hozzászokni.

amugy az egész családom ilyen, anyukámnak már nincs meg a méhe, az o anyukájának is kivették, keresztanyum méhenkívüli terhes volt, stb, ráfogom a genetikára, nem lepett meg nagyon a dolog 16 évesen, de hogy most mégegy ilyen szaron kellett átmenni, az sok. neked nincs a családodban más, akinek hasonló problémája volt?


most megpróbálom háttérbeszoritani az egészet, lehet az is baj, hogy túl sokat agyalok rajta, ujabban képes vagyok teljesen elhagyni magam 1-1 délutánra, estére. cickafarkfu teát iszom minden nap legalább egy pohárral, nem mondanám, hogy használ, de ez is valami, sokan ajánlották cisztás fórumokon.

2010. nov. 25. 14:26
 17/22 anonim ***** válasza:

Nekem anyumnak vették ki, egy pár éve, neki a balt, de nem dermoid ciszta miatt, hanem többrekeszes tömlős miatt, meg azért is, mert ő már olyan idős.

Csak mi akkor már meg voltunk ketten tesómmal.

Más ilyen betegségekről nem tudok.

Neked párkapcsolatod rendben van?

Vagy volt ,amikor műtöttek?

2010. nov. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Csak tényleg érdekelne ha van ilyen lelki vonatkozása...
2010. dec. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
szia! bocs, hogy nem irtam eddig. hát nekem azthiszem nagyon a feje tetején volt minden, pont amikor elkezdődött. 16 évesen meg nem igazán emlékszem, akkor rendben volt minden. nem tudom, hogy van e összefüggés, hamvas ferenc (szulész nogyogyász foorvos)szerint rengeteg lelki dolog kiutkozhet igy.
2010. dec. 20. 13:22
 20/22 anonim válasza:

Én 9 (!) éves voltam amikor kivették jóindulatu daganat miatt... Ultrahangra kellet járnom mig meg nem jött a mensim havi rendszereséggel... Depreszios lettem, mert nem tudtam mi zajlott le bennem, és visszatér-e, és mai nepig rettegek (betegesen) az orvasoktol... SOHA nem görcsöl a mentstruáció, viszont a heg megmaradt és a hasizmom is kb. olyan ha fiszitem mint egy terhesé


14/L

2015. dec. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!