Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menzesz alatt hogyan tesizzek?

Menzesz alatt hogyan tesizzek?

Figyelt kérdés
Júliusban jött meg először, szóval eddig nem voltam suliban menzesz alatt. Ha megvan, ugyanúgy szeretnék tesizni, mert ha felmentést kérnék feltűnő lenne ha minden hónapban egy hétig felmentésem lenne, most lehet hogy ez természetes dolog meg minden de azért picit szégyellem. Görcsölni sem szoktam nagyon szóval nem lenne gond. Csak a tesinadrágom egy testhezálló fekete rövidnadrág, amin átdomborodna (vagy mi) a betét. Tampont nem használhatok. Mit lehetne tenni?

2018. szept. 10. 18:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

semmi szégyellni való nincs benne!

vagy megróbálod a tampont, vagy használj nagyobb betétet, pl. éjszakait, hogy ázz át, vegyél a nadrághoz hosszabb pólót, ami lelóg a fenekedhez.

2018. szept. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Igaz, én régesrég voltam iskolás, de akkor még azt is megengedték, hogy melegítő nadrágban tesizzünk ilyenkor. Én sokszor felmentést kértem, a világon semmi nincs benne, ez teljesen természetes dolog és utáltam a tesit (mert amúgy nem fájt meg semmi). De nem ázik át az ember, hacsak nem extrém erős a vérzés.

Mi van, ha domborodik a betét? Az a kis semmi? Senki nem fogja észrevenni és ha mégis, mi van?

Több opciód is van, valamelyik legyen jó. Illetve ha te képes vagy intim kelyhet használni, az jöhet még szóba, de kétlem, hogy a tampon nem OK, az pedig igen. Akkor pedig marad a betét. Beteszed a legvékonyabbat, ami elég neked a tesi idejére és jó lesz.

2018. szept. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Vehetsz másik nadrágot, ami nem testhezálló, esetleg egy hosszú melegítőt, ha megengedett.
2018. szept. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Tesizz mint mindenki más. Nem kell erre felmentés. Mindenki kibírja. Nem azért néznének furán hogy "kidomborodik" a betét, hanem azért mert ezért lenne felmentésed :/ :D
2018. szept. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem látszik át. Amúgy meg passzosabb bugyi és kosaras nadrág, vagy vegyél hosszabb pólót.


Óra előtt cserélj betétet, hogy nehogy átázz ha megindulna. És utána is érdemes, ha kevés a vérzésed akkor is beleizzadsz.

2018. szept. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A szárnyas betét nagyon jó! Ijesztően néz ki, de hasznos. Ki tusdod hajtani a kis szárnyacskáit, és kívülről is odatapad a bugyidhoz. Nem tud így elcsúszni a betét, és nem tudsz átázni. Kellene egy lazább, mondjuk combközépig érő sötét nadrág, és egy feneket eltakaró tesipóló. Érdemes ilyenkor szorosabb bugyit is felvenni, csak a biztonság kedvéért
2018. szept. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%
Minálunk volt olyan, hogy azt mondtad a tanárnak, hogy "Egészségügyis vagyok", és akkor neked könnyített tesi volt aznap, szóval kellett aktívkodnod az órán, nem emlékszem pontosan, most mondok valamit; mondjuk nem 8 kört kellett futnod, csak 5-öt. Meg gimiben meg volt olyan, hogy hátsósor, vagy "felmentettek", és akinek megvolt, ő hátraállhatott, és az első sor tesizett. Szóval amikor óra elején felálltunk a vonalra, és akkor két vonal volt, előre azok álltak egymás mellé, akik tesiztek, mögéjük pedig szintén egymás mellé, akik aznap akkor nem. Amúgy a másodikkal meg asszem időnként visszaélt néhány osztálytársam, és talán többször álltak hátsó sorba mint indokolt lett volna. És akkor beültek oda törikönyvvel a kezükben.
2018. szept. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
21%

Simán lehet tesizni.

Nálunk nem volt erre felmentés, csak könnyítést engedtek erre az esetre. Ezt úgy kell elképzelni hogy ha épp megjött jeleztük a tanárnőnek hogy ez van éppen, és akkor elvárta hogy öltözzünk át és tesizzünk mint a többiek. Amikor én voltam sulis kötelező volt a tornadressz, de ilyenkor vehettünk rá nadrágot ami elég feltűnő volt, de mivel mi lányok voltunk csak így nem volt ennyire ciki. Akkor tesiztünk ugyanúgy, de ha olyan feladatok voltak, például kézenállás, vagy hasprés, esetleg olyan gyakorlatok amik nem mennek görcsöléssel annyira akkor azokat kihagyhattuk, meg ha éreztük hogy nem vagyunk jó passzba leülhettünk a kispadra pár percre, és utána pedig sétálnunk kellett a pálya körül hogy mégse üljünk egész nap.

2018. szept. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!