Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Afta ellen mit tehetnek?

Afta ellen mit tehetnek?

Figyelt kérdés

Par eve, minden honapban jon elo afta a szamban, 1-2 mas-mas ponton a szamban. Ami hatul van azzal ugy elvagyok, de ami elol jon az also vagy felso ajkamon belul, meg tud orjiteni. Nehezen megy az eves, ivas de meg a beszed is, mert minden hozzaer, mindenhogy megfeszul.

Mikor elmulik a menzeszem megjelenik, 1-2 hetig kinoz es mire megjon a kovetkezo menzeszem, elmulik. Fogamzasgatlot szedek, nem tudom van e hozza koze. Azt vettem eszre, hogy miota nem dohanyzok azota jobban faj es tovabb tart. Kenegettem mar mindenfelevel, Glycosept, Carbosan, Anaftin, Aperisal es semmi nem hasznal igazan.

Ha veletlenul raharapok a szamra akkor is elojon, de altalaban magatol szokott.

Azert nem tudom, hogy van e liszterzekenyseg vagy barmi, mert a ciklusomhoz kotheto, es nem tudok vele mit kezdeni.

Valaki volt mar igy? Valami otlet? :(

20/L



2018. jún. 4. 12:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Az afta azért jön elő, mert felborul a szájban a természetes baktériumflóra. Tehát ne használj baktériumölő szert a szádban pl. Glycosept, vagy baktériumölő fogkrém. A nyálban benne van minden, ami a száj egészségéhez szükséges. A nyálban vannak immunanyagok, ahogy a vérben is. Hisz a vérből választódik ki. Tehát a nyálnak van baktérium ölő hatása. A nyálban vannak enzimek, amik a száj tisztaságáért felelnek.


Szájápoláshoz igazából elég a fogkefe és a fogselyem.


A szájba kerülő káros baktériumok okozzák a lepedéket. A lepedék a káros baktériumok szaporodásához és megtelepedéséhez szükséges. A káros baktériumok elsavasítják a száj pH-ját, ezáltal blokkolják a nyálban lévő zsírbontó enzim (lipid) működését. Ezért alakul ki a lepedék a fogakon. Kb 1-2 nap míg megjelenik a nyálban a káros baktérium ellenanyaga.


Tehát törekedni kell a sima fogfelszínre, ne legyen lukas fog és fogkő. És rendszeresen el kell távolítani a foglepedéket. Ezáltal helyre áll a szájban az egyensúly és kialakul a természetes baktériumflóra. Következmény: Nem lesz többet afta.

2018. jún. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem lisztérzékenység miatt volt ugyanez. Ez volt a fő tünet. Évekig kínzott. Kb két hét totális diéta alatt kiderül.
2018. jún. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is majdnem minden hónapban szenvedek tőle...de van rá egy tuti receptem: lila listerine-t használj minden fogmosás után, csíp, mint az állat, de kibírod...illetve pálinkával szedd le a fehér cuccot utána az aftáról, aztán fújsz rá tantum verde sprayvel..pár nap és elmúlik, nem húzódik így hetekig.


Hidd el, én is mindent kipróbáltam, ez bevált recept. Volt, hogy nem használtam már Listerine-t, mert elfogyott, egyből kijött...

2018. jún. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!