Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 40 körüli nők nektek milyen a...

40 körüli nők nektek milyen a ciklusotok?

Figyelt kérdés
Hogyan zajlik a menstruációtok? Arra gondolok, hány nap, erős, görcsös. Esetleg valami kiváltó ok.
2018. szept. 4. 07:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Kicsit mindig hamarabb jön meg, mint fiatalabb koromban, amikor 30 napos volt a ciklusom, most 25-26 napos, de ugyanúgy 6-7 napig tart, ugyanolyan erős, de nem görcsölök.

Érdekesség: múlkori ciklusnál kipróbáltam a menstruációs kelyhet, és csak első két nap véreztem, a többi napon csak pecsételés volt. De többen írták, hogy a használatától rövidül a ciklus.

2018. szept. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
40től már 24-26 napra jött meg, a második nap horror erősségű (csoda, hogy még van vérem). Most vagyok 47, tavaly volt először, hogy 3 hónapig kimaradt (de jó is volt :-) ), de néha már a Azóta újra megvan, de a néha már a 17 napra megjövetel is játszik. Az utolsó mensim most úgy szórakoztatott, hogy 10 napig volt meg, majd 4 napig nem, és újra megjött 7 napra. Most pihen (erőt gyűjt :-) ). Már baromira várom, hogy megszűnjön. Egyébként se hőhullámom, se görcseim nincsenek.
2018. szept. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
23 napra jön meg (régen 28 napra) 4 napig tart (régen 5-7) Az első nap erősebb, a negyediken már csak pár pötty. Ha nem tudok sportolni, akkor van egy kicsi görcs, de minimális. A hangulatom előtte, viszont kriminális.
2018. szept. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Soha életemben nem írtam fel, mikor jött meg, mert nekem ez nem volt érdekes, szóval a hosszát nem tudom, bár az utóbbi hónapokban mintha rövidebb lenne a ciklus is és a menses is, de persze lehet, hogy csak az időérzékem ilyen, no mindegy.

Ugyanúgy nincs semmiféle fájdalom vagy kellemetlenség, érzékenység. Régen a hangulatomat befolyásolta (előtte nap morcabb voltabb kicsit - nem annyira, hogy feltűnjön, max. utólag, első nap pedig feldobott, elég pozitívra jött ki a mérleg), ma már semmi ilyesmit nem érzékelek.

Évtizedek alatt néha előfordult, hogy a 3 erős nap egy napba sűrűsödött, az nem volt poén. De most már olyan, mint az elején, max. 6 nap, de ebből csak 2-3 erősebb, az első nagyon gyenge s persze az utolsók is.

Soha nem maradt ki vagy késett jelentősebben.

2018. szept. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

29 naposak a ciklusaim. Régen 7 napig tartott a menstruációm az utóbbi 9 hónapban már csak 4 napig tart.néha már vannak hőhullámok is.


42/n

2018. szept. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Nekem most 16 napra jött meg meglepődtem, de akkor ez természetes. Augusztusban erős antibiotikumot szedtem. Még talán ez is sürgette.
2018. szept. 4. 17:32
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyszer-kétszer előfordul ilyen is. Általában 26-27 napos ciklusaim vannak, de nekem is júliusban megjött 21. napra. :/ Szerencsére csak egyedi esetről volt szó, mert a következő már megint normális volt.
2018. szept. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!