Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tehetnék hogy kevésbé...

Mit tehetnék hogy kevésbé görcsöljön a hasam?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok lassan, kb. 4 éve menstruálok. Az elejétől fogva görcsölt a hasam, de eddig egészen elviselhető fájdalmaim voltak. Pár hónapja pedig már elviselhetetlenül fáj. Ma például fél órán keresztül reszkettem, rázott a hideg, szédültem, és már ott voltam hogy kidobom azt a keveset is amit ettem, mert annyira fáj hogy enni sem tudok.

Pontosan jön meg, de az első és második nap nagyon kegyetlen. 1-2 hónapja voltam nőgyógyásznál is, megnézte a méhemet ultrahanggal és azt mondta minden rendben. Az erős görcseimtől is meséltem neki, de azt mondta " ez ilyen ".

Még szűz vagyok, azt is mondják hogy az első alkalom után ez változni fog, és hogy az majd helyrerakja a hormonjaimat. Ez mennyire igaz?

Gyógyszereim vannak direkt erre, többé-kevésbé segítenek, de nem szeretem magam gyógyszerezni semmivel, a házi praktikák közül pedig egyik sem vált be. Esetleg ötletek hogy mivel lehetne ezen változtatni vagy hogy mitől van?



2018. szept. 2. 17:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Mazsolázz.

Az, meg hogy a szexuális élet elkezdése után elmúlnak a görcsök, nem törvényszerű.

2018. szept. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy igaz lenne, sőt... legnagyobb badarság, amit életmeben hallottam. Szerintem ez azon tévhitek közé tartozik, mint pl hogy ha nincs orgazmusod, nem eshetsz teherbe...Az, hogy szexelni fogsz, semmit nem fog változtatni a hormonjaidon.

Ha védelmet is szeretnél, akkor a fogamzásgátló ideiglenesen jó lehet, de csak addig amíg szeded.

Ha nem szeretnél hormonokat szedni, akkor léteznek gyógynövényes készítmények, cseppek, tabletták. Én is hasonló cipőben jártam régebben, nekem a gyógynövényes csepp segített. Sőt, a rendszertelen periódusom is helyre tette amíg szedtem. Sajnos már nem emlékszek a nevére 😐

Megpróbálom megkeresni, ha megtalálom, megírom. 😊

Max én a helyedben egy másik nőgyógyászt is felkeresnék, meghallgatnám a véleményét. Elvileg segíteniük kéne, csakhát vannak ilyen nemtörődöm orvosok.

2018. szept. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem kísérletezz a fájdalomcsillapítókkal, hátha valamelyik jobban beválik. Én egy ideje az 50 mg-os Cataflamot szoktam használni, eddig ez működik legjobban. Plusz még a melegvizes palack szokott segíteni, főleg ha hasmenésem is van.

A nővéremnek egy nőgyógyász javasolt egy fájdalomcsillapítót, amit menzesz előtti nap kell bevenni, viszont nem próbálta, mert sosem pontos neki.

2018. szept. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
43%

Ugyanebben a cipőben járok, bár én szoktam bevenni gyógyszereket. Nekem is a Cataflam jött be, de a dokim szerintem hosszú távon nem valami jó, mert ez pláne roncsolja a vesét. Vagy a májat? Őszintén szólva nem emlékszem, de az a lényeg, hogy ezt állítólag nem ajánlott hosszabb távon szedni.

Ami még nekem bevált, az a barátcserje, teát is ittam, meg utána tablettát szedtem. Ha jól emlékszem premens volt a neve. Még egy, ami nekem szintén bejött, az a jóga. Nem hittem, hogy tényleg használna, de határozottan segített.

Remélem valamelyik be fog válni neked is.:)

2018. szept. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 VeraeAloe válasza:
43%

Szia.

Nálunk a család összes női tagjának borzasztó görcsei szoktak lenni, úgyhogy én sajnos arra jutottam, hogy ez adottság, mert az nem létezik, hogy mindegyikőnknek van valami,baja, amitől fáj. Nekem csak és kizárólag a Cataflam hat, abból is a Vízben oldódó, utálok én is ennyi gyógyszert szedni, de sajnoa muszáj, különben teljesen végem. A szexuális élet semmit nem változtatott rajta, se nekem. se nővéreimnek, anyukám annyit mondott, hogy miután szült kicsit enyhébb lett (de szerintem csak a fájdalomküszöbe lett magasavb :D)

Amit még elmondhatok, hogy nekem volt egy időszakom, aáikor rendszeresen jártam futni plusz diétáztam és akkoriban sokszor volt, hogy egyáltalán nem kellett gyógyszert bevennem.

Próbálkozz, hátha neked is beválik ilyesmi!

Amúg meg ha bármi rendellenesslget, vlrzészavart észlelsz etek mellé akkor meg irány a nőgyógyász! Akár betegség is állhat a hátterében.

2019. aug. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!