Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csinálok rosszul a tamponn...

Mit csinálok rosszul a tamponnal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne problémám, hogy a betét, ha megtelik vérrel, nagyon szagos és az iskolában nincs sok időm elmenni cserélni, szóval szeretném feltenni a tampont, de még szűz vagyok és hát amekkora szerencsétlenség vagyok, képes vagyok elszakítani még a szűzhártyámat is. Próbáltam már 45 fokos szögben benyomni, a legkisebb méretű tamponnal (mini), guggolva fekve, felrakott lábakkal, de egyszerűen nem meeegy!! Kellemetlen érzésem van és nem tudom tovább nyomni... És nem szeretném feladni, de nem is tudom... Egyáltalán így néz ki a hüvelynyílás? Mármint a rajzokon egy lyuk, de szerintem olyan, mint pl. a végbél nyílás, tudjátok az nem egy szabad lyuk, hanem össze van úgy húzódva vagy na... Tudom a fogalmazásom is nagyon ott van. Biztosan van rá magyarázat miért nem megy és megoldás, hogy csináljam. Nem stresszeltem, ellazítottam magam. Még a tamponnak a zsinórnál lévő mélyedéséhez is odatettem a mutató ujjam is és azzal nyomtam...

2018. szept. 10. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Olyankor kell próbálkozni, amikor rendesen "dől belőled" a vér. Akkor könnyen siklik.
2018. szept. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%

A tampont is ugyanúgy cserélni kell ám, mint a betétet, iskolásként pedig rengetegszer elmehetsz cserélni, óránként van szünet.

De szerintem is nagyságrendekkel kellemesebb a tampon. Nos, a mini OK (ha van ilyen hegyes végű fajta, azzal még könnyebb), de első alkalommal nem árt akkor felrakni a tampont, amikor bő vérzés van, könnyebben csúszik.

Nem fogsz találni tátongó lyukat, ebben tényleg hasonlít a végbélnyíláshoz, kell egy kis erőfeszítés, hogy bemenjen bármi is.

A hüvely görbülete kicsit egyéni, néha érdemes lehet ujjal megkeresni, hogy merre is halad, utána pedig ugyanazon az útvonalon betolni egy mini tampont. Eleinte nehézkes, de azokat kivéve, akiknek valamiért tényleg nem fér be az sem, elég hamar belejön az ember. Addig kell nyomni, amíg megy és már semmit nem érzel belőle, akkor van jó helyen.


Nekem az intim kehellyel van az, mint neked a tamponnal, képtelenség benyomnom. De az nagy, bár ahogy írtam, van, akinek a mini tampon is az valamiért.


A szűzhártyát nem tudom, miért emlegetitek mindig a tamponnál, nem teljesen mindegy, hogy van vagy nincs vagy mi van? Én sosem tudtam meg se állapítani, hogy nekem van-e, biztos tehetségtelen vagyok benne :D

2018. szept. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%

Vagy nem elég erős a vérzésed, vagy pedig olyan kicsi a lyuk a szűzhártyádon.

Én se tudtam szüzen még csak minitampont sem használni.

2018. szept. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%

Elöször ne a tamponnal erölködj, hanem a (bekrémezett/beolajozott) ujjaddal kered meg a hüvelybemenetet.

Ez kevésbé zárt, mint a végbélnyílás, egy zsebtükörrel símán meg tudod keresni. Ha már látod, akkor egyszerüen mepróbálhatod az ujjad lassan bedugni (menni fog, hacsak nem görcsölsz nagyon rá), és kitapasztalod, hogy milyen irányba fut a hüvely. (Nem 45°, de madj tapasztalod)

A szüzhártya meg nem egy zárt valami, elvégre a vér is ki tud jönni valahol, és elszakítani sem annyira egyszerü. Másrészt meg semmi jelentösége sincs, bármi mástól is megsérülhet, ez nem pecsét, ami biztosítja a szüzességet.

Ezen kívül a tamponnal csak akkor érdemes kísérletezni, amikor aránylag erösebb a vérzés, mert akkor könnyebben becsúszik.

Ha még van kérdésed, szivesen válaszolok, ha neked úgy jobban megfelel, akár privátban is. (Ha valami kényesebb kérdésed lenne esetleg)

2018. szept. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%

O.B. solk touch fátyol fóliás tampont vegyél, az nagyon jól csúszik!!!

Lehet a kisajkaid össze vannak "zárva", emiatt nem megy, az ujjaddal keresd meg a nyílást, de nehogy krémes/testápolós legyen!!!

Aztán guggolj le, és nyomd be.

A szűzhártyád, (már ha van még) és átszakítod, akkor sincs semmi baj, a szüzességed nem ezen múlik, de lehet már rég átszakadt, és észre sem vetted, mint ahogy más sem veszik észre. Írhatsz privit ha kell még segítség. 27nő

2018. szept. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
51%
Először ne menzesz alatt próbálkozz. Kézmosás után az ujjaddal próbáld megkeresni a hüvelybemenetet. Ha ez megvan, lassan, óvatosan dugd fel az ujjad. Először van egy egyenes szakasz, utána dől kicsit hátra. Na most, ha már ráéreztél az útirányra, jöhet a menzesz és a tampon. Nekem az OB Pro Comfort vált be, van rajta egy bevonat, ami segít a felhelyezésben. Mindig moss kezet! Én úgy szoktam, hogy terpeszbe állok, a tampon hegyét odateszem a hüvelynyíláshoz (én üár kapásból rá tudok nyúlni :) és finoman nyomom először fel, aztán döntve. Annyira kell feltenni, hogy ne érezd. Nekem az elején ez okozott gondot, nem tettem elég mélyre, nyomott a madzag felőli vége. Be kell dugni az ujjadat is egy kicsit a tampon után még, akkor éri el a megfelelő mélységet és helyet. A kivételre készülj fel, hogy fájni fog valószínűleg, ha megtelt a tampon. Nekem mi dig fájt, amég szűz voltam. Lazulj el, állj terpeszbe, és nagyon óvatosan szedd ki!
2018. szept. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!